0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

спермограма-въпрос за левкоцити!
« -: Октомври 04, 2008, 18:55:42 pm »
Здравейте! Прчетох доста по темата, но все още имам въпроси.
Спермограмата на съпуга ми изглежда като "орязана версия" в сравнение с описаните показатели, които се изследват - може би не сме я направили на подходящото място, но питахме за разширена спермограма - казаха, че правят само един вид...Не сме я показали още на специалист, но на мен ми прави впечатление наличието на повишен брой левкоцити. На какво може да се дължи, при условие, че сме правили микробиология + хламидия + уреа и микоплазма - резултатите бяха отрицателни за всичко.
   
                           Резултат          Референтни граници                 
 
 Обем                        4,4ml             2-6
 
 Сперматозоидна концентрация 43млн / ml        40-120
 
 Сперматозоиди с нормокинеза 75 %             над 70
 
 Сперматозоиди с хипокинеза  15 % 
 
 Сперматозоиди с акинеза  10 % 
 
 Сперматозоиди с нормална морфология  95 %    над 90
 
 Левкоцити 12-14                             на поле до 10
 
 Брой нормокинетични сперматозоиди 32,25 млн./ml 
 
 Общ брой нормокинетични сперматозоиди 141,9 млн. 
*
Re: спермограма-въпрос за левкоцити!
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2008, 19:00:09 pm »
Според мен спермограмата/ако е достоверна/е супер.Колкото до повишените левкоцити,това 12-14 не ми се вижда много.Може би трябва да се посъветвате с уролог.Между другото къде е правена спермограмата?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: спермограма-въпрос за левкоцити!
« Отговор #2 -: Октомври 04, 2008, 21:14:00 pm »
това не е истинска спермограма
няма норма за морфология 90, няма такова животно с 95% с нормална морфология
направете спермограма в специализирана клиника от ембриолог и тогава може да се коментира
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: спермограма-въпрос за левкоцити!
« Отговор #3 -: Октомври 05, 2008, 10:50:54 am »
Направена е в Цибалаб. След 3 и половина дни въздържание (по съвет на лекар). Наистина не знам доколко е достоверна - тръгнахме да носим материала в една специализирана лаборатория на адрес Цар Борис III 54 и след половин час лутане се отказахме, защото щяхме да просрочим времето за носене на материала (доста чакахме и в задръствания).
« Последна редакция: Октомври 05, 2008, 10:59:02 am от milenkis »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: спермограма-въпрос за левкоцити!
« Отговор #4 -: Октомври 05, 2008, 11:42:27 am »
направо направете нова, тази не се смята
отидете в клиника по стерилитет, сексуалното въздържание на партньора да е 3-5 дни, алкохол да не приема поне седмица преди спермограмата, ако е приемал лекарства в последните две седмици по-добре отложете
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: спермограма-въпрос за левкоцити!
« Отговор #5 -: Октомври 07, 2008, 12:19:08 pm »
Ок, благодаря за помощта!
*
Re: спермограма-въпрос за левкоцити!
« Отговор #6 -: Януари 16, 2009, 21:22:33 pm »
Здравете. Наличието на такъв брой левкоцити е тревожно. Ние сега сме на тази вълна и искам да ти помогна. Нормално е да са 2 до 4 най -много. Моя мъж имаше 13-14 левкоцити и много лоша спермограма. Ходихме в специализирана клиника по инвитро и от тогава изобщо не им вярвам. Направихме икси, казаха,че може да си живее и с много левкоцити. Иксито, естественно беше неуспешно.Отидохме при бактериолог и се оказа, че мъжа ми има толкова много трихомони,че са напълнили цялта му простата и неможе да се произведе и 1 сперматозоид. А като му казахме с какви лекарства са се опитвали да му повишат количеството сперматозоиди, доктора каза, че са помогнали за мащабното развитие на трихомоните. След ударни дози антибиотици, трихомоните са ликвидирани и левкоцитите са в норма.