0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #20 -: Януари 01, 2007, 23:39:02 pm »
При мен пърите признаци бяха болки като при ПМС и напрегнати гърди. Те се появиха още преди положителния тест. Последва сънливост-прибирах се от работа, вечерях и знаех, че трябва веднага да измия съдовете. Отложех ли за малко по-късно си оставаха неизмити или се включваше мъжа ми ( а той мрази тази част от домакинската работа), аз просто заспивах пред телевизора - и болки в кръста. Не ми се гадеше и не повръщах. Имах завиден апетит.


Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #21 -: Януари 02, 2007, 00:09:46 am »
А при мен гърдите ме боляха както преди цикъл,но и болките ниско долу нищо не ми подсказаха.Даже в деня когато трябваше да ми дойде цикъла ми процапа едно кафеникаво но съвсем мъничко.Помислих си че ще ми идва но това зацапване спря до вечерта.Така 2-3 дни ми прецапваше по мъничко и даже си помислих да ми тръгне веднъж а не да ми ходи по нервите.Едва когато отидох на видеозон стана ясна картинката.Апетит имах за цяла дружина.Сутрин закуска в 10 ч.една морена с пюре от кайсии/после сина не не искаше да го вкуси/ обяд следобедна закуска към 6 отнова хапване а след вечеря дрямка и нападение на хладилника.Така нападах яденето че качих 36 кг.А за армеева чорба направо си умирах.За 1 месец след раждането обаче свалих всичките излишни килограми без диети.
Това,което не ме убива ме прави по силна!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #22 -: Януари 02, 2007, 10:49:19 am »
 :lol: :lol: :lol:Еха,много-готина тема! :lol: :lol: :lol:...И полезна!Не съм очаквала,че може да съществуват и половината от изброените симптоми тук! :lol:Дано повече момичета се включат! :balk_103:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #23 -: Януари 02, 2007, 11:06:52 am »
Копвам си постинга от друга тема:
1. Най ранния симптом беше, че не ми харесваше любимата ми бира.
2. Тест за бременост - Престо с едва бледа черта, да не кажа с въображение,  кръвен в същия ден 60 единици бета чхг. Тъй че много на уринни тестове не вярвайте.
3. Гърди - ту болят, ту не.
4. Не ми се гади, не ми става лошо от миризми.
5. Ям кат Ламята Спаска и Хиената Берта на куп - сладко, солено, кисело, люто ... няма значка, важното е да тъпча.
6. Към 7 седмица се учести ходенето по малка нужда.
7. Мързи ме, а най-интересното е, че ми се промени режима на спане. Вечер мога да заспя в 7часа, но събуждането е към 4 сутринта /много хубаво време за разглеждане на темите във форума/.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #24 -: Януари 02, 2007, 18:10:57 pm »
Най ранния симптом беше, че не ми харесваше любимата ми бира.

Хех, а при мене точно обратното - за първи път в живота си имах желание да пия бира! :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #25 -: Януари 02, 2007, 18:33:32 pm »
по въпроса за бирата - при предишната бременност, макар и мнима, се усетих, че още преди закъснението изведнъж една бира, дето ми е много гадна по принцип, започна да ми се услажда, а сега пък бирата започна нищо да не ми говори
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #26 -: Януари 02, 2007, 18:44:39 pm »
Цитат
а сега пък бирата започна нищо да не ми говори

То принципно е лошо когато бирата ти започне да ти говори  :D
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #27 -: Януари 02, 2007, 18:57:45 pm »
 :D Е, в случая е хубаво, че нищо не ми говори, защото иначе щях да се разкъсвам между желанието си да я пия и чувството за вина... Иначе се сетих и за още два начални симптом - след сън започнах да се събуждам с изтръпнали ръце, както и ми се появи кучешко обоняние
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #28 -: Януари 02, 2007, 19:12:21 pm »
До закъснението на М и седмица след това:

1. класически ПМС-болки, придърпвания в яйчниците, аха-аха да ти дойде, набъбнали и твърди гърди.
2. прозрачно-белезникава слуз, която ме караше да ходя да си проверявам гащите през 5 минути като една маниачка, както тука една друга мацка беше писала  :D
3. чувство за подутост около корема.

После вече други, къде измислени, къде истински...

