0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

крем против стрии FISSAN
« -: Януари 10, 2007, 10:33:37 am »
Здравейте мили мами - бъдещи и настоящи :lol:
Кажете моля  добър крем за предотвратяване появата на стрии при бременност...Сега съм в трети месец и ме съветват вече да започвам да се мажа. Препоръчаха ми Fissan Stria Massage и съм поръчала за сега 1 опаковка от Унгария да ми го носят, дайте мнение по въпроса...
« Последна редакция: Януари 10, 2007, 17:55:23 pm от ivet84 »
*
Re: крем против стрии
« Отговор #1 -: Януари 10, 2007, 11:16:41 am »
Здравей! Аз ползвам крем Мустела п/в стрии, препоръча ми го приятелка, която беше останала доволна от него. За съжаление при мен се получиха на гърдите въпреки упоритото клепане. В последствие разбрах, че е въпрос и до кожа.
Важно е да се омазнява, а това дали ще се спасим от стриите се вижда накрая.
Мисля да си взема и допълнително бебешко олио за след баня.
Относно крема, за който пишеш нямам инфо.
Пожелавам ти лека бременност!!!
Re: крем против стрии
« Отговор #2 -: Януари 10, 2007, 11:46:33 am »
Мерси миличка, ами на мене за този Физан ми каза една позната, че нейна приятелка и го донесла от някъде и накрая ни една стрия не е имала, но...може и кожата и да е такава... А ти от кога започна да се мажеш?
*
Re: крем против стрии
« Отговор #3 -: Януари 10, 2007, 11:53:37 am »
И според мен висчко си е до кожа. Аз започнах някъде към 5-6 м. да се мажа с Мустела, но не редовно, може би 3-4 пъти в седмицата и нямам нито една стрия.
Re: крем против стрии
« Отговор #4 -: Януари 10, 2007, 15:23:26 pm »
Аз се мажех с олиото против стрии на Икаров и съм много доволна.
Re: крем против стрии
« Отговор #5 -: Януари 10, 2007, 17:11:58 pm »
Аз започвах с Мустела, минах на Дева, а сега използвам масажен крем с какаово масло и vit.Е на Лавена.И от трите съм доволна,но най-много и допадна масажният крем, направо е страхотен :D...Разбира се, докрая имам още доста време...Ще видим :wink:                                                              Иначе го препоръчвам с две ръце, а и цената му е доста приемлива 3.80-4лв.Аз се мажа сутрин и вечер, дано да има ефект :D
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: крем против стрии
« Отговор #6 -: Януари 10, 2007, 17:32:51 pm »
Аз се мажех с олиото против стрии на Икаров и съм много доволна.
:D Аз се мажа със същото и засега нямам стрии  :)
*
Re: крем против стрии
« Отговор #7 -: Януари 10, 2007, 17:39:01 pm »
И аz съм на мнение, че не марката на масажното масло против стрии е важна, от колкото типът кожа.
Аz zапочнах в началото с лосион и масло на Buebchen, но се обринах със ситни пъпчици. Купих от аптеката друго, на Frei и нямах оплаквания. Стрии не получих. В упътването се препоръчваШе масажиране сутрин и вечер, но не само корема и гърдите, а и областта на ханШа и бедрата (ако и там има натрупване на килограми).
Re: крем против стрии
« Отговор #8 -: Януари 10, 2007, 17:39:45 pm »
А никой ли не е чувал за този Fissan :?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: крем против стрии FISSAN
« Отговор #9 -: Януари 10, 2007, 18:04:03 pm »
Аз се мажа с Мама Дона на Чико - крема за гърди и олиото против стрии.
Re: крем против стрии FISSAN
« Отговор #10 -: Януари 10, 2007, 18:13:14 pm »
На мен също ми препоръчаха на Мустела и съм много доволна ,но аз си имам и старички от преди и ме е яд, че тогава не съм взимала мерки, но те не са ми от бременност, а от яко напълняване.С този крем поне не допускам да ми се появат нови. :?
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: крем против стрии FISSAN
« Отговор #11 -: Януари 10, 2007, 18:35:20 pm »
От 4-ия месец се мажа с крем против стрии Мамма Донна на Чико. Мажа гърдите (без ареолата), корема, ханша и бедрата стриктно сутрин и вечер. За сега положението е под контрол.
Но, ми казаха че трябва да се продължи с мазането и след раждане, защото тогава доста често се полуавали стрии. Особено на гърдите. Моите сега на са големи, но ако имам мляко сигурно ще пораснат доста и тогава ще е голямата борба със стриите.
Знаете ли кой е от кремовете е безвреден при кърмене? На Чикото нищо не пише.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: крем против стрии FISSAN
« Отговор #12 -: Януари 10, 2007, 19:12:27 pm »
Ето това пише в каталога на Мама дона за серума за Бюст - използвам го и съм доловна
Активни съставки:
- Масло  от оризови трици - за мекота и еластичност;
- Масло от жожоба - хидратира и успокоява кожата;
- Витамин РР - важен за клетъчния метаболизъм;
- Витамин Е - мощен природен антиоксидант;
- Екстрат от Кигелия и Килагия - за тонус и еластичност;
- Екстрат от маслина - със защитно анмибактериално действие;
- Консерванти  - абсолютно безопасни, ползващи се за хранителни продукти.
Специално създаден за бюста, той подхранва и хидратира кожата, като предотвратява отпускането и образуването на стрии по време на бремеността и периода на кърмене.

