0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #60 -: Юли 17, 2007, 17:21:35 pm »
Zdrawejte na wsi4ki!

Tyj kato nie ot skoro prawim opiti sys sypruga mi (, realno ot mart tazi godina i ne se polu4awa) hodih na pregled pri moq dok. i toj wednaga mi prepory4a HSG (cwetna snimka) tyj kato zapodozrq srastwane na tryba w lqwo...Molq kajete kyde e naj-dobre da se naprawi takawa snimka, zdrawnata kasa poema li go, bolezneno li e i kolko wreme trae procedurata?

Misleh da ne se rowq po neta i da prawq kakwoto trqbwa pyk da stawa kakwoto ste, no si rekoh, 4e pri tazi swoboda na komunikaciqta ne moga da ne se dopitam do wsi4ki was, koito ste minali po tozi pyt!

Mejdu drugoto az hodq pri d-r Atanas Stanev, nqkoi 4uwal li e za nego ili hodi li pri nego?

Ima i 4asten kabinet i praktikuwa wyw 2-ra gradska w Sofia.

Blagodarq na wsi4ki za washata pomost i wi pojelawam uspeh!

Pozdrawi
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #61 -: Юли 19, 2007, 13:54:46 pm »
здравната каса поема процедурата
продължителността е около 5 минути
ако има запушване боли, лично аз предпочетох пълна упойка и не мога да дам ясен отговор за болката
на мен снимката ми излезе 50,00 лв които дадох на ръка на д-ра, а той ги е разпределил м-у рентгеноложката, него, анестезиолога и евентуално сестрата  :D
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #62 -: Юли 19, 2007, 15:03:53 pm »
на мен ми взеха 100лв.беше ми обяснено че неможе с направление като разчитането на снимката не влиза в цената
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #63 -: Юли 19, 2007, 16:48:13 pm »
"разчитането" на снимката ми беше извършено от д-ра и беше "всичко е наред" аз дори не погледнах какво е написано...в последствие се оказа, че съм с две леви тръби??? :lol: и на едната лява имам хидросалпингс  :ask: абееее не знам
д-ра е завеждащ отделението по стерилитет в нашия град
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #64 -: Юли 26, 2007, 19:16:08 pm »
зад.всички
реших да ви добавя името на поредния доктор,които ми предписа клостил,без изследвания...Поне го пих само за5дни,два поредни месеца
Д-р Любомир Дамянов.София
Оказва се че е почти невъзможно да се намери добър доктор.Аз не съм успяла досега.Успех на всички
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #65 -: Август 06, 2007, 16:59:17 pm »
Простете за невежеството, но проходимостта на тръбите само с цветна снимка ли се установява?
С обикновен ехограф не става ли?
и на мен преди време са ми изписвали Клостилбегит без да ми е правена въпросната снимка, без никакви изследвания, само след цялостен АГ преглед, ехограф - коремен и вагинален. Тогава д-ра ми назначи първо Дуфастон 3 мес., после Клостилбегит за още 3 мес., за да стимулираме овулацията.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #66 -: Август 06, 2007, 17:14:07 pm »
Проходимост на тръби с епроверява с цветна снимка, хидротубация и най-надежното изследване-лапароскопия.В никакъв случай не може да се установи с ултразвук.За съжаление нямаше кой да ми го каже преди 7 години, когато започна моето ходене по мъките.Загубих 3 години при Разградска гинеколожка, която многократно ме уверяваше, че нищо ми няма, много съм била изнервена, затова не ставало.Все пак бях само на 20 години, абсолютно неопитна в тая област и много отчаяна.
Сега вече ай накой доктор ми се пробва с тоя номер, ай съм го изтипосала във вестника!
Така че задължително направи тест за проходимост на тръбите, съветвам те да е лапароскопия, защото чрез нея могат да се установят много други проблеми като ендометриозата например.
В никакъв случай недей набляга на стимулаия без да си сигурна в състоянието на тръбите!
Успех!
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #67 -: Август 06, 2007, 17:50:45 pm »
И тоя сладур - доктора ти откъде беше сигурен, че въпреки клостила си пукала фоликули и е имало овулация? На УЗД викал ли те е да наблюдава как реагираш на стимулацията и ако не овулираш примерно, защо да пиеш Дуфастона? Дуфастона се приема след доказана овулация.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #68 -: Август 06, 2007, 20:29:00 pm »
Станли, да, викаше ме на УЗД и следеше как реагират яйчниците ми. Образуваха си се фоликулите в яйчниците и ...., абе не помня вече пукваха ли се и кога точно. Беше през 2003. При мен историята се оказа друга. Тогава бях с друг партньор, на който пък му се правеше секс така 2 пъти в мес., ако може и повече да не го моря човека.
А пък докторът беше с дългогодишен опит и дори е бил шеф на АГто в нашия град.
 

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #69 -: Август 06, 2007, 20:32:19 pm »

Така че задължително направи тест за проходимост на тръбите, съветвам те да е лапароскопия, защото чрез нея могат да се установят много други проблеми като ендометриозата например.
В никакъв случай недей набляга на стимулаия без да си сигурна в състоянието на тръбите!
Успех!