Alexandra
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #29 -: Януари 02, 2007, 22:42:40 pm »
Малко преди 3акъснението, 1-2 дни дреди датата на очакваната М.:
- Класическо сутрешно повръщане, което не може да се сбърка с никое друго. Един ден от 8ч до 10ч сутринта повръщах 5-6 пъти;
- Наедрели, боле3нен гърди около седмица, 10 дни преди датата на очакваната М.;
След това - няколко дни, и в първите седмици след 3акъснението:
- Отпадналост, след обяд сънливост;
- Болки в та3а, кръста и раменете;
- Корема не ме е болял;
- Гадене;
Друго не се сещам, беше отдавна :D :lol:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #30 -: Януари 03, 2007, 00:53:31 am »
Първия път, когато бях забременяла най-отличителният ми симтом беше апетита, бяхме на една пицария и моята пица я донесоха първа, но докато донесат на другите и аз вече си я бях изяла, просто за секунди  :)
Вторият път - нищо, това което ме озадачи беше, че не ме боляха гърдите, а датата на М наближаваше, тогава и пушех дори, сутрин докато не изпиех една конска доза кафе с 3-4 цигари не можех и пак нищо не усещах, така беше и седмица след закъснението, странно, но факт 8O Ходих и на аеробика и нямах никакъв дискомфорт, тренирах си както обикновено.
Третият път, който не се доказа, но аз бях убедена че е имало имплантация, болки в кръста ужасни, болезнени гърди по-силно от обикновено, често ходене до WC събуждах се и посред нощ към 2-3 да ходя до WC и после бодувах докъм 4-5часа, опитах се да изпия една вечер чаша червено вино, но още първата глътка ми се стори доста неприятна, помислих си, че си въобразявам, но много странен вкус имаше това вино, а иначе същото си го пия редовно :) Имах и много странно главоболие и отпадналост.

Вече не ми пука какви симтоми ще имам, само искам да имам една нормална бременост, която да завърши с раждане на живо и здраво дете или две :D
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #31 -: Януари 07, 2007, 10:04:24 am »
да, и едно такова втрисане се появи... не знам дали на друг се е случвало, но със сигурност е от хормоните
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #32 -: Януари 08, 2007, 13:56:47 pm »
Да се включа и аз :D
 Имала съм месеци с много по- силно изразени симптоми, даже този път почти бях сигурна,че ще ми дойде. На 23 ден прокървих леко с много силни болки и реших,че даже ще ми дойде по-рано :( Освен класическите ПМС-болки и БТ, която не пада на 27 ден (както при мен се случва), три са нещата , които ме усъмниха : първо, имах разстройсво вече 10-тина дни без изгледи да се оправям :oops: второ, няколко път ми се завиваше свят, нещо твърде необичайно за мен :) и трето, може би най-важния знак за мен, е че зърната ми бяха станали чувствителни 8O Е, това никога не ми се беше случвало преди да ми дойде! Иначе, всички останали симптоми се появиха след закъснението :D
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #33 -: Януари 10, 2007, 14:20:32 pm »
При мен много типично беше нощното пишкане, след което задължително трябваше да погълна някакъв сочен плод, по-конкретно - ябълка.След това - отново бързо заспиване и много здрав сън.
Ставаше ми лошо по един особен начин, много често - по време на път.
Погнусявах се от много неща, които иначе дори не биха ми и направили впечатление - например - леко зацапана стъклена чаша ми обръщаше всичките вътрешности.
Другите неща вече ги знаете - гърди, болки и т.н.
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #34 -: Януари 10, 2007, 15:47:01 pm »
здравейте,да си кажа и аз моите: при първата бременност - болги и уголемяване на гърдите,главоболие,гадене без повръщане,нестихващ апетит
сега,при втората:често уриниране,постоянно втрисане/умирам от студ/,чат-пат болки в гърдите и корема
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #35 -: Януари 10, 2007, 17:49:22 pm »
луси, какво зацапване си отбелязала днес?
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #36 -: Януари 12, 2007, 09:24:37 am »
Момичета аз правих тест за бременност Presto ,който на деветия ден след овулацията беше положителен.Сега един ден преди евентуалната М. реших да направя друг тест Sure check,който пък е отрицателен. :(
Иначе имам всички симптоми:
-подути,напрегнати и чувствителни гърди
-гадене
-сънливост /постоянно/
Аз честно да си кажа никога не съм следяла БТ и эатова за нея не мога да кажа нищо.Но пък както казах вече и в една друга тема от известно време на сам ТТ ми е между 37.00-37.50.
Също така с мъжа ми опитахме да правим секс преди три дни и почти нищо не стана,защото "отдолу" всичко ми е подуто и уголемено,имама чувството ,че съм станала много тясна.
Моля Ви да ми кажете това дали е нормална при ранна бременност?
*

