0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Здравейте на всички.От няколко дена лекарите ме хвърлиха в размисли и накрая реших да споделя с вас. Последната ми менструация беше на 31.10. Във петък като бях при док да ми слага лекарството му казах че ми закъснява и ми се гади.Естествено неговия отговор беше "може да си бременна" - което на мен ми се вижда като една голяма илюзия... В събота си направих бета ЧХГ отрицателно - 0.100 при граници 3 което си е ГОЛЯМО ОТРИЦАТЕЛНО. Днес отидох пак за да ми сложи лекарството но видя много обилна цервикална слуз и веднага отидохме на ехографа за ин-витро. Гледаха ме трима доценти от които единия каза че вижда бяло затъмнение в матката което най-верояно било бременност, но тъй като било рано ми каза да отида и да пусна още един тест и в петък пак на ехографа. Новата кръв показа ЧХГ 2.00 при граници 5.00 - ПАК ОТРИЦАТЕЛНО
Какво ще кажете вие? Възможно ли е изобщо? Къса ми се сърцето сега като ми дават такива напразни надежди - не вярвам в дядо коледа... :(
Помогнете ако знаете нещо по въпроса 

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #1 -: Декември 05, 2006, 19:48:11 pm »
Миличка трима доценти са те гледали, ти искаш нашето мнение.
Аз нищо немога да кажа, освен  че от сърце  ти  желая да е станало чудото/ нищо, че не вярваш в чудеса :D/.
Измери си БТ утре сутринта.
Доста обнадеждаващо е това, че ЧХГ се покачва, дано причината за това да е едно сладко бебе. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #2 -: Декември 05, 2006, 19:50:01 pm »
На мен моят лекар ми каза,че и кръвните тестове не винаги отчитат.Дано  да си бременна!!!!!!!!!!!!!!!!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #3 -: Декември 05, 2006, 19:55:36 pm »
Разбира се че искам вашето мнение! Повече вярвам на вас отколкото на лекарите, а и с вас съм спокойна и по сигурна!!!
Страхотни сте

Благодаря за куража  :bighug:
*
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #4 -: Декември 05, 2006, 20:02:49 pm »
Щом и тялото ти го усеща,значи май си си бременна!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #5 -: Декември 05, 2006, 20:05:44 pm »
Странно! Как така два пъти ще  е грешка. Е, дано да е грешка! Но като пък знам какви лекари "разбирачи" има?? Желая ти от сърце да си бременна!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #6 -: Декември 05, 2006, 20:08:59 pm »
Щом и тялото ти го усеща,значи май си си бременна!

офф дано да си права! Страх ме е да се надявам защото болката след това е страшна...а и това с ЧХГ отрицателно ми се вижда странно. Тоест възможно ли е да не показва хормона а да има бременост? Иначе имам почти всички симптоми, но както знаете те могат да се дължат на куп други неща. Незнам какво да мисля...
*
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #7 -: Декември 05, 2006, 20:25:49 pm »
Аз 2 пъти съм правила кръвни-и двата пъти са били<0.01
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #8 -: Декември 05, 2006, 20:27:04 pm »
Аз 2 пъти съм правила кръвни-и двата пъти са били<0.01

