0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Има  значение този тест за съвместимост, от  това дали ще бъде класическо инвитро  или  икси - при иксито няма място за съвместимост - един   плувец  за ушите и боц в яицеклетката   . Иначе да , съгласен съм с Лили -  това си е  АРТ .
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
т.е. ако ще правиш някакъв арт (инсе, ин витро или икси) теста за съвместимост се обезмисля, така ли. защото ако няма съвместимост не се стига до оплождане при секс. но при арт този проблем отпада а за износването няма проблем...или как
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Лили , има разлика  -  при този тест , само се установява - дали плувците не се "отблъскват" , т.е.  дали има имунологичен фактор и не могат сами да достигнат до яйцеклетката, да разградят този комплекс около яйцеклетката и да проникне един плувец вътре в нея.   
 
 Но това няма  нищо общо с другия "кански" проблем - успешната имплантация .
 Друг казус е  до - колко зона пелуцида не е прекалено твърда - поради което  не пропуска  плувец вътре в яйцеклетката .


С две думи  много "подводни "  камъни  от които  може да се очаква "неприятни" изненади.


*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
бе то ако беше простичко дали щяхме да си чешеме езиците тука :?
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Да ви кажа , че имам подозриния и си мисля че има връзка и с имплантирането, не се ли получава при това отблъскване антитела и организма после да го разпознае като чуждо и пак да се опитва да го премахне през имплантоционния период-все ми се струва че има връзка и щом организма чрез яйцеклетката отхвърла сперматозоидите и после пак ще се опитва-не е ли така и ако греша ме поправете.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
момичета аз не можах да разбера при имунологичните изсл. прави ли се тест за съвместимост или са 2 напълно различни неща?  :oops: