0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Как се взема посявка от простатата?
« -: Януари 04, 2007, 13:23:47 pm »
Доктора предполага, че имам стрептококи и затова иска да си направя това изследване, обаче забравих да го питам как се взема.
*
Re: Как се взема посявка от простатата?
« Отговор #1 -: Януари 04, 2007, 16:03:08 pm »
Класическият начин е с ректално туширане и масаж на жлезата, за да отдели секрет.
Re: Как се взема посявка от простатата?
« Отговор #2 -: Януари 05, 2007, 09:21:09 am »
А "ректално туширане" анално проникване ли ще рече?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Как се взема посявка от простатата?
« Отговор #3 -: Януари 05, 2007, 09:21:44 am »
Да.
*
Re: Как се взема посявка от простатата?
« Отговор #4 -: Януари 05, 2007, 09:50:56 am »
Класическият начин е с ректално туширане и масаж на жлезата, за да отдели секрет.
Здравейте,
а има ли друг начин
*
Re: Как се взема посявка от простатата?
« Отговор #5 -: Януари 05, 2007, 12:20:23 pm »
Другият начин е, ако има спонтанно изтичане на простатен секрет от уретрата, а това става обикн. сутрин, по време на ходене по голяма нужда. Прави се тоалет на пениса и в стерилно шишенце трябва да се изцеди поне една капка, но така че да падне от разстояние.
Друг начин е посявка на еякулат- течната част на еякулата е простатен секрет.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Как се взема посявка от простатата?
« Отговор #6 -: Януари 06, 2007, 15:21:24 pm »
Освен казаното по-горе, може да се направи и посявка от уретрален секрет и от урина.

Все пак е добре да се посее директно от простатния секрет, доста сериозна информация носи. Казвали са ми, че не е чак пък толкова неприятно.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Как се взема посявка от простатата?
« Отговор #7 -: Януари 07, 2007, 18:18:08 pm »
Освен казаното по-горе, може да се направи и посявка от уретрален секрет и от урина.

Все пак е добре да се посее директно от простатния секрет, доста сериозна информация носи. Казвали са ми, че не е чак пък толкова неприятно.  :)
Здравейте,
дано да не стана досадна но как се взема уретрален секрет,мъжа ми много се изплаши като предположих,че нещо трябва да влезе в уретрата,много е финно мястото, за ректалното туширане го преглътна някак си,не знам де аз все му напомням аз на какво се подлагам,
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Как се взема посявка от простатата?
« Отговор #8 -: Януари 07, 2007, 20:03:17 pm »
Няма страшно, щом е преживял ректалното туширане, вземането на уретрален секрет ще му се види много лесно. Най-хубавото е, че мъжът може сам да го направи - дават му едно много тънко пъмучно тампонче, навито на дълга клечка, стерилно е и му обясняват как точно да процедира.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Как се взема посявка от простатата?
« Отговор #9 -: Януари 12, 2007, 08:51:50 am »
А някой запознат ли е с цената на това изследване (вземане на посявка от простатата), и ако препоръчате някой специалист цена няма да имате.
*
Re: Как се взема посявка от простатата?
« Отговор #10 -: Януари 12, 2007, 10:51:09 am »
По принцип проблеми, свързани с мъжката полова система и репродукция, се лекуват от уролог и по-точно андролог. За цена, не знам, защото вече не работя с такива специалисти. Отиваш в урологичен кабинет на преглед и ще разбереш.
 
Re: Как се взема посявка от простатата?
« Отговор #11 -: Януари 26, 2007, 08:26:06 am »
А преди ректуалното туширане трябва ли да се прави клизма?
Re: Как се взема посявка от простатата?
« Отговор #12 -: Януари 27, 2007, 21:37:20 pm »
А преди ректуалното туширане трябва ли да се прави клизма?

Не.