0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #20 -: Февруари 01, 2007, 10:35:08 am »
Сигнус тук иде реч за етикета на бремеността и какво поведение да имаме все пак във форум към сайт за проблемно забременяване.
абсолютно!
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #21 -: Февруари 01, 2007, 10:36:31 am »
Нямам нищо против да споделяме и неща от рода колко ни е голям коремът, кога е мръднало бебето, но ... според мен просто се разводнява форума. Все пак това е подфорум, в който проблемно забременелите да обсъдят наистина важни теми, които пряко могат да имат отношение към плода. Наистина в бг-мамма например има цели теми за това, на кой кога му мръднало бебето и колко кг е качил. Аз затова на една тема за бг-маммата споделих, че пиша там поради тази причина. Там си споделям с безпроблемните майки разни ритници, камезолки, колички, а тук чета за да получа някаква наистина важна информация, която знам, че момичетата са я проверили преди да я постнат.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #22 -: Февруари 01, 2007, 11:33:03 am »
Когато човек седи на една маса с голяма компания (както е във форума на "Зачатие", за мен всички подфоруми са част от самия форум), въпрос на такт и възпитание е да се води разговор, който е интересен и приятен за ВСИЧКИ, необиждащ и неоставящ тъга в сърцата на дори и един седнал около масата човек. На случайна маса, как да е, може и да не познаваш някого, но тук, при положение че всички се борим със стерилитет и знаем за това, знаем какво ни е събрало, да седнеш до човек, който този месец е похарчил поне 5000 лв за процедурата си ин витро, за да получи своите 25 % шанс да успее, или 500 лв за имунологични или 500 лева за инсеминация, и да се заоплакваш, че дънките за бременни са 50 лева! Събеседникът до теб да ти казва "Ех, момичета! И на мен ми пърха в коремчето, но то е заради предстоящата АРТ!" и твоят отговор да бъде едно празноглаво "  :) "! Е! Не мога да съм седнала на тази маса и да не направя забележка!

Тук има десетки момичета, които са много специални за мен. С някои от тях съм се виждала лично. На всеки човек прагът на поносимост на болка е различен! Никога не го забравяйте! Ако теб, Мимка, не те боли от меренето на коремчетата, то поне 10 момичета ги боли! Но обикновено тези, които не ги боли, говорят за това, а тези, които ги боли, не говорят.

Просто питам авторките на въпросните теми: КАК ВИ СТИГА СЪРЦЕТО да безгрижничите пред очите на хора, които бленуват да стигнат до позитивния тест? Защото на мен сърце не ми стига. На мен ми стига сърцето да се моля ВСИЧКИ да успеем (който е започнал, да стигне до края, а на който му предстои, да изкара от началото до края успешно). И много ми е мъчно да влизам в тъжните теми, но го правя, защото искам да кажа макар и половин топла дума и защото знам колко е важно да ти кажат макар и половин топла дума.

А форуми за безгрижно чуруликане има много...




 
Alexandra
*
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #23 -: Февруари 01, 2007, 12:44:47 pm »
И аз мисля, че е по - добре да не се разводнява форума и тук да се дава наистина важна информация.
Много са хубави тези емоции, но нека бъдем по - толерантни към хората, които се опитват също да ги изпитат.

*
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #24 -: Февруари 01, 2007, 14:10:36 pm »
 :good_post: мари :bighug:
*

    naty_84

  • ***
  • 193
  • Искай нещо много силно и то се сбъдва.Повярвайте
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #25 -: Февруари 01, 2007, 14:17:21 pm »
ок извинявайте,ако искате заключете темата.Просто исках малко добро настроение да внеса,но явно се засягате.И искам да кажа,че не се оплаквам,че съм повръщала и т.н.Целта ми беше да споделим радостните моменти в развитието на една бременост.Съжалявам Мари ако съм те обидила.Но не мисля,че е вредно и тук да има безгрижно чуруликане.Освен,че се подкрепяме и си казваме мъката мисля,че трябва да има и хубави емоции.И СМЯТАМ,ЧЕ И АЗ СЪМ СИ ИСКАЛА ТОВА БЕБЕНЦЕ И СЪМ СИ ДАЛА ВСИЧКО ЗА НЕГО И НЕ СЕ ОПЛАКВАМ А ПО СКОРО ПРИТЕСНЯВАМ ДАЛИ ЩЕ ИЗКАРАМ ДОКРАЯ.ВСЕКИ ДЕН СИ ВИКАМ И ТОЗИ ДЕН МИНА ОЩЕ МАЛКО ДА ОСТАНЕ ПРИ МЕН.И АЗ ИМАМ ПРОБЛЕМИ С БРЕМЕНОСТА.НО ТОВА НЯМА ЗНАЧЕНИЕ.ЗАКЛЮЧЕТЕ ТЕМАТА АКО ИСКАТЕ.

[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://
*
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #26 -: Февруари 01, 2007, 14:32:02 pm »
ок извинявайте,ако искате заключете темата.Просто исках малко добро настроение да внеса,но явно се засягате.И искам да кажа,че не се оплаквам,че съм повръщала и т.н.Целта ми беше да споделим радостните моменти в развитието на една бременост.Съжалявам Мари ако съм те обидила.Но не мисля,че е вредно и тук да има безгрижно чуруликане.Освен,че се подкрепяме и си казваме мъката мисля,че трябва да има и хубави емоции.И СМЯТАМ,ЧЕ И АЗ СЪМ СИ ИСКАЛА ТОВА БЕБЕНЦЕ И СЪМ СИ ДАЛА ВСИЧКО ЗА НЕГО И НЕ СЕ ОПЛАКВАМ А ПО СКОРО ПРИТЕСНЯВАМ ДАЛИ ЩЕ ИЗКАРАМ ДОКРАЯ.ВСЕКИ ДЕН СИ ВИКАМ И ТОЗИ ДЕН МИНА ОЩЕ МАЛКО ДА ОСТАНЕ ПРИ МЕН.И АЗ ИМАМ ПРОБЛЕМИ С БРЕМЕНОСТА.НО ТОВА НЯМА ЗНАЧЕНИЕ.ЗАКЛЮЧЕТЕ ТЕМАТА АКО ИСКАТЕ.
Абсолютно си права и те разбирам.Да не ти пука от нищо,защото сега не е момента да си нервна и притеснена. :D
*
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #27 -: Февруари 01, 2007, 14:47:33 pm »
Цитат
Момичета,

как ви дава сърце да седите и да си мерите коремите и да разисквате на кой кога му е мръднало бебето, когато в съседния форум върви толкова тъжната тема на Вярвам, в по-другия момичетата се борят със зъби и нокти да запазят бременността си, а във всички останали борбата е изобщо да се стигне до бременност!

Толкова много говорим за етикета на безплодието и за това как ни боли когато някой се изказва нетактично и неуважително в наше присъствие, а ето че вие сте пример пред очите!

Разбирам ви, че ви се говори за белите кахъри на бременността, но защо не отидете във форумите на бг-мамма, дир-а или биберон?

А тук да идвате, за да кажете по една топла, окуражителна дума, на тези, които се борят, да разкажете за собствения си опит и за това как преборихте стерилитета?

Хайде, бъдете разумни и със СЪРЦА! Мислете за хората около вас!

Браво Мари!
Това исках да кажа, но синтезирано в едно изречение като в поговорката : "Думам ти дъще, сещай се , снахо".
Смятам, че е още по-неуместно потребители със скорошна регистрация и малко мнения, за чието проблемно забременяване нищо не знаем,  да се вайкат за малките неудобства по време на бремеността. Лично аз се радвам на всяко едно от тях, защото съм мечтала да ми се случат три години.

Искам и аз да подкрепя Мари и Лейди. Още повече, че съм от скорошните потребители и с малко мнения. Радвам се на всички, които забременеят и плача с тези които не успеят. Когато мога да съм полезна, пиша. Когато не зная, не пиша. Лично за себе си, аз съм приела сайтът и форума към него като институция. И в тази връзка не бих си позволила да накарам някой, който чете  написаното от мен, да се чувства неконфортно. Действително, за истински важните неща ще се доверявам само на вас и ще ви питам, защото сте неизчерпаем резерв от знания. Но, когато става дума за "чуруликане" (съжалявам ако ви засягам), Момичета с "пърхащи коремчета", ама не му е тук мястото.
*
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #28 -: Февруари 01, 2007, 15:08:36 pm »
Mariе, лично аз винаги съм се радвала на бременни! Виках си "Ето успели, значи и на мен ще ми се случи, ще ми донесат късмет!", никога не съм приемала за обидно, че някоя бременна и растял коремът и тя е решила да ми го сподели. Все пак - тя Е бременна, това че аз не бях, не ми пречеше да се зарадвам за нея и да се откъсна за малко от това, че при мен не става. Искрено се надявах, че някакви такива "чуруликащи" теми напомнят на всички, които очакват с цялото си сърце бременността, че надежда има и че и те скоро ще си мерят коремите и ще се интерисуват от цени на дънки за бременни. Защо не се възмути в темата за колограмите в "на кафе", а тук - да? Защото там пишещите не бяха бременни ли? Ами качването на много килограми за кратък период (голям корем) си е рисково и това момичетата трябва да го знаят, много повече от да си обменяме диети, много от които драстични и направо страшни за организма в "на кафе". Във всеки случай не съм искала да засегна никого, точно напротив, надявах се да откъсна някого от втренчено гледане на отрицателен тест, да разсмея някого, който си мисли, че вече няма надежда. Ето такива неща...
« Последна редакция: Февруари 01, 2007, 15:13:02 pm от Lan »
*
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #29 -: Февруари 01, 2007, 15:18:03 pm »
Lan, не искам на никого да съм адвокат, но Lady11 според мен имаше предвид момичета, които като забременеят, се регистрират във форума и понякога, само понякога, се изказват неадекватно. Поне аз така я разбрах. Тоест, те сами не осъзнават болката на тези, които макар и да са на много години, досега или не са забременявали въобще, или ако са успели да забременеят, са изгубили борбата с природата. Това е според мен.
*
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #30 -: Февруари 01, 2007, 15:20:34 pm »
Мари мила, разбрах те! Знам какво имаш предвид под чуруликащи теми. Благодаря ти мила за разбирането  :lol:

И аз като теб мисля, че на теми в стила "гуци, муци", обилно поляти с розов сироп, не им е мястото тук. Но пак ще излезем злобни годзили  :lol: :lol:, особено ние, засега незабраменелите, така че.... Нека пишат момичетата, а пък ние ще отсяваме това, което ни наранява, ако има такова

Целувки

П.С.
Как пък не видях някой пост от най-старите членове на Зачатие, вече забременели и родили, да пише неща за пърхащи пеперуди и др. подобни. Напротив тези момичета продължават да са най-активни във форумите (и извън тях в различните инициативи на сдружението) и да пишат и да продължават да разсъждават по проблемите на всички момичета, макар, че вероятно не им е винаги до това при наличието на малки бебенца.
« Последна редакция: Февруари 01, 2007, 15:26:47 pm от Fussii »
В очакване ....
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #31 -: Февруари 01, 2007, 15:23:53 pm »
Marie , Lady , Wassilena, заставам твърдо на вашата позиция!

Много добре и деликатно , Marie  е посочила мотивите в подкрепа на своето становище!
Моля ви ,не изваждайте думи от контекста , в който са казани!
Едно е да се радваш на забременяло момиче , съвсем друго да обсъждаш , пърхащото коремче ,точно тук , в този форум ??!!

п.п. Фуси , ами аз се престраших ! :D
« Последна редакция: Февруари 01, 2007, 15:32:51 pm от Efirche »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #32 -: Февруари 01, 2007, 15:35:34 pm »
Лан, мила, хубаво е да се радваме на такива теми, но някак си ни е болно като се съпоставят нещата. Изведнъж от подфорум, в който обсъждахме проблемните си бременности, станахме подфорум за справки - закупуване на дрехи за бременни, пърхащи кореми и отесняващи дрехи. За времето, в което съм регистрирана тук видях толкова много болка и мъка, видях толкова много ридаещи момичета и как всяка една бременност е изстрадана с душа и сърце.
Лошо няма да се похвалиш, но забелязала ли си, как момичетата с дългогодишен стерилитет идват и казват някак така, без да се зарадват, със страх в душата, защото никой не знае колко ще продължи тази бременност, дали ще е успешна, дали ще е добре бебето и още хиляди други неща. Докато забременелите след съвсем кратко време опити изведнъж влизат като торнадо и ни отнасят. Без да се замислят и за минута какво могат да причинят.
Ами лошо няма - нека се похвалят, да се порадват всички, ама да не прекаляват. Съжалявам, аз като майка вече и като едно от момичетата със стерилитет - ами не го одобрявам. Тук всяко едно момиче търси пристан за болката си, за напрежението и натоварването. Ние тук сме, за да си помагаме, да подкрепяме и да живеем заедно с болките и радостите си. Аз мога да напиша хиляди страници за това кога съм усетила бебето си да мърда, как при всяко спиране на движенията си мислех, че има нещо лошо и че няма да видя края. До деня на операцията си се притеснявах и не спирах да мисля какво може да стане. А на операционната маса, след като получих алергичен шок единствената ми мисъл беше - Видях си детето, живо и здраво е мога да умра спокойна. Но трябва да помислим, че има момичета, които даже не могат да стигнат до това, да видят сърдечна дейност, камо ли да забременеят. Малко само трябва да се научим да щадим чувствата на другите.
Нати, не се сърди, не искай да заключват темата, но преди да напишеш нещо - помисли и се опитай да се поставиш на мястото на другите.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #33 -: Февруари 01, 2007, 15:40:07 pm »
Момичета, знам че положението на някои от вас в момента е деликатно, не трябва да се нервирате излишно и по никакъв начин не желая да ви засегна, както предполагам и другите пишещи във форума. Много обичам да чета темите в дългоочаквана бременност и се радвам всеки път, когато видя, че някой е успял да забременее. Но действително теми от сорта на тази, Коремчето и Дрехите за бременни малко дразнят, в смисъл такъв, че например на мен ми звучи малко като злорадстване (сигурна съм, че не е така, но просто така го чувствам). Може и да си мислите, че това са разтоварващи теми и са за разведряване на  форума, но това се отнася в повечето случаи за бременни момичета, мен едва ли би ме развеселило подобно нещо, по вероятно да ме натъжи, че аз не мога да усетя тези преживявания. Знам, че едва ли сте вложили нещо умишлено, но имайки предвид целта и тематиката на форума се предполага, че в него преобладават хората с репродуктивни проблеми, желаещи с цялото си сърце и душа да изпитат вашите вълнения. Колкото и странно да ви се струва, че реакцията е такава, ви моля за секунда преди да започнете с оправданията да се поставите на нашето място, на тези хора, които с години се опитват да усетят така нареченото пърхане в коремчето. Сигурна съм, че много от момичета тук мислят по същия начин, но сърце не им дава да напишат нещо заради болката, която изпитват.

 Благодаря на всички бременни и мами във форума, които проявяват разбиране към нас! Затова си ви обичаме :heartbeat:!
 
Пожелавам ви лека бременност и успешно раждане на прекрасни и здрави бебета! yahoo_17 
*
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #34 -: Февруари 01, 2007, 15:52:10 pm »
Явно мисленето ми е различно и без да искам съм наранила много хора, но наистина е такова. Ето не мога да пиша в темата "още една бременна, а аз кога" на Опти, не можех и преди година и преди две години. Какво са ми виновни бременните, че са бременни?! Никога не са ме натъжавали, камо ли пък "белите им кахъри". Щом обаче, толкова много хора се разстройват, естествено че няма да бъркам с пръст в раната. Ще се постарая да не пиша повече в подобни теми.
Дори предлагам да направим една от тия важните теми в "Дългоочаквана бременност", в която да сложим точно тези Ви мнения, момичета, за да няма и други като мен, които Ви нараняват без да искат, защото и без това си Ви е много много тежко  :(.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #35 -: Февруари 01, 2007, 16:06:42 pm »
Лан, никой не казва че бременните са виновни за нещо. Просто човек трябва малко мярка да има.
Всеки сам знае каква му е болката, мъката, душевното състояние. Просто малко повече трябва да се внимава като се пише. А и това е обидно, никой от нас не желая да се отделят мнения или да се забранява достъп. Просто малко да се мисли преди да се посегне към белия лист.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #36 -: Февруари 01, 2007, 16:12:33 pm »
Но действително теми от сорта на тази, Коремчето и Дрехите за бременни малко дразнят, в смисъл такъв, че например на мен ми звучи малко като злорадстване (сигурна съм, че не е така, но просто така го чувствам) 

