0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deni.

липсваща овулация
« -: Февруари 03, 2007, 16:34:42 pm »
Здравейте момичета. Искам съвет. Искам да имам2ро дете, но базалната ми темп. не надвишава 36,6.Мерила съм я само последният мес. Преди да съм се запътила на док. ви питам мога ли чрез храна или чай сама да се опитам да стимулирам яйчниците и каква храна или чай.
(с първото си дете забременях трудно. преди да тръгна по познатият вече път реших да ви попитам)
*
Re: липсваща овулация
« Отговор #1 -: Февруари 03, 2007, 18:21:30 pm »
Здравейте момичета. Искам съвет. Искам да имам2ро дете, но базалната ми темп. не надвишава 36,6.Мерила съм я само последният мес. Преди да съм се запътила на док. ви питам мога ли чрез храна или чай сама да се опитам да стимулирам яйчниците и каква храна или чай.
(с първото си дете забременях трудно. преди да тръгна по познатият вече път реших да ви попитам)
Никаква храна или чай.Потърси специалист,за да видиш дали има проблем, и ако да,да се намери начин за едно хубаво бебе :D .Успех!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: липсваща овулация
« Отговор #2 -: Февруари 03, 2007, 20:36:43 pm »
Мила Дени,.....незнам какъв е точно твоя случей ,но това че няма един месец ову,неозначава че вобще няма.(може просто да е ановулаторен цикъл)
По БТ можеш да се ориентираш (графиката има двуфазност)...,но най-сигурния начин да провериш за ову е фоликулометрия.
Дени ако правите опити повече от 6 месеца и не се получава ,обърни се към лекар.Дай Боже скоро да имаш положителен резултат! :D
Ти спомена ,че с първото си  дете забременя трудно.Какъв беше проблема?


*

    deni.

Re: липсваща овулация
« Отговор #3 -: Февруари 03, 2007, 23:37:02 pm »
Имах извънмат. брем.---кошмар. Една тръба и липсваша овулация. Направиха ми хидротубации, цв.снимка---тръба  проходима и много сраствания. След балнолечение лечение в Поморие имах овулация и се получи. Но докато стане това минах през ада.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: липсваща овулация
« Отговор #4 -: Февруари 04, 2007, 08:13:32 am »
Съжелявам за преживяното от теб,явно си минала по труден път ,но важното е че е станало! :DСлед като стана един път ,пак ще стане. :D
Като за начало одити при лекар ,направи един профилактичен преглед и провери дали има ову чрез фоликулометрия.Успех и дано скоро да има положителен резултат! :D
(по принцип  има билки за ову,пият се поне 3 месеца .........но гаранция за резултат няма.....на някои помагат ,на някои не.
 иначе балнолечение лечение в Поморие също е много полезна процедура,дори премахва малки сраствания......ако имаш възможност пак я направи ,поне няма да ти навреди)

)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: липсваща овулация
« Отговор #5 -: Февруари 04, 2007, 08:56:49 am »
Посети клиника по репродуктивна медицина, там са най-добрите специалисти.
Пожелавам ти скоро да се похвалиш с добра новина  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: липсваща овулация
« Отговор #6 -: Февруари 04, 2007, 11:23:46 am »
Най-добре се обърни към специалист и започвай да действаш. Това, че първият път е станало трудно, не означава, че и вторият път ще е така. Проблемът, ако има такъв, може да е минимален, затова най-добре се консултирай със специалист.
Успех и скоро да се похвалиш!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    deni_

Re: липсваща овулация
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2007, 20:26:06 pm »
Благодаря ви! Много сте мили. Току що предвид вашите съвети обсъдихме със съпругът ми решихме отново да отидем в Поморие и да не разчитам на чай и храна.
Благодаря ви!