0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте, рових се доста из форумите и не разбрах има ли забременели  инвитро на естествене цикъл в България? Някой успял ли е? Моля ви споделете вашия опит!
« Последна редакция: Февруари 11, 2009, 14:27:53 pm от Pesheck »
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #1 -: Януари 22, 2007, 10:51:38 am »
Не съм чувала за успели и поначало успеваемостта би следвало да е много малка. Съмнявам се, че много жени биха се подложили на ин витро на естествен цикъл - само една яйцеклетка, която може и да не се оплоди, а ако се оплоди може и да не се имплантира... Като се има предвид, че при ин витрото със стимулация успеваемостта е едво около 25%, не ми се мисли колко е при ин витрото на естествен цикъл.
Ако непременно искаш да избегнеш стимулацията, защо не пробваш с матурация: http://www.ivf.bg/?p=630
« Последна редакция: Февруари 11, 2009, 14:28:36 pm от Pesheck »
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #2 -: Януари 22, 2007, 11:44:14 am »
Много благодария за отговора. Така и не разбрах каква е разликата между матурация и инвитро на естествен цикъл. Има ли разлика в двата метода и успеваемостта? Благодаря предварително :)
« Последна редакция: Февруари 11, 2009, 14:28:54 pm от Pesheck »
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #3 -: Януари 22, 2007, 12:15:20 pm »
sesses има разлика. При матурацията има многооооо лека стимулация та барем поне няколко ф-ла да изкочат. Броя варира. Док ми каза, че е от 5 до ( в най-добрия случай) 10. Но не е хептен на естествен цикъл.
« Последна редакция: Февруари 11, 2009, 14:29:15 pm от Pesheck »
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #4 -: Януари 22, 2007, 12:25:44 pm »
Успеха IVF- ICSI на естествен цикъл е най-много 8% поради малкия брой  ембриони.
« Последна редакция: Февруари 11, 2009, 14:29:35 pm от Pesheck »
Re: Има ли бременни от инвитро на естествен цикъл?
« Отговор #5 -: Януари 22, 2007, 13:07:03 pm »
Не съм се интересувала мн. от метода т.к. не е приложим в моя случай, но до колкото знам, при матурацията се пунктират незрели яйцеклетки, които после "зреят" няколко дни в специална изкуствена среда и едва след това се оплождат.
При ин витро на естествен цикъл липсва стимулация. С пункция се вади вече узрялата яйцеклетка /най-често една т.к. толкова се образуват нормално/ и веднага се пристъпва към оплождане.
т.е. при матурацията от една страна би следвало успеваемостта да е по-голяма т.к. се получават по-голям брой яйцеклетки, респ. ембриони, но от друга страна незрелите яйцеклетки трудно "озряват" в изкуствена среда. успеваемостта да колкото знам е около 10% т.е. малко по-висока от тази на естествен цикъл и значително по-ниска от успеваемостта при класически ин витро/ИКСИ /25%/
sesses, а ти защо си се насочила към ин витро на естествен цикъл? Ако няма мед. данни за това, не е разумно. Вярно е, че ще ти излезе два пъти по-евтино, но пък успеваемостта  :?...
« Последна редакция: Февруари 11, 2009, 14:29:53 pm от Pesheck »
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #6 -: Януари 22, 2007, 13:12:42 pm »
Имам позната, която след 2 стимулирани процедури се подложи на ИКСИ на естествен цикъл и успя. Извадили са й 2 яйцеклетки и двете се оплодили, а едното ембрионче вече е тримесечно бебе. И трите пъти е била при Щерев.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #7 -: Януари 22, 2007, 13:19:14 pm »
Galia, сигурна ли си, че не е имало лека стимулация. Мн. рядко на естествен цикъл се образуват по два фоликула и то с годни яйцеклетки.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #8 -: Януари 22, 2007, 13:42:18 pm »
Не съм сигурна, но тя твърди, че не е стимулирана. Предполагам, че е било скоро след втората стимулация, когато ФСХ-препаратите все още са оказвали някакво въздействие.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #9 -: Януари 22, 2007, 13:55:37 pm »
Много благодаря за отговорите. Просто ме е страх от стимулацията и понеже ми е за първи път реших  да опитам така, лекарят ми каза че е малък шанса, но реших да пробвам. При нас има мъжки фактор. Страх ме е най-вече от хиперстимулацията :(.  Галя, това което казваш означава, че все пак има шанс. Всичко зависи от това как реагира организмът на жената. По принцип не връщат ли до два ембриона и при стимулирано  ICSI? А каква е тази лека стимулация? От кои ден на цикъла се започва?
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #10 -: Януари 22, 2007, 14:36:51 pm »
Прочетох, че си пациентка на Стаменов. Той е един от най-добрите. Не би допуснал хиперстимулация. Рискът е минимален и мн. рядко се случва. Док. те следи почти непрекъснато и ако види, че има опастност от хиперстимулация, реагира веднага. А ако прочетеш какви рискове и противопоказания има приемът на аналгин например, сигурно няма да го взимаш повече :D. Но ти си решаваш...
При ин витро /ИКСИ/ се връщат до 2-3 ембриона, но взависимост от конкретната ситуация /диагноза/ може и повече. С увеличаване броят на върнатите ембриони, се увеличава процентът на успеваемост, но и рискът от многоплодна бременност нараства. Според мене си струва да се рискува с по-голям брой /3-4-5/. Имай предвид, че броят на фоликули рядко е равен на получените ембриони, така че се целят повече фоликули. Не от всеки фоликул се пунктира зряла и качествена яйцеклетка, не всяка зряла и качествени яйцеклетка се опложда, не всяка оплодена яйцеклетка започват да се дели, както и не всеки трансфириран ембрион се инплантира. При мен от 7 фоликула се получиха 4 ембриона /което е добре/. И от 4 върнати се имплантира един.
Лека стимулация - най-вероятно с клостилбегит /прилага се при инсетата/ и води до 2-4 фоликула. http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=201
При класическата стимулация за ин витро се цели получаване на около 10 - 15 фоликула.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #11 -: Януари 22, 2007, 15:06:54 pm »
здравейте,
при мен от икси се получиха 6 ембриона,а от матурация 4.
като се замисля ,май втория път поне си спестих 2000 лева.всичко зависи от организма.
поздрави!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #12 -: Януари 22, 2007, 15:17:49 pm »
klio, кажи моля те каква е стимулацията при матурация /ако има такава/
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #13 -: Януари 22, 2007, 15:27:50 pm »
Къде правихте матурация?
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #14 -: Януари 22, 2007, 15:29:47 pm »
Sesses, ин витрото на естествен цикъл наистина може да бъде един доста по-дълъг процес. При някои момичета има противопоказания за стимулация. При други (като мен) и с лекарства и без, се пунктират почти еднакъв брой яйцеклетки, което малко обезмисля стимулацията.

