0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
РАЗШИРЕНА СПЕРМОГРАМА
« -: Януари 04, 2007, 20:30:44 pm »
Момичета, може ли някой да ме насочи къде във Варна можем да направим разширена спермограма.
От Доц.Конова бяхме насочени към Център по репродуктивна медицина-София, но резултатите на съпруга ми са много лоши.Бихме искали да направим контролно изследване тук във Варна.БЛАГОДАРЯ ВИ!
*
Re: РАЗШИРЕНА СПЕРМОГРАМА
« Отговор #1 -: Януари 05, 2007, 10:23:38 am »
Здравей Бети,
Съжалявам за лошите резултати, знам колко е притеснително,ако нещта са зле доколкото знам не е нужна разширена спермограма но все пак можете да се обърнете към доктор Александров,ние сме правили при всички;Сариев,Александров,Проф. Нанов,при последния изгубихме 6 месеца ценно време и мъжа ми изпи доста антибиотици с временен резултат,вие на какъв етап сте с изследванията.
 
*
Re: РАЗШИРЕНА СПЕРМОГРАМА
« Отговор #2 -: Януари 06, 2007, 09:30:23 am »
При тези лекари сме правили и то по няколко пъти.Факт е ,че от техните резултати нещата следва да са добре.Цветков и Кацаров са на съвсем друго мнение/след разш. спермограма/-.Имаме всички изсл.,чакам само хромозомен анализ.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: РАЗШИРЕНА СПЕРМОГРАМА
« Отговор #3 -: Януари 06, 2007, 15:17:18 pm »
Бети, ами те все пак са ограничен брой местата, на които можеш да направиш спермограма.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: РАЗШИРЕНА СПЕРМОГРАМА
« Отговор #4 -: Януари 07, 2007, 17:53:32 pm »
При тези лекари сме правили и то по няколко пъти.Факт е ,че от техните резултати нещата следва да са добре.Цветков и Кацаров са на съвсем друго мнение/след разш. спермограма/-.Имаме всички изсл.,чакам само хромозомен анализ.
Здравей,
Ако всичко при обикновенна спер. е добре кое ви накара да направите разширена,някой от показателите ли.А какво при разширената спермограма не е добре,моля те да споделиш,тук всички черпим опит един от друг,ние също  се бяхме запътили към разширена защото спермограмата ни 6 месеца беше перфектна докато не направихме нова в центъра на Владимиров София,там лъснаха нещата,при нас има бактериална инфекция която не можем да излекуваме с антибиотици поне до момента.Във Варна със сигурност няма къде да направите,молила съм Александров,но той ме накара да се почувствам така все едно търся виновник за неуспеха т.е мъжа ми. 
*
Re: РАЗШИРЕНА СПЕРМОГРАМА
« Отговор #5 -: Януари 07, 2007, 18:06:58 pm »
При тези лекари сме правили и то по няколко пъти.Факт е ,че от техните резултати нещата следва да са добре.Цветков и Кацаров са на съвсем друго мнение/след разш. спермограма/-.Имаме всички изсл.,чакам само хромозомен анализ.
Здрвей Бети,
По своя инициатива ли правите хромозомен анализ /имам предвид при мъжа/ или някой ви насочи,къде го правихте в София ли?
*
Re: РАЗШИРЕНА СПЕРМОГРАМА
« Отговор #6 -: Януари 15, 2007, 12:10:47 pm »
Започнахме да правим изследвания наново и то пълни по предписание на Доц. Конова.При нея отидохме тъй като направихме два неуспешни опита-ин витро и инсе.През годините преминахме от диагноза поликистоза на яйчниците , че до мъжки фактор.Направих лапароскопия и т.н.Най накрая изпълнихме фсички предписания на докторката и се оказа , че сме с мъжки фактор/ по заключение на
 Д-р Кацаров.Хромозомен анализ и ДНК правихме в Плевен.
*
Re: РАЗШИРЕНА СПЕРМОГРАМА
« Отговор #7 -: Януари 15, 2007, 19:13:18 pm »
Здравей Бети,
Ние правихме разширена спермограма в център по репродуктивна медицина София, при доктор Владимиров,доста са показателите, които включва но има и допълнителни тестове като тест за преживяемост, тест за прикрепителна способност и др. но за начало се прави само спермограма + морфология по крюгер,ако желаете всичко останало няма проблем.Впечатлението ми е ,че се работи профисионално със загриженост към пациента без да те претупват,не бързат да те подлагат на тежката артилерия без да са обмислили всички варианти за решаване на проблема /имам предвид АРТ/Аз например съм на 37 г. и се бях засилила към инвитро,че няма време но доктора настояваше да се направят няколко инсеминации, между другото към центъра бяхме насочени от доцент Конова     
*
Re: РАЗШИРЕНА СПЕРМОГРАМА
« Отговор #8 -: Януари 15, 2007, 19:19:27 pm »
Какво намери Кацаров при мъжа ти какви изследвания ви назначи,сподели аки искаш,какви са впечатленията ви от него , на нас ни предстои консултация при него.
Желая ти от сърце късмет и успехи през новата година   
Re: РАЗШИРЕНА СПЕРМОГРАМА
« Отговор #9 -: Януари 15, 2007, 19:49:58 pm »
Реших тук да задам въпроса си, за да не отварям нова тема. При добра спермограма, необходимо ли е да се направи и разширена преди АРТ?