    Vily

  • *
  • 22
  • И НА НАС ЩЕ СЕ СЛУЧИ!!!!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #37 -: Януари 16, 2007, 13:06:17 pm »
Момичета,искам да ви питам нещо.
 :?:Предният месец МЦ ми дойде 3 дни по-рано,вървя ми 5д.(по толкова си ми върви нормално),първия и втория ден беше салбо кървене,3-я ден нормално,а4-ти и 5-ти ден пак слабо!След това не съм имала сексуален контакт,защото мъжът ми е в командировка,но вече 5-ти ден не ми идва,а винаги съм била точна!От седмица гърдите ми са подути и чувствителни,често ходия до тоалетна,кръста ме боли вече няколко дни,почти седмица,много ми се спи,а попринцип съм ранобудна,ту ми се гади,но не повръщам,ту пък съм зверски гладна,често ми се завива свят,но за секунди!Страх ме е да си взема тест за бременност,за да не се разочаровам отново с отрицателен резултат!Но пък нали ми дойде предния месец!
Възможно ли е да карам цветна бременност?Ако е така,тестът дали ще покаже  :bfp:?
 Поздравявам ви за чудесния форум!!!!СУПЕР Е!!! :balk_64: :thankyousign:
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #38 -: Януари 16, 2007, 15:37:25 pm »
Вили, а мериш ли БТ? Ако тя е виско, въпреки че ти е дошло, има шанс да си бременна. А дали е взъможно - да, напълно. Майка ми е карала цветна бременност и когато сме си говорили с нея по темата, ми е казвала, че няма как да различиш такъв цикъл от нормалния.

Направи тест, не се страхувай,би трябвало да покаже 2 чертички, ако си бременна. Но те съветвам, какъвто и да е резултатът, да се консултираш с лекар - както може би си чела във форума, ако си бременна и въпреки това се получава кървене, това не е добре нито за теб, нито за бебето, и задължтелно трябва да те види лекар. А ако не си, все пак трябва да има причина да ти закъснява - може да е съвсем лек функционален проблем, но не го оставяй да се реши от само себе си.

Стискам палци да си бременна и да няма  никакъв проблем! Пиши как се развиват нещата.
« Последна редакция: Януари 16, 2007, 15:40:49 pm от seasmilebg »
*

    Vily

  • *
  • 22
  • И НА НАС ЩЕ СЕ СЛУЧИ!!!!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #39 -: Януари 17, 2007, 12:47:14 pm »
Благодаря за съвета! :thankyousign:
Днес направих тест,но за жалост е отрицателен! :bfn: :dontknow:
Ще си запазя час при лекаря си,но стискам палци и се моля,тестът да греши!
Симптомите ми подсказват,че има нещо,защото днес сутринта ми се пригади и повръщах,надявам се да не са фалшиви!Сигурна сам,че не си втълпявам,защото рядко,дори почти никога,не ми се случва да повръщам нагладно,без причина!
Много се притеснявам!Само дано всичко да е наред,дори и да не сам бременна,поне да няма проблеми! :cry: :balk_144:
БТ в последните няколко дни е 36,8-37,3 !А няма друга причина да е толкова висока,не съм настинала,не пия хапчета,просто нямам обяснение!Но ще ида на лекар и ще разбера,но това ще стане следващата седмица,защото в момента моята докторка е в отпуск,до понеделник!Просто ще изчакам до тогава,пък да видим дали ще има промяна!
БЛАГОДАРЯ за пожеланието и за подкрепата!
Пожелавам на всички от сърце УСПЕХ и МНОГО КЪСМЕТ!!! :goodluck: :goodluck: :goodluck: :blowingdust: :balk_103: :balk_103: :balk_103: :balk_602: