0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: проблемите на Петя
« Отговор #120 -: Януари 10, 2007, 11:22:04 am »
Здравей jul4e  :)
Не се притеснявай, и аз бях забравила за какви изследвания ставаше дума  :?
В момента аз съм решила да почивам, пък накрая може и съвсем да се откажем от повече опити и изследвания  :( След тромбофлебита мъж ми не е съгласен да рискувам със стимулация пак и май е прав за съжаление  :(
Но надеждата умира последна ... Може другия месец да успея да го убедя да действаме пак ... :?
*
Re: проблемите на Петя
« Отговор #121 -: Януари 11, 2007, 17:05:47 pm »
 :(
Горките ни мъже.
И моят не иска да чуе за деца, като знае, че бремеността носи риск за мене за тромбоза.  :(
*
Re: проблемите на Петя
« Отговор #122 -: Януари 11, 2007, 23:18:59 pm »
А ето и какво ми изследваха на мен за кръвосъсирването:
- Бързина
- аРТТ (това е на лат.)
- Антитромбин
- Фактор XIII
- Протеин С
- Свободен протеин S
- Лупус антикоагуланс
- Фактор XII
- Резистентност към АПС
- Протромбинова мутация

Надявам се тази информация да ти е от полза, ако решиш да се изследваш, всъщност ти препоръчвам да се изследваш заради тромбофлебита, който си имала, независимо от бременост.

Много поздрави и  :bighug:

Re: проблемите на Петя
« Отговор #123 -: Януари 12, 2007, 10:21:37 am »
Благодаря jul4e  :bighug:
А къде си правила тези изследвания? В Плевен или може и в София? Извинявай, ако вече си писала, май съм забравила  :oops:
Поздрави  :)
*
Re: проблемите на Петя
« Отговор #124 -: Януари 12, 2007, 10:42:13 am »
Няма проблеми, дори и да съм писала, сама не помня  :)

Аз съм в Германия, Мюнхен, тук ги правих, в една клиника. Което на теб не ти помага .... :(
Re: проблемите на Петя
« Отговор #125 -: Януари 12, 2007, 12:07:07 pm »
Е, сигурно и тук някъде правят такива изследвания. Ще трябва да се поинтересувам малко повече, но ще видим кога  :?
За съжаление рискът от тромбоза хич не е за пренебрегване  :( Може да е с фатален изход, а моят мъж много добре го осъзнава  :(
*
Re: проблемите на Петя
« Отговор #126 -: Януари 12, 2007, 14:21:39 pm »
Рискът действително не е за пренебрегване... аз да си призная честно самата се страхувам и за това не съм подновила опитите отново.  :(
Re: проблемите на Петя
« Отговор #127 -: Януари 12, 2007, 14:29:08 pm »
И аз бях уплашена, но сега съм решила, че бих рискувала още веднъж в името на голямата цел. Само дето не е сигурно, че пак единственият резултат няма да е тромбофлебит  :? Но пък ако се вземат мерки, след като вече се знае рискът, може и да се избегне, знам ли  :?
*
Re: проблемите на Петя
« Отговор #128 -: Януари 13, 2007, 18:12:21 pm »
Да това е другият проблем, че не е сигурно. Поемаш риска, а не знаеш дали ще има смисъл. На мен ми дават над 30% риск от аборт и то след приема на всички медикаменти. Това ми идва малко в повече. То не са тромбози , не са аборти, ужас ....
Риск от аборт особено във втория триместър, а също така и в третия. Че аз досега съм имала късмет, че е било в 7-8 седмица един вид.

УЖАС !!!