   това ми се струва твърде силно, едва ли някое момиче злорадства!

   Аз самата дълго се борих за моето бебе и продължавам всеки ден да го правя и  смятам, че мястото на подобни теми не е  тук.Не мога да забравя през колко мъка минах и как сърцето ми се свиваше от болка и страх,че никога няма да изпитам тази радост.Затова нека бъдем съпричастни към борбата на другите!
*
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #37 -: Февруари 01, 2007, 16:17:56 pm »
А и това е обидно, никой от нас не желая да се отделят мнения или да се забранява достъп. Просто малко да се мисли преди да се посегне към белия лист.
Не това имах предвид. Имах предвид да се сложи при важните теми какво чувстват повечето момичета, за да може ето такива различно мислещи като мен да не нараняват без да искат, защото след ден два тази тема ще отиде назад и никой няма да я чете. После ще се появи пак някоя тема "коремчето" и пак ще има наранени...
« Последна редакция: Февруари 01, 2007, 16:25:53 pm от Lan »
*
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #38 -: Февруари 01, 2007, 16:23:26 pm »
Но действително теми от сорта на тази, Коремчето и Дрехите за бременни малко дразнят, в смисъл такъв, че например на мен ми звучи малко като злорадстване (сигурна съм, че не е така, но просто така го чувствам) 

   това ми се струва твърде силно, едва ли някое момиче злорадства!


Именно затова съм дала уточнение в скобите, че никой не го прави умишлено, а това са си моите чувства и на никой друг!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Кога усетихте бебчо да мърда във вас.
« Отговор #39 -: Февруари 01, 2007, 16:23:52 pm »
Няма да цитирам нито едно от изказванията, просто не разбирам как така някои хора си вадят странни изводи от една или друга тема. Аз не съм толкова запозната, нито смятам че е особено важно, кой от колко време посещава този форум. Когато чета, не гледам това, кога човека се е регистрирал, ами единствено дали мога аз с нещо да помогна за проблема, които се обсъжда или просто да изразя радостта си за постигнатия успех в общата ни борба със стерилитета. Толкова пъти съм плакала от мъките, които е трябвало да преживее някое момиче и толкова пъти съм се радвала, когато съм прочитала, че някое момиче е забременяло. Винаги съм се стремяла да помогна и да подкрепя всеки, с каквото мога и каквото знам. Знам, че така е и с вас момичета, затова смятам, че е недостойно да има нападки от рода: защо се оплаквате, като вече сте забременели, като други момичета още се борят, защо не пишете във форума на мамма.бг и т.н., още повече не смятам че обсъждането на едно хубаво събитие е оплакване. Този форум е създаден всички ние да си помагаме и да споделяме своите неволи и успехи, защото със споделянето на неволите помагаме на тези, които вървят след нас, а със споделянето на успехите - вдъхваме вяра, че хубавите неща се случват. Разбирам, че всички сме под влияние на хормоните и отвреме на време не можем да се сдържаме, но моля ви момичета - УВАЖАВАЙТЕ СЕ и не се нападайте, тук всеки има право да сподели това, което в момента го тревожи или радва и нека ПРОДЪЛЖАВАМЕ ДА БЪДЕМ ОПОРА ЕДНА ЗА ДРУГА.
« Последна редакция: Февруари 01, 2007, 16:30:32 pm от denito »