0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    цветелина

забременяване след аборт
« -: Ноември 24, 2006, 11:14:55 am »
Здравейте,момичета!
За първи път се включвам в този сайд и дори не знам дали точно тук ми е мястото.След 5 месеца опити аз най сетне забременях.Радост голяма!В 24г.с. се разбра,че бебето е с увреждания и ми предизвикаха раждане.Това стана при една"велика"докторка,според която не се налагаше кюритаж.Вследствие на това получих инфекция и ме кюретираха.Вече 5 месеца се пазим,пия фолиева киселина и изследванията са добре.Въпросът ми е:кога можем да правим бебето и да направя ли гинекологичен преглед?
*
Re: забременяване след аборт
« Отговор #1 -: Ноември 24, 2006, 11:23:14 am »
Много съжалявам за загубата ти.
Задължително отиди на профилактичен обстоен преглед-с ултразвук, с цитонамазка, с колпоскопия.
Лекарят ще ти каже след прегледа дали може да започнете опитите си отново.
Желая ти следващия път здраво и хубаво бебе!
Alexandra
*

    цветелина

Re: забременяване след аборт
« Отговор #2 -: Декември 02, 2006, 14:05:32 pm »
Маrie,послушах съвета ти и отидох на преглед.Всичко е ОК.Благодаря и ти желая УСПЕХ!
*
Re: забременяване след аборт
« Отговор #3 -: Декември 03, 2006, 21:39:31 pm »
Чудесно!
Без да искам да ставам досадна, но ето още малко съвети: приемай фолиева киселина, пази се от инфекции, вируси. Направи си излседванията, които са задъжлителни преди забременяване. Имаме статия за тях, прочети я. Поемай витамини, силна храна. И колкото и трудно да звучи, мисли позитивно! Наистина, от все сърце, стискам палци следващата ти бременност да е лека и да си гушкаш здраво бебче в най-скоро време!
Мари
Alexandra
Re: забременяване след аборт
« Отговор #4 -: Януари 14, 2007, 14:39:44 pm »
Аз преживях същото!
Стискам ти палци всичко да е наред!!!