0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eвичка41

здравейте, момичета!Аз се включвам малко късно въобще в "играта на живота"- късно се омъжих и преди това не смеех да мисля за дете без баща.Сега разбирам колко съм грешала,когато времето безвъзвратно е отлетяло.Аз съм на 41, в добра кондиция, с "добър гинекологичен статус", нормална матка, до скоро със сравнително редовен мензис, но все пак с 4 спонтанни аборта зад гърба си. Мензисът напоследък ми идва на 3-ия месец като през лятото опитах с КЛОСТИЛБЕГИТ и проследяване с фуликулометрия за 2 месеца- НИЩО! След това 2 месеца нямах мензис до преди3 дни- отново се завърна надеждата!помогнете!Дайте съвет как да продължа -все пак съм на 41/мо приятелки родиха на 40 и 39 г./
Re: проблемно забременяване в напреднала възраст
« Отговор #1 -: Януари 31, 2007, 15:43:54 pm »
Хормоналните ти изследвания скорошни ли са? АКо не, добре е да се проверят, след като не ти е редовен цикъла.
Цитонамазка? Хламидии, микробилогия, цветна снимка, разширена спермограма? Предполагам тия неща са наред.
И след като си с толкова спонтанни аборти, много е важно според мен да се видят и генетични + имунологични изследвания.
СИгурно има и още, но за това се сещам.
*

    евичка41

Re: проблемно забременяване в напреднала възраст
« Отговор #2 -: Януари 31, 2007, 15:53:41 pm »
Цитонамазка от 2005 -отр., хламидии- отр., микробиол.от 2005- нормална, нямам цв. снимка, а мъжът ми скоро ще си прави спермограма, но сме от БС И НЕ ЗНАЕМ КЪДЕ.В София преди година ноправих всички генетични и имунологични изследвания- познайте от първи път- ОТРИЦАТЕЛНИ! АМИ СЕГа ВЕЧЕ НЕ ЗНАМ Цв. снимка не е ли за запушени тръби?
Re: проблемно забременяване в напреднала възраст
« Отговор #3 -: Януари 31, 2007, 16:01:19 pm »
Защо не отидеш при д-р Владимиров? Той е специалист в областта на изчерпването на яйчниковия резерв, а може би при тебе това е проблема.
Избери си лекар, занимаващ се с репродуктивна медицина и почни от начало: изследване на полови хормони, фоликуметрия, проходимост на тръбите, спермограма при мъжа ти... Изборът на добер специалист е наполовина спечелена битка - не прави грешката да се луташ от гинеколог към гинеколог.
*
Re: проблемно забременяване в напреднала възраст
« Отговор #4 -: Януари 31, 2007, 16:37:05 pm »
Цв. снимка не е ли за запушени тръби?
Да точно за това е и е добре да се диагностицират и те.
*
Re: проблемно забременяване в напреднала възраст
« Отговор #5 -: Януари 31, 2007, 21:41:19 pm »
Дайте съвет как да продължа -все пак съм на 41/мо приятелки родиха на 40 и 39 г./

Ева, ако имаш възможност /финансова/ се насочи към клиника по стерилитет. Такива има само в София и Варна. Из форума има много инфо. Аз също съм от Бургас, но посещавам клиника в София, понеже и служебно пътувам до там. В нашият град няма къде да направите читава спермограма, няма и специалисти по стерилитет.
Няма смисъл да си губите времето тук.

Ако мога да ти помогна с нещо - насреща съм!
Успех, каквото и да решите.  :)
*
Re: проблемно забременяване в напреднала възраст
« Отговор #6 -: Януари 31, 2007, 22:34:31 pm »
Евичка41 , напълно съм съгласна с Galli!
Ако сте решили да правите бебе, тръгвайте директно към София. Клиниката на д-р Владимиров е добро решение - добър специалист, верни и подробни спермограми, никога не натяква за годините. Ние също сме от Бургас, с доказан мъжки фактор, на възраст и загубихме много години в лутане. Не се отчайвай, но не си губи и времето. Успех, каквото и да решите!