lb2f
*
Re: РАЗШИРЕНА СПЕРМОГРАМА
« Отговор #10 -: Януари 16, 2007, 10:04:32 am »
Джази ако сте правили всякакви изследвания и ще правите АРТ защо да не направите разширена за ваше спокойствие а то е много важно.Някои неща излизат при разширена, Дай Боже всичко да е наред
Успех ти желая!!!
*
Re: РАЗШИРЕНА СПЕРМОГРАМА
« Отговор #11 -: Януари 16, 2007, 11:57:44 am »
Джази, според мен е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да направите разширена спермограма. Това че обикновената е добре, не е гаранция, че морфологията не куца. Все пак стартирате нещо много по-изтощително, отколкото предполагате. Намерете отговори на максимален брой въпроси още преди да са дошли на дневен ред.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: РАЗШИРЕНА СПЕРМОГРАМА
« Отговор #12 -: Януари 16, 2007, 13:23:56 pm »
Благодаря Ви за отговорите, момичета  :bighug:
Принципно сме планували разширена спермограма, но си мислех дали не прекалявам с изследванията. Е, явно не съм чак патологичен случай :lol:
« Последна редакция: Януари 16, 2007, 13:26:41 pm от jazzybaby »

lb2f
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: РАЗШИРЕНА СПЕРМОГРАМА
« Отговор #13 -: Януари 18, 2007, 14:05:09 pm »
Бети, ами те все пак са ограничен брой местата, на които можеш да направиш спермограма.
Мели, моля за информация кои са тези центрове в София или в Пловдив, ако има. На нас също ни предтои това изследване.
Мога, стига да искам.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: РАЗШИРЕНА СПЕРМОГРАМА
« Отговор #14 -: Януари 18, 2007, 15:29:37 pm »
Благодаря Ви за отговорите, момичета  :bighug:
Принципно сме планували разширена спермограма, но си мислех дали не прекалявам с изследванията. Е, явно не съм чак патологичен случай :lol:

Ха, джази, като те познавам, как така не сте направили досега разширена спермограма, ами морфото, да не би да не е от значение???  8O


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: РАЗШИРЕНА СПЕРМОГРАМА
« Отговор #15 -: Януари 18, 2007, 20:42:25 pm »
Ised,Д-р Кацаров разгледа спермограмата на съпруга ми и ни каза, че според него не е трябвало да се прави инсе, тъй като резултатите са показателни.Дори сподели, че ако забременея по естествен начин ще си хвърли дипломата.Допълнително каза ,че се наблюдава въз.процес, но дори и да се излекува той няма отношение към м.фактор.Според мен доктора е добър ,откровен и реалист.Няма за цел да те заблуждава и да дава надежди, които са напразни
*
Re: РАЗШИРЕНА СПЕРМОГРАМА
« Отговор #16 -: Януари 19, 2007, 09:59:52 am »
Много съжалявам Бети,благодаря за отговора,надявам се ,че имате шанс с инвитро.
Успех и много късмет!!!