0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Трансфер на 3 или 5 ден?
« -: Февруари 05, 2007, 23:00:27 pm »
ПРИВЕТ!!! :balk_64:
Прочетох тук, и там и реших да се допитам и до Вашето мнение по въпроса: Трансфер на 5 ден- по успешен ли, е?
Благодаря, предварително и УСПЕХ на всички независимо на кой ден им е трансфера! mf_bounce8
*
Re: Трансфер на 3 или 5 ден?
« Отговор #1 -: Февруари 05, 2007, 23:45:28 pm »
Здравей Вив, това прочете ли го? надявам се да ти е полезно!

http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=211
[url]http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=225
*
Re: Трансфер на 3 или 5 ден?
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2007, 23:36:34 pm »
Да ,  бях ги прочела, но ме интересуваше и мнението на момичетата, какво мислят, какво са преживели. Вярно ли, че при трансфер на 5 ден успеваемостта е значително по- висока? Аз познавам 2 момичета, на които трансфера им беше на 5 ден и двете в момента са бременни.
*
Re: Трансфер на 3 или 5 ден?
« Отговор #3 -: Февруари 07, 2007, 10:23:47 am »
Аз съм правила трансфер на 5 ден при първото Икси и на 3 при второто. Нито единия не даде резултат.
Важното е твоят трансфер да е успешен, денят няма значение.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Трансфер на 3 или 5 ден?
« Отговор #4 -: Февруари 07, 2007, 12:29:57 pm »
Много е относително. Единстено добрия ембриолог може да прецени това. Важно е с колко ембриона разполага и разбира се качеството им. Понякога има не толкова добри ембриони, които не могат да оцелеят до пети ден, а като се трансверират се получава бременност.
Re: Трансфер на 3 или 5 ден?
« Отговор #5 -: Февруари 07, 2007, 12:46:34 pm »
Трансфер на 5-ти ден е по-успешен, но пък рискуваш оплодените яйцеклетки да не "издържат" до деня на трансфера т.к. все пак най-благоприятната среда за тях е естествената т.е. в майката. Така, че въпросът е спорен. Аз бих рискувала с трансфер на 5-ти ден само, ако имам мн. аспирирани яйцеклетки. А най добрият вариант е трансфер на 3-ти, а после и на 5-ти ден.
При мен успешен беше трансфер на 3-ти ден.