Благодаря за съвета, Мимка. Ама аз вече съм бременна и то дори за втори път. Първия път финалът бе трагичен. Сега се надявам втората бременност да завърши успешно.
Така, че аз със забременяването - проблеми нямам.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #70 -: Август 06, 2007, 21:37:08 pm »
Не знаех, честито и успешна бременност!
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #71 -: Август 07, 2007, 09:23:15 am »
etaniel, на мен ми е интересно, как твоя док. така реши, че можеш да имаш срастване на тръбата  :ask:
Според мен, не бъзрай да се хвърляш веднага към цветната снимка. Има сума ти други изследвания, които трябва да се направят преди това. До колкото разбирам, Вие от скоро правите опити. Наистина е малко рано  да се притесняваш, но щом искаш направи си изследвания, какви, можеш да видиш тук:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=793&Itemid=42 ,
като преди това е необходимо да направите спермограма на мъжа ти  :)
Искрено се надявам, да нямаш нуджа от цвена снимка и в най-скоро  време да те навести щъркела :). Иначе болката е поносима - за някои повече, за някои по-малко, но се търпи.
Желая ти успех!
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*

    дуда

  • *
  • 8
  • искам да се случи чудото наречено "нов живот"
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #72 -: Август 18, 2007, 00:26:53 am »
Здравейте,
Защо не може да се прави стимулация с Клостилбегит ако не е имало снимка за проходимост? Вече двама лекари ме посъветваха да пробваме с по-леките методи, включително и стимулация, преди да мина към лапаро, снимка или по-сериозни методи!

И още нещо - колко стимулации могат да се направя в живота? И има ли ограничение в броя им? Аз прочетох доста различни мнения и се пообърках нещо  :oops:!

Благодаря ви!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #73 -: Август 19, 2007, 23:31:20 pm »
Здравейте,
Защо не може да се прави стимулация с Клостилбегит ако не е имало снимка за проходимост? Вече двама лекари ме посъветваха да пробваме с по-леките методи, включително и стимулация, преди да мина към лапаро, снимка или по-сериозни методи!

И още нещо - колко стимулации могат да се направя в живота? И има ли ограничение в броя им? Аз прочетох доста различни мнения и се пообърках нещо  :oops:!

Благодаря ви!


Мисля, че 6 пъти.
Но не съм много сигурна.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #74 -: Август 19, 2007, 23:59:13 pm »
Здравейте,
Защо не може да се прави стимулация с Клостилбегит ако не е имало снимка за проходимост? Вече двама лекари ме посъветваха да пробваме с по-леките методи, включително и стимулация, преди да мина към лапаро, снимка или по-сериозни методи!

И още нещо - колко стимулации могат да се направя в живота? И има ли ограничение в броя им? Аз прочетох доста различни мнения и се пообърках нещо  :oops:!

Благодаря ви!

Защото тръбите, ако са непроходими колкото и яйцеклетки да отделиш, колко и да са качествени бременност няма да настъпи.
В този случай е излишно да си натоварваш организма!

А за броя незнам. И аз съм чувала до 6 пъти.

Успех, Дуда!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #75 -: Август 20, 2007, 09:49:06 am »
Дуда,
Ще погледна листовката на клостилбегита в къщи, ако не сме я хвърлили. Там пишеше колко стимулации могат да се правят. Аз в последния месец, преди да забременея пих клостил. Сега тайничко се надявам бременността да се окаже многоплодна.
Там пише, че се пие в продължение на 3 мес. максимум и се спира. Това е един цикъл. После следва почивка ама от 3 ли беше, от 6 мес. ли беше? - не помня. Май пишеше за за 3 цикъла, че се допускат. Приема се, че ако не ти подейства от 3 цикъла, няма и да подейства и от 10 и няма смисъл да се тровиш.
Обещавам, ще ти отговоря по-конкретно. А ако имаш лекарството, просто виж листовката. Пише, че вреди на бъбреците и евентуално в някои случаи в последствие се налага хемодиализа.
УСПЕХ!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    дуда

  • *
  • 8
  • искам да се случи чудото наречено "нов живот"
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #76 -: Август 20, 2007, 21:41:27 pm »
Пише, че вреди на бъбреците и евентуално в някои случаи в последствие се налага хемодиализа.
УСПЕХ!

Е, това не звучи много обнадеждаващо 8O!

Благодаря ти за отзивчивостта! Нямам в къщи клостил и ще ти бъда благодарна, ако го напишеш! Ти говорила ли си с лекаря си за страничните ефекти преди да го пиеш?

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #77 -: Август 20, 2007, 22:39:07 pm »
Съжалявам, но съм изхвърлила опаковката с листовката. Освен да вляза в някоя аптека и да погледна.
Аз да си призная честно, самоназначих си го. Но преди време ми е бил изписван от доктор. Важно е да те следи гинеколог как реагират яйчниците на стимулацията. Абе, трябва да се внимава с клостила.
Не вреди, когато е в малки дози.
Но пък преди време, пак от стимулация с клостил, бях развила поликистоза на яйчниците. Ако постоянно те следи доктор на ехограф, как реагираш, няма страшно.
Успех, пак! :hug2:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    дуда

  • *
  • 8
  • искам да се случи чудото наречено "нов живот"
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #78 -: Август 20, 2007, 23:59:19 pm »
Благодаря ти!

Ще говоря с лекарката си. Тя ще ми обясни за страничните ефекти, пък и аз мога да го погледна в аптека.
При теб имаще ли ефект от стимулацията?

Още веднъж ти благодаря!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #79 -: Август 21, 2007, 11:22:31 am »
Дуди, намерих листовката в една чанта, която носех преди 2мес. То, нали знаеш, в дамските чанти кво ли няма.
Подейства ми, естествено, ако забелязваш от лентичката ми, малко съм бременна.
Тук пише, че се прави 1 цикъл на лечение от 3 месеца. Следва почивка от 3 месеца. Следва 2ри цикъл. Ако не настъпи бременност, не се прилага по-нататъчно лечение.
Толкова от мен. Не е чак толкова опасен медикамент, но трябва много да се внимава. ДА НЕ СЕ ПРЕДОЗИРА. това ми е казвала моята докторка.
Хайде, късмет!

Бъдете добри и не губете кураж! :)