0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Два миссед аборта с неизяснени причини
« -: Декември 04, 2006, 13:42:48 pm »
Мили жени,
попаднах на сайта по време на втората си неуспешна бременност и съм благодарна за разбирането и моралната подкрепа, която намерих тук, а така също и за информативните постинг и форуми.
Моята трагична история се разви за по-малко от година - две забременявания  с миссед - през април и през октомври. След втория провал направихме имунологични и генетични изследвания, анализирахме и абортивния материал с днк - изолиране. Резултатите не откриха причнина за миссед абортите - т.е попадаме в категорията "Неизяснени причини".
Лекарите ни съветват да опитваме пак, това и ще правим, но...нали се сещате каква е психическата ни нагласа сега - страх, разочарование, много тъга...
Искам потърся хора с подобен проблем, и ако им се говори - да си поговорим какво следва отсега нататък.
Благодаря ви и поздрави
*
Re: Два миссед аборта с неизяснени причини
« Отговор #1 -: Декември 04, 2006, 13:54:27 pm »
искрено съжалявам!
и аз като теб съм с два, но при мен май откриха причина, и вече я отстраних,но ...  винаги има 1 голямо но...
сега и мен ме е с :comm:трах при следващата бременост какво ще се случи. всеки ден да трепериш, да живееш от преглед на преглед - ама трябва да се справим, няма начин. смело напред и не се отчайва, много сме и ще си помагаме.
стискам палци всичко да е ок
 :comm:
*
Re: Два миссед аборта с неизяснени причини
« Отговор #2 -: Декември 04, 2006, 14:30:49 pm »
Да, тежко е да живееш с постоянната мисъл за едно голямо НО..., Но какво да се прави - такава ни съдбата
Много изследвания ли прави, докато се открие причината? И изобщо откога започна твоята история? (Ако не ти се говори - не ми казвай)
Не искам да се вманиачвам, но май че така става - постоянно си мисля, че нещо са изпуснали при мен при изследванията. Факта, че съм абсолютно здрава по-скоро ме разочарова, отколкото да ми даде някакво спокойствие и надежда. Оттук натаък какво ще се случи е само Божа работа - всички около мен го казват - и колкото и да ми е трудно ще трябва да го повярвам.
*
Re: Два миссед аборта с неизяснени причини
« Отговор #3 -: Декември 04, 2006, 14:38:09 pm »
ми всъщност не съм правила кой знае какви изследвания, но след втория отидох при нов лекар и той откри, че имам слепване на матката и според него това е причината да се отхвърля плода, тъй като след едно определено положение слепената матка не може да нараства повече и го изхвърля, но ...
за да съм сигурна, мисля да си направя и имунологични изследвания, за да съм сигурна, че само слепването е било причината, преди да действам наново. и при мен двете бремености са в рамките на 1 година, последния мисед беше на 2 юни.
на 21 ноември отстраниха слепването и сега чакам да видя дали всичко е ок.
май това е всичко
а забравих да кажа, че това слепване е резултат от предишен аборт преди 9 ??? години, но досега никой не го беше видял
Re: Два миссед аборта с неизяснени причини
« Отговор #4 -: Декември 04, 2006, 15:09:11 pm »
Здравей ONIX,
Като чета твоята история виждам себе си.И аз съм с два мисед аборта в рамките на една година-и двата в 6-7г.с.Направихме всички възможни изследвания-имунологични,генетични,хормонални и т.н.Проблем не се откри.По време на втората бременност след като разбрах,че пак е мисед,преди аборта събрах сили и направих имунологични изследвания в София/аз съм от Варна/.Откриха се силно завишени антифосфолипидни тела/три пъти над допустимата норма/.Помислихме,че сме открили причината.След месец бяхме в Плевен при доц.Конова и повторихме изследванията.Този път всичко беше в нормите.Незнам какво да си мисля.Конова казва,че най-вероятно са ми сбъркани резултатите,защото тези антитела дори се завишавали след аборт,но пък ме съветва при следваща бременност да процедираме така,както при проблем-вливания,фраксипирин...Незнам какво да правим....Объркана съм страхотно.Вторият мисед беше през август и още не се чувствам готова за нови опити,пък и да си призная честно ме е страх,ама много.Мисля,че не мога да преживея такъв кошмар отново.А до преди година бях една такава безгрижна,весела.Нищо общо със сегашната невротичка.
Мила ONIX и всички с нашите проблеми,аз вярвам,че и нас ще ни споходи щастието да станем майки въпреки всички трудности по пътя.
*
Re: Два миссед аборта с неизяснени причини
« Отговор #5 -: Декември 04, 2006, 15:12:20 pm »
деси, кавото не ни убива, ни прави по-силни.
вярвам, че има надежда и за нас.
просто не трябва да се отчайваме, а да гледаме смело напред
*
Re: Два миссед аборта с неизяснени причини
« Отговор #6 -: Декември 04, 2006, 18:12:51 pm »
ми всъщност не съм правила кой знае какви изследвания, но след втория отидох при нов лекар и той откри, че имам слепване на матката и според него това е причината да се отхвърля плода, тъй като след едно определено положение слепената матка не може да нараства повече и го изхвърля, но ...
за да съм сигурна, мисля да си направя и имунологични изследвания, за да съм сигурна, че само слепването е било причината, преди да действам наново. и при мен двете бремености са в рамките на 1 година, последния мисед беше на 2 юни.
на 21 ноември отстраниха слепването и сега чакам да видя дали всичко е ок.
май това е всичко
а забравих да кажа, че това слепване е резултат от предишен аборт преди 9 ??? години, но досега никой не го беше видял

Това последното - без коментар. Напоследък си мисля - колко е важна профилактиката и колко пренебрежително се отнасяме ние от една страна и лекарите (което е по-лошото) - от друга.

А иначе за имунологичните - направи си - не е кой знае колко сложно и скъпо. Освен това повечето гинеколози препоръчват такива изследвания след 2 (или 3-ти) миссед. Препоръчвам ти Плевен. Аз ги правих там, про Доц.Конова, но всичко ми излезе в рефернтни граници.
*
Re: Два миссед аборта с неизяснени причини
« Отговор #7 -: Декември 04, 2006, 18:17:23 pm »
вчера писах на д-р Конова относно възможността да ми вземат кръв в София и да й я пратя по куриер, щото не знам дали ще имам възможност да отида до Плевен, та сега чакам отговор. няма да правя никакви опити, преди да съм сигурна, че всичко е ок
*
Re: Два миссед аборта с неизяснени причини
« Отговор #8 -: Декември 04, 2006, 18:35:51 pm »
Здравей ONIX,
Като чета твоята история виждам себе си.И аз съм с два мисед аборта в рамките на една година-и двата в 6-7г.с.Направихме всички възможни изследвания-имунологични,генетични,хормонални и т.н.Проблем не се откри.По време на втората бременност след като разбрах,че пак е мисед,преди аборта събрах сили и направих имунологични изследвания в София/аз съм от Варна/.Откриха се силно завишени антифосфолипидни тела/три пъти над допустимата норма/.Помислихме,че сме открили причината.След месец бяхме в Плевен при доц.Конова и повторихме изследванията.Този път всичко беше в нормите.Незнам какво да си мисля.Конова казва,че най-вероятно са ми сбъркани резултатите,защото тези антитела дори се завишавали след аборт,но пък ме съветва при следваща бременност да процедираме така,както при проблем-вливания,фраксипирин...Незнам какво да правим....Объркана съм страхотно.Вторият мисед беше през август и още не се чувствам готова за нови опити,пък и да си призная честно ме е страх,ама много.Мисля,че не мога да преживея такъв кошмар отново.А до преди година бях една такава безгрижна,весела.Нищо общо със сегашната невротичка.
Мила ONIX и всички с нашите проблеми,аз вярвам,че и нас ще ни споходи щастието да станем майки въпреки всички трудности по пътя.


Дессси, след излседванията с Конова предприехте ли някаква терапия? Или се разбрахте при следваща бременност да процедирате с тези вливания? Всъщност какво представляват те?
*
Re: Два миссед аборта с неизяснени причини
« Отговор #9 -: Декември 12, 2006, 14:38:49 pm »
Здравей ONIX,

тъкмо публикувах нова тема "Генетини мутации на Факторите, отговарящи за съсирването на кръвта".

Моята история толкова прилича на твоята. Моите аборти бяха тази година януари и август (август беше миссед). Няма смисъл на теб да обяснявам колко съм отчаяна. Изследваха ми някои хормони, в това число и на щитовидната жлеза. Откриха понижена функция на щитовидната жлеза, предписаха ми хормон ЛТироксин и ми казаха пак да опитам. Ако пак имало проблеми, тогава да търсели други причини. Не ги послушах, а предпочетох да направя всички възможни изследвания. Откриха ми 3 генни мутации, свързани със съсирването на кръвта.
Така че поскай да ти изследват съсирването (да те изследват за тромбофилия и генни мутации, найъпопулярна е Фактор-V-Лайден).

Желая ти успех!
*
Re: Два миссед аборта с неизяснени причини
« Отговор #10 -: Декември 12, 2006, 15:39:34 pm »
Мило Jul4e, аз пък преди около половин час писах в твоята тема, но връзката ми заби и така и не можах да си публикувам отговора.
Такива изследвания са ми правени. ДНК анализа ми за склонност към тромбофилии е отрицателен (т.е там всичко е наред) Все още изчаквам резултата от хромозомния и вече съм доста напрегната.
Имам и хромозомен анализ на абортивния материал от втората неуспешна бременност, при който не са установени хромозомни болести в мъртвия плод(тризомии и.т.), но и там все още правят кариотипиране на културите, за други хромозомни маркери.
Имунологичната ми картина също е добре - не са установени завишени антитела, НК клетки и т.н. Засега коментарите на лекарите са - не са известни причините за миссед абортите - пробвайте отново.
Аз се притеснявах за възрастта си (34г.) но лекарите ми разбиха всички притеснения. Колко годишна си ти?
Това, което исках да ти кажа в твоята тема е, че според генетиците, с които съм разговаряла - дори и да има увредени хромозоми, те не се предават при всяка бременност. Нареждането им в момента на оплождане е на случаен принцип. Моята гинеколожка свободно ми цитира една статистика, според която при двойки с генетични проблеми след 5 неуспешни бременности се стига до успешна.Друга една статистика - 1/8 от първите бременности при жените са недоразвили се и понякога протичат дори незабелязано от тях (като закъсняла менструация).
Така че - чудото на природата е огромно. И медицината все още не го е разгадала. Остава ни да се молим и да вярваме, че тази майка природа ще бъде благосклонна и към нас.
*
Re: Два миссед аборта с неизяснени причини
« Отговор #11 -: Декември 12, 2006, 16:53:03 pm »
Здравей отново,

