0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #40 -: Октомври 09, 2009, 10:06:01 am »
me4kata много благодаря за изчерпатилния отговор, и да цветна снимка не ми е правена.
За  специалист по репродуктивна медицина какъв е начина да отида  и само в София ли има, аз съм от Пловдив.
*
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #41 -: Октомври 09, 2009, 13:55:11 pm »
Alekstraza
 За щитоводната жлеза  д-р Стаменов ми каза да ги пусна на "чист ден" след като ми свърши менструацията.Тъй като ми се наложи да пусна и имунологични изследвания(а те са добре да се направят след 10 ден)реших да мина с едно боцкане  :lol: ,иначе не е задължително за щитовидната да ги правиш на 11 ден.Пускаш си хормоните,които са между 3-5 ден,а тези за щитовидната - като ти свърши!

 antonina77 ,
Не само в София има такива специалисти и в Пловдив има,но не съм много запозната.Ако искаш пусни едно запитване в тази тема:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=2.0

Успех момичета!
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #42 -: Октомври 09, 2009, 14:22:15 pm »
И моята идея е такава, да мина с едно боцкане  :D Освен това ми се налага и да пътувам, за да дам кръв за изследването. На 3- ти ден на мен почти ми свършва и сигурно ще ги пусна всичките. Благодаря ти за подробното разяснение, Мецано и успех и позитивно мислене на всички   :rainbow:
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #43 -: Октомври 14, 2009, 10:35:25 am »
здравейте,
В крайна сметка при мен се разбра какъв е проблема (след толкова ходене по доктори и много изследвания). Просто тестостеронът ми е висок и това пречи на имплантацията. При мен няма окосмяване (което до сега много е обърквало докторите), няма липса на овулация, няма поликистозни яйчници, защото този висок тестостерон не идва от яйчниците, а от надбъбречната жлеза. Поради тази причина от 2 клиники по стерилитет ме върнаха с мнението - Няма ви нищо и на двамата. Просто намерих най-накрая добър ендокринолог с поглед върху репродуктивните проблеми. Все пак правим опити от 3 години и за да не се получава, значи не всико е наред.

Та от следващия месец започвам лечението на тази хиперфунцкия на надбъбречната жлеза и се надявам вече всичко да е наред. Такива случаи като моя са много, много редки и за това толкова много лекари не са видяли проблема.

Така че не е въпроса само да пускаш 100 изследвания, а и да намериш доктор, който в крайна сметка е в състояние да ги разчете правилно.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    Irina Stoyanova

Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #44 -: Октомври 19, 2009, 17:23:26 pm »
здравейте,
В крайна сметка при мен се разбра какъв е проблема (след толкова ходене по доктори и много изследвания). Просто тестостеронът ми е висок и това пречи на имплантацията. При мен няма окосмяване (което до сега много е обърквало докторите), няма липса на овулация, няма поликистозни яйчници, защото този висок тестостерон не идва от яйчниците, а от надбъбречната жлеза. Поради тази причина от 2 клиники по стерилитет ме върнаха с мнението - Няма ви нищо и на двамата. Просто намерих най-накрая добър ендокринолог с поглед върху репродуктивните проблеми. Все пак правим опити от 3 години и за да не се получава, значи не всико е наред.

Та от следващия месец започвам лечението на тази хиперфунцкия на надбъбречната жлеза и се надявам вече всичко да е наред. Такива случаи като моя са много, много редки и за това толкова много лекари не са видяли проблема.

Така че не е въпроса само да пускаш 100 изследвания, а и да намериш доктор, който в крайна сметка е в състояние да ги разчете правилно.


Здравей, Магдалена!

Аз също търся добър ендокринолог с поглед към репродуктивните проблеми.
Може ли да ми изпратиш името му и координати?
Благодаря ти много предварително!
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #45 -: Октомври 23, 2009, 14:27:16 pm »
И аз да се присъединя, също търся добър ендокринолог.
*
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #46 -: Октомври 23, 2009, 14:51:00 pm »
bella_bella, погледни в този форум дали има отзиви за ендокринолог. Ако няма, можеш да си пуснеш тема:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=2.0

Има и форум Хормонални проблеми, където също можеш да намериш полезна информация.

Желая ти успех!
Re: Какво още да изследвам?
« Отговор #47 -: Октомври 26, 2009, 09:38:19 am »
Доц. Николова от Варна е този ендокринолог, който видя проблема. Така че ако сте от Варна мога да пратя на лични нейните координати.

Преди това ходих няколко пъти при д-р Сарджева, която продължаваше да ме праща на АГ, защото този тестостерон бил идвал от яйчниците, а АГ-тата не виждаха никакви отклонения и дълго време се въртях в кръг. Д-р Сарджева е много добра при проблеми със щитовидната жлеза -  мое лично впечатление.

Ходих също и при доц. Христозов, който май е специалист по диабетите преди всичко (има много разработки на тази тема). Той изобщо не коментира от къде може да идва този повишен тестостерон - имало много варианти.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)