0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Кога да напрявя фоликулометрия
« -: Декември 10, 2006, 14:56:54 pm »
Мили момичета, предния месец си направих изследване на хормоните, като нивото ЛХ/ФСХ беше доста тревожно 1:2. След направена фоликулометрия се оказа, че нямам ову и ми бе предписан клостилбегит от 5 до 10 ден. Не ми се иска без направена цветна снимка да се подлагам на стимулация, затова във вторник (на 3 ден) ще си пусна ново хормонално изследване. Тъй като пия фоликулин и надеждата ми е да има положителен ефект върху хормоните от него, сега се питам кога да започна с фоликулометрията, след като ми идва средно на 50 дена, а въпреки липсата на овулация, имах 2 чертички на ову теста (23 ден), което значи, че тези тестове не могат да ми служат за ориентир. Дайте ми съвет - от кой ден да започна фоликулометрия? Всяко узи ми излиза 25 лв, затова бих желала да съм по-близо с ходенето на узи до евентуалното ову (дай Боже да го има този месец!).
Re: Кога да напрявя фоликулометрия
« Отговор #1 -: Декември 10, 2006, 16:57:57 pm »
Може би трябва да вземеш като мярка най-късия си цикъл... А само един цикъл ли ти правиха фоликуметрия? Според мен трябва да са поне 3 цикъла, за да се каже категорично имаш ли овулация. И моят цикъл не е от най-редовните, но пък овулация се намира, макар и късна... Аз започвам на 11 ден от цикъла с прегледите, като цикълът ми е средно 36-37 дни.

За тестовете за овулация - нали знаеш че трябва тестовата чертичка да е с еднаква интензивност на цвета като контролната или по-наситено червена, за да се смята за положителен теста. Но пък положителен тест за овулация не значи категорично че има такава за съжаление  :(
  09.11.2007
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Кога да напрявя фоликулометрия
« Отговор #2 -: Декември 10, 2006, 19:55:23 pm »
На 11 ден от МЦ е добре.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Кога да напрявя фоликулометрия
« Отговор #3 -: Декември 11, 2006, 09:39:19 am »
11 ден ми се струва много рано:( Предният месец ми беше първи за фоликулометрия, но на 08,13 и 18 дни нямаше доминантен фоликул. Денис, ти преди няколко дена ми беше каза, че не е изключено да съм имала ову, макар и късно към - 40 ден, когато температурата ми се покачи рязко за около 10-ина дена, преди да ми дойде. Оххх... голяма каша става с този нередовен цикъл :(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Кога да напрявя фоликулометрия
« Отговор #4 -: Декември 11, 2006, 13:50:03 pm »
 Тогава не ми е ясно как трабва да процедираш.
Ако отидеш на ФМ след 20-я ден има вероятност да я изпуснеш.
Никога не се знае колко дълъг ще бъде МЦ.
Говори с лекарят си , той най-добре ще те посъветва.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Кога да напрявя фоликулометрия
« Отговор #5 -: Декември 11, 2006, 15:05:41 pm »
Денис бих питала гинеколога си, само че не знам доколко мога да му имам доверие, след като ми предписа стимулация с клостилбегит, без да се знае дали са проходими тръбите ми :( А новият, при кого мисля да отида още не е запознат с моята ситуация. Само по телефона се чухме. Както и да е, ще отида на 10-и ден както той предложи и без това не взима толкова скъпо :) Стискайте палци тази Коледа да е вълшебна. За всички ни! :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Кога да напрявя фоликулометрия
« Отговор #6 -: Декември 11, 2006, 15:38:46 pm »
Стискам  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум