0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Въпрос за стимулация с Меногон!
« -: Април 26, 2005, 12:32:43 pm »
Здравейте!
През 1999 год. ми направиха лапароскопия и след процедурата всичко се обърка безвъзвратно. Вякакви опити за бебе бяха безуспешни ходих при кого ли не, при какви ли не прехвалени лекари. Оказа се, че тъй желаното бебе не е възможно да го имам. Преди 3 месеца попаднах на лекар който предложи единственият вариант "донорска яйцеклетка" да се оплоди, а аз да износя плода.
Имам по-голяма сестра която ще бъде донора, но голямото ми претиснение е лекарят изписа стимулация, но дозата ми се струва доста голяма. За 12 дни 38 бр. инжекции Меногон 75 ml по схема 4-3-4 .... на контрола иска да я види на 6-я ден. Не трябва ли да бъде под постоянно наблюдение?
Ако някой има информация моля Ви да споделите.
Благодаря Ви.
*

    Малена

Въпрос за стимулация с Меногон!
« Отговор #1 -: Април 27, 2005, 20:21:54 pm »
Здравей,

скоро правих ин витро и стимулацията ми беше с Меногон. Схемата беше 3+3+3..., с контролен преглед на 6-ия ден. След него ми намалиха дозата. Не съм имала проблеми - хиперстимулация или някакви други странични ефекти. Образуваха се 6 фоликула (на един яйчник), от тях получиха 4 яйцеклетки, от които 3 се оплодиха успешно и ми ги имплантираха. Изобщо всичко беше ОК... без крайния резултат:-(
Въпрос за стимулация с Меногон!
« Отговор #2 -: Април 28, 2005, 09:08:29 am »
Какво означава 3+3+3. Питам, защото на мен биеха по две инжекции сутрин и вечер, не се получи нито една яйцеклетка, но доктора каза, че това е максималната доза. ?!?
*
Въпрос за стимулация с Меногон!
« Отговор #3 -: Април 28, 2005, 09:42:26 am »
Цитат на: Малена
Здравей,

скоро правих ин витро и стимулацията ми беше с Меногон. Схемата беше 3+3+3..., с контролен преглед на 6-ия ден. След него ми намалиха дозата. Не съм имала проблеми - хиперстимулация или някакви други странични ефекти. Образуваха се 6 фоликула (на един яйчник), от тях получиха 4 яйцеклетки, от които 3 се оплодиха успешно и ми ги имплантираха. Изобщо всичко беше ОК... без крайния резултат:-(



Блатодаря ти за споделеното!
Искренно съжалявам, че не се е получил резултат. При нас схемата е май доста по-натоварена, но може би защото годините са 37!?
*
Въпрос за стимулация с Меногон!
« Отговор #4 -: Април 28, 2005, 09:43:31 am »
Цитат на: iccvesi
Какво означава 3+3+3. Питам, защото на мен биеха по две инжекции сутрин и вечер, не се получи нито една яйцеклетка, но доктора каза, че това е максималната доза. ?!?



3+3+.... е схемата т.е. 1-ви ден 3 бр., 2-ри ден и т.н....
*

    Юлияна

Въпрос за стимулация с Меногон!
« Отговор #5 -: Май 03, 2005, 11:59:19 am »
Аз също съм на 37. Последната стимулация беше с най-много лекарства - Меногон 51 ампули. Но ък имаше резултат. Успех!
*
Въпрос за стимулация с Меногон!
« Отговор #6 -: Май 03, 2005, 13:40:06 pm »
Цитат на: iccvesi
Какво означава 3+3+3. Питам, защото на мен биеха по две инжекции сутрин и вечер, не се получи нито една яйцеклетка, но доктора каза, че това е максималната доза. ?!?


Според мен това би трябвало да означава сутрин, обед, вечер, което ми се струва много.На мен също ми слагаха сутрин е вечер по 2е ампули и ми пунктираха 9 фоликула от който пълни яйцеклетки бяха само 3.На мен ми се струва, че самият препарат Миногон е некачествен.При стимулациите с пурегон не съм имала кухи яйцеклетки.
Успех момичета
*
Привет момичета!!!
« Отговор #7 -: Май 05, 2005, 15:27:14 pm »
Не се притеснявайте от "Меногон"!На мен също ми биха големи дози,нямах никакви странични ефекти!Напротив,три яйцеклетки ,успешно оплодени!Две от които се захванаха!!!От първия път!!! :bal

 Нk_50:  :balk_50:  :balk_50:  :balk_50:  :balk_50:  :balk_50:  :balk_50:
*

    Малена

Въпрос за стимулация с Меногон!
« Отговор #8 -: Май 06, 2005, 23:28:30 pm »
Да обясня: 3+3+3... означава по 3 ампули дневно, и така в продължение на 6 дни. После контролен преглед, и през останалите 8 дни по 2 ампули дневно. Никакви усложнения и неприятности, но все пак доколкото знам, за предпочитане е стимулация с Пурегон, защото е по-пречистен. И по-скъп, разбира се:-(
*

    Малена

Въпрос за стимулация с Меногон!
« Отговор #9 -: Май 06, 2005, 23:30:04 pm »
И да добавя, че съм на 35 години и тази стимулация беше достатъчна.