0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    pavka

spermograma
« -: Май 06, 2005, 11:56:05 am »
На съпруга ми му правихме 2 спермограми(в различни лаборатории), и в двете пишеше, че не се втечнява до 2 часа, като във втората имаше и други данни , като например 15% подвижни.
Моля ви кажете ми какво означава това? Правихме му и хормонално изследване, хормоните са в норма.
spermograma
« Отговор #1 -: Май 06, 2005, 12:41:06 pm »
Първо пусни спермограмата с всичките и данни така както я пише на листа.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    pavka

spermograma
« Отговор #2 -: Май 06, 2005, 19:01:09 pm »
Добре, но в момента не е при мен!
*

    pavka

spermograma
« Отговор #3 -: Май 07, 2005, 21:11:58 pm »
PH - 8
сед: - (след 2 часа)
leu - 15-20 на поле
45 - 50 сперматозоида на зрително поле
10% - активни

Стойностите на хормоните са:
тестостерон - 18,6
FSH -6,2
Моля ви кажете ми каво точно означават тези стойности, и защо не се втечнява до 2 часа, това значи ли че не може да опложда?
Благодаря на всички!!! :oops:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
spermograma
« Отговор #4 -: Май 07, 2005, 21:24:11 pm »
Означава:
1. Нова спермограма (тази е смешна)
2. Консултация с уролог (да види простатата, от която зависи втечняването)
3. И след това, ако се наложи, други изследвания.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    pavka

spermograma
« Отговор #5 -: Май 07, 2005, 21:27:14 pm »
Мели, възможно ли е оплождане в тази ситуация или не?
ще направим и нова тези дни.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
spermograma
« Отговор #6 -: Май 07, 2005, 21:31:12 pm »
Мила, как да ти кажа дали е възможно оплождане, като не знам какви са стойностите, а това, което си цитирала, е една пародия на спермограма. Не мога да гадая, нали ме разбираш?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    pavka

spermograma
« Отговор #7 -: Май 07, 2005, 21:34:50 pm »
Поне ми остава надеждата, нещата да са по-добри в действителност поне докато направим още една! :roll:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
spermograma
« Отговор #8 -: Май 07, 2005, 21:36:23 pm »
Да, разбира се! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

spermograma
« Отговор #9 -: Май 10, 2005, 10:15:26 am »
Мели, моляте обясними повече за втечняването(невтечняването), от какво зависи ,какво означава,може ли да се лекува и т.н, ще ти бъда много благодарна за подробностите. :)
spermograma
« Отговор #10 -: Май 10, 2005, 10:43:35 am »
Добре де неразбирам какво толкова има първо да повторите спермограмата на правилно място, ако незнаеш къде кажи от къде си и ще ти кажем най-блиското за вас място.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
spermograma
« Отговор #11 -: Май 10, 2005, 13:51:32 pm »
Цитат на: Anonymous
Мели, моляте обясними повече за втечняването(невтечняването), от какво зависи ,какво означава,може ли да се лекува и т.н, ще ти бъда много благодарна за подробностите. :)


Най - общо - втечняването зависи от протеолитичните ензими, които отделя простатната жлеза. Затова първо трябва да се изясни доколко се втечнява или не се втечнява (във времето и при определени условия). След това евентуално уролог да пипне (прегледа) прастатата, да назначи изследвания, да се види има ли процес в нея, какъв е ... И чак тогава вече можем да говорим лечимо ли е, как точно ...  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу