0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Бременност и много стрии
« Отговор #20 -: Март 30, 2009, 15:03:59 pm »
Момичета, не искам да Ви отчайвам, но аз през цялата бременност /от 3 мес./ се мажех сутрин и вечер със всякакви мазила евтини и скъпи, и тъкмо се успокоих, че съм се разминала със стриите, когато влизайки в 9 месец, за 1 седмица корема ми се нацепи под пъпа.
Майка ми пък с мен е качила 40 кг, с нищо не се е мазала, след това всичко е свалила и няма пукната стрия по тялото.
Просто всичко е до кожа, за съжаление.
Мисля, че това е приемлива цена за следките бебешори :lol: :wink:
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
Re: Бременност и много стрии
« Отговор #21 -: Март 30, 2009, 19:22:04 pm »
Баракуда, аз питах моята лекарка за зърната трябва ли да ги мажа с нещо за подготовка за кърменето. Тя изрично ми каза, че вече тези подготовки се отричат, защото предизвикват контракции на матката. Колкото до болезнени гърди, ако става въпрос за кожата, ти препоръчвам сапуна на А-дерма (струва към 8-10 лв) и крем Ексипиал, които ползвам и които една дерматоложка ми препоръча предната бременност, когато имах много сериозни проблеми. За момента нямам никакви проблеми, а реших, че кремчето на Авент, което и на мен подариха, ще го пазя за след раждането.
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

Re: Бременност и много стрии
« Отговор #22 -: Юни 20, 2010, 23:16:11 pm »
аз си ги махнах със щраусово масло   много съм доволна  то е вълшебно какво ли не пробвах  но само то ми почисти кожата от тази напаст стриите