0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #20 -: Декември 27, 2006, 11:22:13 am »
Наде, потърси чай Блевит Л. Нас той ни спаси. Иначе преди това действахмеза с термометъра. И ние в началото бяхме много ревливи и само се носехме на ръце, но ето сега нещата лека полека се оправят. Малката вече стои  и сама играейки си с играчките или гледайки телевизия, разрешава ми да я поставям легнала, дори от 3-4 вечери заспива сама с биберона. Така че търпение!


*
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #21 -: Декември 27, 2006, 11:28:01 am »
Наде, потърси чай Блевит Л.

В аптеките ли да го търся или в магазините за бебешки храни?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #22 -: Декември 27, 2006, 16:59:20 pm »
А овесът не съдържа ли глутен?
*
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #23 -: Декември 27, 2006, 17:30:05 pm »
има и още как глутен, аз за това много по малко слагах, но нямах проблеми, то нямаше и ефект при нас.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #24 -: Декември 27, 2006, 17:45:01 pm »
Наде, потърси чай Блевит Л.

В аптеките ли да го търся или в магазините за бебешки храни?

Аз го намерих в една бургаска аптека. Трудно се намираше защото казваха, че няма внос. Ето ти линк към сайта на вносителите: http://www.bpcniksi.com/


*
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #25 -: Декември 27, 2006, 18:07:39 pm »
Мда няма го вече този чай, от 4 месеца нямало внос. Явно е ефективен щом го търсят хората, ама защо пак е спрян вноса...
Абе тая държава направо е ... думи нямам. Първо нямало внос на Пентаксима и зор докато го уредим с връзки, сега нямало вонс на този чай, какви са тези безумия 8O. Гледам и слушам и немога да повярвам в каква "европейска държава" си живуркаме
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #26 -: Декември 27, 2006, 21:39:46 pm »
Честито Рождество!

На всичките си нови приятелки от „Зачатие” желая много любов и сбъднати желания!
Малките сладурковци (настоящи и бъдещи) да ви дават същата обич и загриженост, каквато получават от вас!



Стефи,

Честит имен ден!
Желая ти здраве и късмет! Весел празник!



В нашето семейство днес е двоен празник - имам рожден ден, а синът ми е Стефан!
Черпя виртуално по този повод.


*
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #27 -: Декември 27, 2006, 21:48:25 pm »
Perdeto,
Мда няма го вече този чай, от 4 месеца нямало внос. Явно е ефективен щом го търсят хората, ама защо пак е спрян вноса...
Потърси го по-упорито.
Не давай овесена вода. Много е малък Тони за глутен-съдържащи продукти.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #28 -: Декември 27, 2006, 22:42:45 pm »
Честит празник - да сте живи и здрави и само хубави моменти да има в живота ви!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #29 -: Декември 27, 2006, 23:37:29 pm »
Честито Рождество Христово на всички!
Честит имен ден на СтефиЗ и малкия Стефко на Верди! :) Да са им живи и здрави имената!
Честит рожден ден на милото момиче Верди с пожелание за много, много здраве и щастие!  :hbirth:

При нас коледно чудо все пак се получи, колкото и да не ми се вярваше. Сестра ми все пристигна, посред нощ, изнемощяла и тъжна. На другия ден само охкахме и пъшкахме за загубения куфар с подаръци, сбиран с толкова любов. Тръгнахме на пазар, да купим нещичко за Марти и за близките ни, че нямаше нищо за никого, но ни беше едно такова чоглаво, мрачно и тъжно. Представях си каква "веселба" ще бъде на Коледа. Не щеш ли, някъде към 12 през нощта на другия ден телефонът ми звънна и ми казаха - обаждаме се от летището, багажът ви е тук! Не мога да ви опиша каква радост ни обзе... Със съвсем други мисли започна новия ден - денят на Бъдни вечер. А може би все пак има Дядо Коледа? ;) Във всеки случай, приятно сме изненадани от българската фирма, която обслужва загубените багажи на летище София.

Марти от 3 дни яде пюре от тиква с умерен интерес. Оризовата каша вече му е любима, изяжда на следобедна закуска по едно пълно бурканче от 130 грама и отваря уста за всяка лъжичка с нетърпение. За сметка на това вече не иска да пие мляко от биберон, та се храним със сешоар. Днес сложиха 3-тата доза от хепатитната ваксина.

Перде, НЕ давай овесена вода, не си прави експерименти с детето! Овесът съдържа глутен. Има опасност от развиване на непоносимост към глутена, която е много лошо нещо и е за цял живот. Има и други начини да се предизвика акането. Термометър в дупето, леко намазан със сапунче, вкарваш малко, завърташ и леко нетискаш нагоре (на 12 часа). Дори и бабешкото листо от мушкато е по-полезно от овесената вода.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #30 -: Декември 28, 2006, 08:28:19 am »
Jam ,много се радвам че всичко е завършило благополучно!
 :balk_2:И подаръци е имало за всички от сърце!
Но най-много се радвам че Марти вече си хапва!
Дано Новата година да бъде много здрава за всички бебешаци в темата!

:balk_20: :balk_20: :balk_20: :balk_20: :balk_20: :balk_20: :balk_20: :balk_20: :balk_20: :balk_20: :balk_20: :balk_20: :balk_20: :balk_20: :balk_20: :balk_20: :balk_20: :balk_20:
Verdi ,да ти е живо и здраво момчето! :flower:
А щом е и рожденник и именник,ехааа двоен празник!
 :grouphug2:
« Последна редакция: Декември 28, 2006, 10:44:47 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #31 -: Декември 28, 2006, 10:43:29 am »
Момичета, благодаря за пожеланията :D
Верди, на теб много здраве и радости с малкия ми адаш :D
При нас, нищо интересно. Деската става все по-интересна и по-интересна, смее се на поразия, гука, общува с нас като й се лигавим и й "говорим" :lol:
*
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #32 -: Декември 28, 2006, 10:51:39 am »
Здравейте и от нас с бебе Венци!
Весела Коледа на всички момичета от зачатие и техните семейства! Да сте живи и здрави, да са здрави бебчовците, а на тези, които са в очакване, стискам палци да видят двете чертички, а след 9 месеца и своите неповторими бебета!
Верди, честит двоен празник! Много ти е хубаво детенцето - все така да те радва! А ти да радваш нас във форума! :D
Стефи, честит имен ден и на теб на патерици! Всичко най-хубаво ти пожелавам!
Джам, може дядо Коледа да ви е върнал куфара! :)
Ние сме добре - бяхме за празниците в провинцията при свекърите и си изкарахме добре! Венцислав се държа перфектно - хранеше се нормално, за разлика оттук в София, спеше повече отколкото по принцип, почти не плачеше. Все едно не беше моето дете! И най-хубавото беше, че от чистия въздух му се оправи нослето. За съжаление, сега май пак му се запушва от време на време. То с това парно.
За акането мога да кажа как е при нас - в някои дни памперса се пълни до горе по 2 пъти, други дни по веднъж, но малко.
За режима какво да кажа - сега се храни по 6 пъти, но миналият месец имаше един период, в който ядеше по 5 пъти. Не съм се притеснявала от това - имам му доверие той да си прецени колко е гладен! Все пак аз не знам колко изяжда.
*
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #33 -: Декември 28, 2006, 16:41:20 pm »
Perdeto   - jfзи чай го видях в магазин Тема в к-с Зорница - на пазарчето  :D
*
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #34 -: Декември 28, 2006, 16:49:06 pm »
Здравейте момичета отново.
Стефи и Верди[/u] честити ви на патерици именници,  нека бъдат здрави, весели, щастливи.
Честит рожден ден на патерици Верди, бъди много весела, усмихната и обичана от своите мъже жена.

Тъй като немога да седя на дупето си, разнасям и малкия по педиатри, днес този път улучих. Жената е неонатолог в бургаското родилно и затова реших да я посетим за консултация. Лошото е че добрите лекари са само на частно  :( :? но пък все пак ги има  :)
Малкия не е бил запечен, просто бебета на 2 месеца започвали да акат 1-2 пъти дневно, особено ако са предимно на АМ. Е ние акаме по веднъж, но важното е че си ака сам, дори и след тежките и болезнени напъни по цял ден, които са колики според педиатърът. Бебчо се оказа по взискателно дете към мама, тоест иска да го гушкат и носят на ръчички, затова мама ще си купи кенгуру че остана без гръбче и ръчички. :) На всичкото това реване и пънене, бебчо расте много добре пу пу пу, наддал е почти с 2 кг. от раждането си и е пораснал с 6 см.

Весело посрещане на Нова Година и нека с изпращането на старата изпратим болести, зло и несгоди сполетяли за някои трудната 2006 г.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #35 -: Декември 29, 2006, 14:31:34 pm »
Цитат
Здравейте. Меко казано съм потресена от постъпката на Лали, която уважавам!
Не ми ли стига болката от неуспеха от вчера, ами и темата, която всички приехте добре е преместена в "Опити за забременяване". А ако трябва да бъда още по-прецизна тези от нас, които правят сериозни опити пишат в "Арт методите". По съвет на други модератори стигнахме до решението тази тема да е в "Дългоочаквана бременност", защото се чете от повече хора и така тези, които все още нямаме дете ще получим подкрепа, съвети и разбиране. Но, какво се оказва? Нали всеки има право да пуска тема, където смята, че ще получи подкрепа и разбиране?
Не съм пуснала темата "Седмична тема в очакване...." за да ме съжалявате, защото повярвайте ми най-малко ми трябва съжаление сега. Аз съм силен човек и благодарение на вашето СЪЧУВСТВИЕ И ПОДКРЕПА се чуствах пълноценна! До днес......
Искренно съжалявам, но след като в традиционната тема на майките, аз не мога да пиша, защото просто се чуствам неловко, сега се оказва, че ще пиша там, където ми се нарежда. Дотук съм. БЛАГОДАРЯ ВИ ЧЕ БЯХТЕ ЗАД МЕН! ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!

Каси, в случая Лали е права. Има две седмични теми и момичетата се бъркат. А няколко пъти ви казахме, че няма проблеми да се пише и в нашата тема. Ако е озаглавена по друг начин - предполагам, че няма да има проблем.
« Последна редакция: Декември 29, 2006, 15:14:43 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #36 -: Декември 29, 2006, 14:54:12 pm »
Извинявай, но някак си е некоректно така да триеш и да висят отговори, все едно са отправени към някой друг. На всички ни е гадно като има неуспех.
« Последна редакция: Декември 29, 2006, 15:16:21 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #37 -: Декември 29, 2006, 14:59:57 pm »
Забравете написаното от мен. Просто ми стана още по-гадно и го споделих. Целувам ви!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #38 -: Декември 29, 2006, 16:49:05 pm »
Моля за съвет, тъй като док не мога да я намеря.
Страшно ме боли глава - какво е позволено да пия, някой знае ли ?
*
Re: Коледно- новогодишна тема с хубави изненади 25.12-31.12.2006
« Отговор #39 -: Декември 29, 2006, 17:05:40 pm »
Страшно ме боли глава - какво е позволено да пия, някой знае ли ?
Нищо не можеш да пиеш освен парацетамол, той е и за болка. Казвам ти това тъй като и аз имах главоболие по време на бремнността ми  и съм питала док. Дано ти помогне  :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!