0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    MARINAM

Стрептококи в простатен сектрет
« -: Декември 19, 2006, 13:16:03 pm »
Моля за вашата помощ!
Откриха стрептококи в простатния секрет на съпруга ми. Спермограмата, която правихме показа намалена подвижност  и изменение в опашките на сперматозоидите. Изследвахме хормони и секрет от прастата. Всичко, което откриха е тези бактерии. Сега ги лекуваме, но незнам дали ако се премахнат всичко ще се оправи? Има ли някой инфо за това, защото не открих нищо в нета?
Другия ми въпрос е дали аз трябва да си изследвам нещо? При него бактериите са от нелекувана настинка. Аз съм парила микробиология на вагинален секрет и ми бяха открили бактерии, които не им помня името, но живеели в дебелото черво, някакви фекални бактерии. Има ли нещо общо? Може ли да се предава от него на мен и обратно?
Много объркано стана, дано сте разбрали нещо, ако не питайте.
Благодаря ви!
*
Re: Стрептококи в простатен сектрет
« Отговор #1 -: Декември 27, 2006, 13:00:40 pm »
Много ми е чудно тези доктори защо не обясняват повече.
- Изследване се прави и на двамата.
- По време на лечението се предпазвайте с презерватив.
- След лечението направете контрола, за да сте сигурни че сте се "изчистили".
Така процедирахме ние при лечение на коки.
Успех. Действайте и всичко ще се оправи.
Моля ако греша някой от медиците тук да ме поправят!
*
Re: Стрептококи в простатен сектрет
« Отговор #2 -: Декември 27, 2006, 14:45:31 pm »
Моля за вашата помощ!
Откриха стрептококи в простатния секрет на съпруга ми. Спермограмата, която правихме показа намалена подвижност  и изменение в опашките на сперматозоидите. Изследвахме хормони и секрет от прастата. Всичко, което откриха е тези бактерии. Сега ги лекуваме, но незнам дали ако се премахнат всичко ще се оправи? Има ли някой инфо за това, защото не открих нищо в нета?
Другия ми въпрос е дали аз трябва да си изследвам нещо? При него бактериите са от нелекувана настинка. Аз съм парила микробиология на вагинален секрет и ми бяха открили бактерии, които не им помня името, но живеели в дебелото черво, някакви фекални бактерии. Има ли нещо общо? Може ли да се предава от него на мен и обратно?
Много объркано стана, дано сте разбрали нещо, ако не питайте.
Благодаря ви!
Ние имаме сходен проблем,мисля, че ако се излекувате ще има голямо подобрение а и бременност защо не,от каде сте,ако сте от София свържете се с андролог,аз съм решила след поредните изследвания да посетим доктор Кацаров и доктор Даскалова/Мели/