0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #80 -: Август 21, 2007, 12:34:56 pm »
Дуда, не ми е ясно защо продължаваш да си държиш на Клостилбегит-а, след като нямаш тест за проходимост на тръби?Галли и Еганева са ти го казали-излишно е да си натоварваш организма.Ти остави натоварването, ами ако са слабопропускливи тръбите ти има голяма вероятност да направиш извънматочна бременност, която ще има много по-тежки последици за теб.Първо си направи такъв тест и тогава с еподлагай на стимулации.Организма си е твой и ще навредиш само на себе си.Всички тук с еопитваме да те предпазим от това.
Успех ти желая!
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #81 -: Август 21, 2007, 13:14:55 pm »
. Не е чак толкова опасен медикамент, но трябва много да се внимава. ДА НЕ СЕ ПРЕДОЗИРА. това ми е казвала моята докторка.

Миленче, костила също изтънява маточната лигавица и още "изчерпан яйчников резерв" нали си чувала.

Благодаря ти!

Ще говоря с лекарката си. Тя ще ми обясни за страничните ефекти, пък и аз мога да го погледна в аптека.
При теб имаще ли ефект от стимулацията?




Дуда, ако така се нагиваш без да те следят на узи и без необходимите изследвания, няма как да се знае има ли ефект при теб.


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #82 -: Август 21, 2007, 22:37:50 pm »
Дуда, ако така се нагиваш без да те следят на узи и без необходимите изследвания, няма как да се знае има ли ефект при теб.

И не само! някъде в началото го бях писала - стимулация без ултразвук може да доведе до хиперстимулация. Мого опасно състояние.
Момичета моля ви не се съгласявайте на стимулации без снимка на тръби. Или поне искайте да ви следят на УЗ
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #83 -: Август 22, 2007, 07:13:18 am »
дуда1...в случей,че не е проверена проходимост на тръбите,Клостилбегит не се прилага!!!!!!!
2.....преди стимулация  док непременно трябва да те прегледа
3.....по време на стимулация трябва лекар да те наблюдава,за да види как реагира организма,дали има фоликули,как реагира лигавицата(при някои Клостилбегит много изтънява лигавицата и няма шанс да настъпи бременност!)
4.....Клостилбегит се прилага най-много 6 пъти в живота(така е написано на листовка)

Успех!! :)
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #84 -: Септември 07, 2007, 17:59:03 pm »
Момичета, искам да попитам някоя от вас правила ли е скоро цветна снимка на тръбите при Д-р Стаменов. На мен ми предстои в сряда и ако може някой да ми разкаже как протича самата процедура. С упойка ли я правят или не? На мен ми изписаха само обезболяващи свещички?

Благодаря ви предварително!




Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #85 -: Септември 09, 2007, 18:59:37 pm »
zdraveite.na men mi napravixa vsi4ki izledvaniq po reda si parvo proxodimost na trabite i sega tozi mesec mi dadoxa da pia costilbegyt.snimkite pokazaxa che trabite sa proxodimi. sega 6te vidim dali 6te ima rezultat i ot xap4etata.pojelavam kastet na vsi4ki

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #86 -: Септември 09, 2007, 19:11:47 pm »
А като ги пиеш, ще те следят ли?
И как е спермограмата на мъжа ти :)

ПС:
Ако можеш, пиши на кирилица, че латиницата малко трудно се чете :)
Мерси предварително.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #87 -: Септември 11, 2007, 16:37:44 pm »
да следят ме .а  спермограмата на мъжа ми е добра.даже лекарят каза че може цял футболен отбор да направи :Dи.всичко е нормално,трябва повечко спокоиствие

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #88 -: Септември 11, 2007, 17:43:28 pm »
Може ли да попитам нещо макар че ме е страх  :o
В момента лекувам Висок ФСХ и нисък естрадиол , а селд това докторката ми препоръча да постимулираме моята овулация и ми каза че ще правим стимулация с Клостил. Аз от своя страна се притесних защото нямам планове за бебе , а тя пък от своя страна каза че при ПКЯ това е препоръчително. Е искам да попитам някоя от вас правила ли е стимулация при положение че няма планове за бременност.  :ask:
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #89 -: Септември 11, 2007, 19:41:10 pm »
Eeeee Fanta как може такова нещто 8O, като няма да действате за бебок недей да взимаш   Клостолбегит. Аз не съм много на ясно, обаче от всичко което съм прочела във форума разбирам че се пие само при желание за бременност и то не повече от 6 пъти за цял живот. За какво да ти стимулира овулация като не целиш забременяване  8O, няма никаква логика. Другите момичета които са наясно да те посъветват по-добре, знам ли.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #90 -: Септември 11, 2007, 20:17:09 pm »
а  спермограмата на мъжа ми е добра.даже лекарят каза че може цял футболен отбор да направи :Dи.
Добра диагноза - кой е този доктор. И поясни ли дали само момчета може да прави или умни ли ще са? Спомням си колко зле се почувствах, когато на мен ми изтърсиха такава дивотия. А после се оказа, че дори не е направена спермограмата като хората.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #91 -: Септември 11, 2007, 20:26:19 pm »
Може ли да попитам нещо макар че ме е страх  :o
В момента лекувам Висок ФСХ и нисък естрадиол , а селд това докторката ми препоръча да постимулираме моята овулация и ми каза че ще правим стимулация с Клостил. Аз от своя страна се притесних защото нямам планове за бебе , а тя пък от своя страна каза че при ПКЯ това е препоръчително. Е искам да попитам някоя от вас правила ли е стимулация при положение че няма планове за бременност.  :ask:

Аз от своя страна ще ти кажа моя опит при мъжа на твойта докторка. Той предписваше клостилбегит-прегнил-дуфастон и при настинка. За мой късмет аз се нуждаех точно от това лечение, но за мое нещастие той не улучи дозите.

А сега сериозно - след като правиш кисти, явно яйчниците ти не се нуждаят от стимулация - фоликули има. Щом не ги пукаш ти трябва прегнил, за да ги спука. Има само един граничен случай, когато трябва да се пие клостилбегит, за да можеш да ги спукаш. Но само ако искаш да забременееш.

По принцип при ПКЯ препоръчват Диане 35. Идеята да се подтиснат хормони, които могат да доведат до удебеляване на обвивката на яйчника. Което после ще доведе до невъзможност да се пукат фуликулите. Или поне на мен така ми казаха.

а тя пък от своя страна каза че при ПКЯ това е препоръчително.
Ами според мен е вредно. Ама аз не съм лекарка. Фантичка, мога по-подробно да ти разкажа всичко, което на мен са ми казвали, ама тук стана много дълго. Но всичко което са ми казвали други лекари странно много противоречи на това умозаключение.
« Последна редакция: Септември 11, 2007, 20:33:33 pm от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #92 -: Септември 23, 2007, 17:26:50 pm »
здравейте момичета!
Как пиете клостилбегита?
Аз съм го пила един месец 2х1, но нямаше ефект, тогава ми откриха хипофункция на ЩЖ и Хашимото и спряхме клостила. Вече половин година пия лекарства за ЩЖ и ТСХ е в норма ,нонямам ову. Диагнозата  сега е ПК, изписаха ми клостилбегит, но сега по едно на ден. Това ме очуди, не ели много малка дозата. Нямам кисти, само яйчника ми образува много фоликули (като при стимулация - така каза лекаря) а няма доминантен.
Просто незнам дали ще има реакция при такава малка доза?!?!?
Бие какво мислите?
Благодаря :)
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #93 -: Септември 25, 2007, 21:27:15 pm »
Здравейте момичета!Днес ходих за последен път на ултразвук при моя гинеколог и за мое много голямо съжаление се оказа че фоликулчето се е спардушило.Няма да ви описвам как се почуствах просто ужасно. Сега след 2 седмици ще правя лапаро на тръбите моля за помощ по тази тема.Благодаря ви предварително.


*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #94 -: Октомври 13, 2007, 20:31:37 pm »
дуда4.....Клостилбегит се прилага най-много 6 пъти в живота(така е написано на листовка)


Да си ппризная напъвах се, напъвах се, четох къде ли не, но такова нещо, колко пъти в живота може да се прилага клостилбегита, не можах да прочета. И листовка имам и това четох:
http://www.doctorbg.com/data/File/C/Clostilbegyt.pdf

*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #95 -: Октомври 15, 2007, 23:33:46 pm »
и аз не съм сигурна за тези само! 6 пъти
според мен се провежда лечение 6 месеца максимум и след това се налага почивка на организма
ето аз следващият месец отново ще пия клостилбегит - 4 месец
просто на третия месец, т.е този левият яйчник се повлия и затова ще продължим да 6 месеца. ако не се беше повлиял яйчника щях да спра лекарството. а в дясно просто яйчника ще се пръсне от фоликули - каръщина
*

    norma

  • **
  • 88
  • обичайте се
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #96 -: Октомври 17, 2007, 11:02:03 am »
Здравеите на всички,аз съм нова тук и много объркана от всичко,от унижение и нехаиство а аз просто искам детенце... :(презмного неща минах много пари похарчих и сега съм отново отначало, защото нямаме детенце.хормонално нямам проблем(поне това казват) но имам проблем с едната тръба..другата е добре..пих клостилбегит има6е овулация но няма бременност,откривах ову от домашните тестове...пих го само 3 месеца,мога ли пове4е...нямам кисти всичко друго мие наред..с мажа ми също..в софия искат само пари за какво ли не последно искаха да ми правят лапароскопия да ми гледали органите...побърквам се :(
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #97 -: Октомври 17, 2007, 11:06:34 am »
Не си назначавай сама Клостилбегита
Консултирай се с лекар за това
Знам че е скъпо но заради бебе сме готови на всичко
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #98 -: Октомври 17, 2007, 16:53:28 pm »
Това, че клостилбегит се пие само 6 пъти в живота, не е вярно. Става въпрос, че след 6 месеца курс на лечение се прави почивка, при евентуален неуспех се счита, че щом не е повлиял, няма и да може. За това е безсмислено да се пие повече. Мисля, че и докторите  не са чували за прословутите "6 пъти в живота".
*

    ellysot

  • ***
  • 202
  • Животът не е навредил никому,но и почивката също!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #99 -: Октомври 18, 2007, 13:48:35 pm »
Здравейте!Аз също изкарах лечение с clostila,но след хормон.изследвания и проходимост.Най-напред по една таблетка,но яйчниците ми не реагираха,затова док удвои дозата!вчера на ултразвука беше о`к и продължихме с прегнил!
Според доктора,ако не сполучим и този месец може да потретим,но за по-нататък незнам!Страхува се от поликистоза,а за лигавицата на матката ми каза,че не е достатъчно удебелена,но дали това е от clostil-а,не съм сигурна,защото на мен винаги ми е правено забележка,че трябва да напълнея!Аз оспорвам това,но това е друга тема!
Така,че това,което знам за clostil-а е,че лечението е от полза при стимулиране на ову и върви неизбежно с фоликулометрията!