Първо ти отговарям на въпросите. На 33 години съм, април ставам на 3ч. Вероятността да се предадат нататък специално моите генетични дефекти е точно 50%. Доста се информирах в интернет през тези няколко дена.

Сега за теб. Толкова съм изперкала, че чак сега виждам, ти си писала, че сте правили генетични изследвания. След като при толкова обстойни изследвания не е открит проблем, може би няма такъв. Стискам палци и се надявам да е така, както и следващия път всичко да бъде наред.

За твоите притеснения. Мисля, че психическите последствия след едим аборт се подценяават. Казват ти опитай пак. Честно казано след първия не бях особено притеснена, казах си случва се. След втория бях съсипана и развих страх от нова бременост. То това е подсъзнателен страх, не знам как може да се преборим с него.

Отново ти пожелавам успех и ти стискам палци!
*
Re: Два миссед аборта с неизяснени причини
« Отговор #12 -: Декември 12, 2006, 17:40:34 pm »
Друга една статистика - 1/8 от първите бременности при жените са недоразвили се и понякога протичат дори незабелязано от тях (като закъсняла менструация).
Така че - чудото на природата е огромно. И медицината все още не го е разгадала. Остава ни да се молим и да вярваме, че тази майка природа ще бъде благосклонна и към нас.

И аз май съм изперкала и ще си позволя да се самоцитирам...Като че ли има бременност при мъжете :lol: :lol:
Моля за извинение.

Сега сериозно на въпроса - не позволявай да те завладява страх или каквато и да е друга психоза. През състоянията през които си минала ти, минавам и аз, и за съжаление още доста други момичета. Моят мъж като че ли ми приложи успешна психотерапия - постоянно ми натякваше:"Спри да мислиш за това, спри да мислиш за това..." В началото на тази обработка бях по-скоро омъчнена:"Ето, той бяга от проблема.."и. н. глупости, но като се усетих, че се самовглъбявам и даже самозабравям - взех и аз самата да си повтарям: "Ок, спри да мислиш за това!"
И друго ценно нещо от неговите внушения:"Бебето ще дойде тогава, когато най-малко го очакваме". И аз вече нищо не планирам, възобнових си изцяло обичайния начин на живот, вкл. и сексуален и ...каквото ни е писано
*
Re: Два миссед аборта с неизяснени причини
« Отговор #13 -: Декември 13, 2006, 12:00:44 pm »
Мила onix, знам, че си права, иска ми се да мога да си ги внуша тези неща.

Снощи доста мислих и реших да опитам да не се фисирам толкова върху тези аборти, ами аз само за това мисля. Това не ми помага. Виждам, че твоят втори аборт е бил през октомври, т.е. сравнително скоро. Моят втори беше юли, оттогава само за това мисля, то ясно че съм по-скоро за подфорум "емоционални проблеми", но не се чувствам още готова да пиша подробна за това как се чувствам.
Как успя толкова бързо си възвърнеш духа?
*
Re: Два миссед аборта с неизяснени причини
« Отговор #14 -: Декември 13, 2006, 16:09:54 pm »
Ох, как ли? Трудно...И не съм сигурна, че съм успяла съвсем. Разговора е по-скоро за емицоналния форум (може да се преместим натам, или да ми пишеш лични бележки) Само едно нещо ще ти кажа - не искам да бъда слаба - считам го за безотговорно. Ако съм слаба сега - какво става ако бъда майка.
Имам резултат от повторните ми генетични (моя хромозомен) - ОК е.
Скоро възобновяваме опитите - на принципа "Проба-грешка", както и да ти звучи това.
Ще се справиш. С теб съм, всички сме с теб.
Кураж

*
Re: Два миссед аборта с неизяснени причини
« Отговор #15 -: Декември 13, 2006, 17:00:03 pm »
Много ти благодаря за толите думи. Радвам се, че изследванията ти са добри. Разбира се, опитай трети път. И аз ще го направя.
То без нов опит няма как да стане :D
*
Re: Два миссед аборта с неизяснени причини
« Отговор #16 -: Декември 13, 2006, 17:51:02 pm »
Е, това вече е друга приказка. Така те искам.
Отърсвай  се от всички психози по-скоро, че те до нищо добро не водят. И смело напред, че май нямаме много време:)