*

    eвичка41

Re: проблемно забременяване в напреднала възраст
« Отговор #7 -: Февруари 01, 2007, 07:59:30 am »
Благодаря ви , момичета! Дайте ми повече инфо за д-р Владимиров, защото съм неориентирана. Лошото е, че финансово не сме много добре,но ще намерим решение.Сетих се, че доктора ми каза ,че показателите на един от хормоните ми показва предклимактериум, а аз мислех, че е още рано за това!
Re: проблемно забременяване в напреднала възраст
« Отговор #8 -: Февруари 01, 2007, 09:23:09 am »
Сетих се, че доктора ми каза ,че показателите на един от хормоните ми показва предклимактериум, а аз мислех, че е още рано за това!
Доц. Конова прави един панел изследвания за яйчников резерв. Приема серум по куриер. Кръвта трябва да е взета на 3-ия ден от цикъла. http://www.ivfpleven.com/index.php?l=3
Re: проблемно забременяване в напреднала възраст
« Отговор #9 -: Февруари 01, 2007, 10:24:21 am »
Благодаря ви , момичета! Дайте ми повече инфо за д-р Владимиров, защото съм неориентирана. Лошото е, че финансово не сме много добре,но ще намерим решение.Сетих се, че доктора ми каза ,че показателите на един от хормоните ми показва предклимактериум, а аз мислех, че е още рано за това!
Сигурно става въпрос за ФСХ. Не е рано. Процесът на изчерпване на яйчниковия резерв започва около 12 години преди настъпване на менопаузата т.е. нормално около 38-мата година. Моят съвет е да не губиш време. Това е сайта на клиниката на д-р Владимиров: http://www.ivf.bg/. Значително по-евтино, но с доста по-лошо качество е обслужването в Св. София /бившата Тина Киркова/.
alia_alia, изследването на инхибин Б според мен няма смисъл. И да разбереш, че е под нормата, какво можеш да направиш :?
Re: проблемно забременяване в напреднала възраст
« Отговор #10 -: Февруари 01, 2007, 12:07:26 pm »
[quote author=Лекси
alia_alia, изследването на инхибин Б според мен няма смисъл. И да разбереш, че е под нормата, какво можеш да направиш :?
Цитат
Не е задължително да е под нормата. Може да си е ок. Поне да знаеш с какво се бориш. Наистина трябва да се бърза. Предполагам, че като има данни за резерва, може да се прецизира стимулацията.
*

    eвичка41

Re: проблемно забременяване в напреднала възраст
« Отговор #11 -: Февруари 01, 2007, 13:17:22 pm »
Още днес си записах час при д-р Владимиров, но е чак :help1: за 19.02 и ми се вижда много късно,а вие,мили приятелки,ме уверихте,че при него е най- сигурно и най- добре.Благодаря ви! Ако се сетите още неща,които мога да направя предварително,пишете ми!
*
Re: проблемно забременяване в напреднала възраст
« Отговор #12 -: Февруари 01, 2007, 20:32:52 pm »
Още днес си записах час при д-р Владимиров, но е чак :help1: за 19.02

Здравей, Ева!
Виждам, че момичетата са ти отговорили и ти си си записала час при док. Той е добър специалист и е хубаво, че си се насочила там.

И след посещението при Владимиров пиши!
Късмет, мила!  :) :)

П.П. А час за спермограма имате ли? Съвета ми е да я направите при Владимиров, в Бургас няма смисъл...












« Последна редакция: Февруари 01, 2007, 20:35:58 pm от galli »
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: проблемно забременяване в напреднала възраст
« Отговор #13 -: Февруари 07, 2007, 13:48:46 pm »
Ева, браво, че си записала час за доктора, той е професионалист и съм сигурна, че ще помогне. За малко повече кураж, да ти кажа, писала съм и в друг форум, моя позната след две неуспешни инвитро процедури, не загуби надежда, а отиде във Варна и въпреки възрастта й 41 навършени години, инвитрото се получи и сега се радва на едно пресрасно момиченце. пожелавам на всички успех . и нека има повече бебета........ :D
никога не отстъпвай на принципите си!