Употреба: Нанася се сутрин и вечер с кръгов масаж, като се избягва зоната на ареолата и зърното, докато попие напълно.


Мюстела като им гледам каталога също имат пордукт за гърди, който позволява да се използва по време на кърмене.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: крем против стрии FISSAN
« Отговор #13 -: Януари 10, 2007, 22:10:38 pm »
Лейди, и аз го имам този серум за бюста, но като се мажа и на вторият "кръг" все едно се пресича и става на парцали. Затова го ползвам само в краен случай. На теб случвало ли ти се е?

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: крем против стрии FISSAN
« Отговор #14 -: Януари 11, 2007, 06:12:33 am »
Не, маже си се и си попива. Въобще не се пресича.
Re: крем против стрии FISSAN
« Отговор #15 -: Януари 11, 2007, 09:43:02 am »
И аз отново да си питам за FISSAN никой явно не е чувал... :cry: :balk_144:
*
Re: крем против стрии FISSAN
« Отговор #16 -: Януари 11, 2007, 11:23:56 am »
има един крем против стрии специално за бременни на Галеник, но е малко скъпичък към 30 лв, чувала съм от клиентки, че е много добър.лично аз съм ползвала маслата на икаров, които са сравнително евтини и с добър ефект
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: крем против стрии FISSAN
« Отговор #17 -: Януари 11, 2007, 12:50:29 pm »
И аз отново да си питам за FISSAN никой явно не е чувал... :cry: :balk_144:

 :D Не сме чували! Тоз Фисан унгарски ще е алтернативата на някой Фисан германски, френски, български. Според мен не трябва да се подвеждаш по това, че еди-коя си нито една стрия нямала. Набележи си един крем, купи си го и дано да помага.

По моите сайтове пише крем с какаово масло вътре или какаово масло само. И пише, че си е до еластичност на кожата.
Alexandra
Re: крем против стрии FISSAN
« Отговор #18 -: Януари 11, 2007, 14:11:57 pm »

Дева, мажа се цялата, защото направо съм се .... абе не приличам на себе си от дебелини... нямам нито чертичка, но има време още. 
*
Re: крем против стрии FISSAN
« Отговор #19 -: Януари 11, 2007, 14:52:19 pm »
И според мен висчко си е до кожа. Аз започнах някъде към 5-6 м. да се мажа с Мустела, но не редовно, може би 3-4 пъти в седмицата и нямам нито една стрия.
Все едно аз съм го писала това.

Мисля, че имат значение и килограмите, качени през бременността. Моите бяха само 8. Но си имах предостатъчно от преди това - с тях тепърва ще се боря, но засега си имам оправдание - кърменето.