Ако в само въпрос на страх, няма от какво да се страхуваш. В добри ръце си. Но ако не можеш да го преодолееш, по-важно е да си спокойна.
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #15 -: Януари 22, 2007, 15:52:41 pm »
Къде правихте матурация?
Само д-р Владимиров прави матурация в България. По-горе ти дадох линк към клиниката му.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #16 -: Януари 22, 2007, 15:54:25 pm »
всичко съм правила  при д-р владимиров.
стимулацията беше 3 дни по 150 ед.пурегон.
4-ти,5-ти и шести ден.
*
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #17 -: Януари 22, 2007, 16:01:39 pm »
sesses,не се страхувай!
съветвам те да направиш матурация.
ти към коя клиника си се насочила?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #18 -: Януари 22, 2007, 18:21:41 pm »
sesses,не се страхувай!
съветвам те да направиш матурация.
ти към коя клиника си се насочила?

Ин Витро  матурация няма много голяма успеваемост. :ask:

След първата си процедура при д-р Владимиров той предложи да направим втора - Ин Витро матурация.
Но точно поради ниската успеваемост а също, че е  сравнително нов метод, който се прилага в Бг. аз се отказах.

Разбира се, това беше моето решение.  :idea:
Най-добре е да се довериш на лекаря, който си избрала!


При д-р Стаменов забременях на  втората процедура, първата също беше с по-лека стимулация но за съжаление неуспешна.

Желая ти успех sesses и не се страхувай ( както ти е писала klio ) !  :sunshine:
« Последна редакция: Януари 22, 2007, 22:50:04 pm от lita »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Има ли бременни от инвитро на естествене цикъл?
« Отговор #19 -: Януари 23, 2007, 09:17:48 am »
Ако сте с мъжки фактор и ти нямаш проблеми - пробвай на естествен цикъл.