Колко дни след закъснението? И всичко наред ли беше? Кажи ми повече
*
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #9 -: Декември 05, 2006, 20:36:44 pm »
Исках да кажа,че отрицателните тестове са много по-отрицателни от твоите.И почти съм сигурна,че си бременна,но ми е малко съмнително това ниско чхг...не ти ли казаха да пиеш дуфастон,или да ти сложат прегнил...не знам и аз.Би трябвало нещо да ти изпишат за задържане.Само не се паникьосвай!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #10 -: Декември 05, 2006, 20:57:15 pm »
Доктора каза че все пак има някакво ЧХГ и точно по тая причина искат пак да ме гледат на ехографа в петък. Но аз се чудя не е ли рано - 11 дена закъснение за да се види хубаво? И дали наистина не трябва да пия някакви лекарства за задържане? Нищо не ми даде само каза да чакаме и за това се шашкам. Иначе лигавицата и матката ми били уголемени като за бременна... Страх ме е да не стане някаква беля ако съм наистина бременна?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #11 -: Декември 05, 2006, 21:07:34 pm »
kriska миличка стискаме ти палци всичко да е наред!!!!!! :D
*
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #12 -: Декември 05, 2006, 21:08:48 pm »
Три са вероятностите:или да не се отлага чхг-то в кръвта ти (на някои жени не се отлага в началото) ; или имаш лека хормонална недостатъчност и трябва да приемаш прогестеронови,за задържане; или ембриончето не се развива по някакви причини и ще си отпадне,но дори и тази да е причината,не ти пречи да пиеш дуфастон известно време!Много жени го пият първите месеци.Стискам палци всичко да е наред!
*
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #13 -: Декември 05, 2006, 21:11:39 pm »
Идеално ще се види 11 дни след зак.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #14 -: Декември 06, 2006, 11:28:41 am »
Дали да си взема наистина да пия дуфастон? И изобщо как да го пия?
Още не ми е дошло вече 9-ти ден, а и вече признаците на ПМЦ изчезнаха. Незнам какво да мисля  :(
*
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #15 -: Декември 06, 2006, 11:46:59 am »
Обади се на док да го питаш.Дуфастона няма да попречи на бебето,но пък не знам дали няма да има друго предвид.Питай.Моят лекар не се беше сетил да ми изпише дуфастон,докато аз не го питах.м(макар,че при мен всеки месец става въпрос за евентуална бременност).Важното е,че се е видяло в матката,а не в тръбата.Дуфастона обикновено се взима 2пъти по 1.Обади се на док и пиши какво става.Стискаме палци!!! :crossfingers:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #16 -: Декември 06, 2006, 14:15:14 pm »
Дали да си взема наистина да пия дуфастон? И изобщо как да го пия?
Още не ми е дошло вече 9-ти ден, а и вече признаците на ПМЦ изчезнаха. Незнам какво да мисля  :(
Консултирай се с лекар за Дуфастона.
Ако О. е била по-късно може и да не е 9 ден закъснение.
Как засече О.?
Измери ли днес БТ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #17 -: Декември 06, 2006, 14:36:30 pm »
здравей, kriska, първите ми 2 прегледа при различни лекари показаха силно удебелена маточна стена, което говореше за бременност. едва на третия преглед се видя плоден сак, който за нещастие не се разви в бебче. сега съм на дуфастон, като "подготовка" за опитите след 3 месеца. мисля си, че ако още в началото бях пила дуфастон, нещата може би щяха да са различни в момента. но... божа работа. нищо не пречи да се посъветваш с док. само не си го самоизписвай.
дано е бременност при теб и стискам палци тя да е успешна!!! yahoo_17
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #18 -: Декември 06, 2006, 14:46:14 pm »
Ако си имала късна овулация е напълно възможно да има бебче.При мен на 8-мия ден от О.ЧХГ-то беше чиста 0,след 4 дни, обаче скочи на 217.Успех!
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #19 -: Декември 06, 2006, 15:42:43 pm »
Криска, стискам палци чудото да е станало!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #20 -: Декември 06, 2006, 22:37:59 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата!  :balk_21:

Денис истината е че незнам кога ми е била овулацията тъй като това се случи в месец в който ми откриха други проблеми (полипи на шийката) и за миг спрях да мисля за бебеправенето тъй като док ме ангажира с друго лечение. Просто се отдадохме на бурен кекс на 11.11. и почивка от стерилитета.

Когато отидох при док за поредното мазане с лекарство му споменах че ми закъснява 2 дена и той веднага се усъмни заради цервикалната слуз и така... На  мен ми се вижда невъзможно защото съм с много други усложнения. Дори си мислех че ми закъснява заради някоя и друга киста(обикновено това е моята причина за закъснение), но когато ме гледаха на ехографа казаха че нямам нито една.
БТ не мерих защото се успах и се изстрелях от леглото - сетих но вече бях на вратата  :balk_149: Но за утре сутринта със сигурност ще го направя.
Да ходя ли при док в петък или ще е рано - все пак във вторник ме гледаха? Какво ще кажете вие? А иначе за дуфастона ще се обадя да питам. ЧХГ-то свързано ли е с другите хормони защото попринцип имам дисбаланс и може и това да бъде причина за отрицателен резултат. Незнам и аз...

Благодаря ви за подкрепата  :balk_81:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #21 -: Декември 07, 2006, 07:20:49 am »
kriskaмиличка стискам ти палци чудото да е станало!
За кървен тест.......ЧХГ....другите хормони не му оказват влияние.
Той се отделя в резултат на имплантацията и в началото нивата му са доста ниски.
Неговите стойности се удвояват на всеки  48-72 часа /а  понякога и до 96 часа/Ако имаш възможност пусни един кървен тест и нещата ще станат ясни!Успех! :D
*
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #22 -: Декември 07, 2006, 07:49:13 am »
ЧХГ-теста не се влияе от другите хормони.Но Чхг и прогестерон са свързани.Затова при жени с хорм.проблеми изписват прогестеронови препарати,защото част от ранните аборти се дължат на хормонална недостатъчност.Затова питай док непрменно.Чудесно е,че кистите ги няма и дано това чудо ти донесе огромно щастие -ще дадеш много надежда и на други момичета!Успех,мила,очакваме заедно с теб с нетърпение :balk_16:!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #23 -: Декември 07, 2006, 21:07:57 pm »
Здравейте момичета!
Сутринта мерих БТ 36.9 и предполагам това не е добре  :( .
Утре сутринта док иска да ме гледат пак на ехографа? Какво ще кажете вие - да отида или да изчакам още няколко дена?

*
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #24 -: Декември 07, 2006, 21:09:13 pm »
idi :crossfingers:
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #25 -: Декември 07, 2006, 21:09:41 pm »
Слушай доктора и отивай на преглед!
Успех!

lb2f
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #26 -: Декември 07, 2006, 21:21:13 pm »
Благодаря ви момичета  :balk_21:

Утре сутрин ще отида в болницата и после ще пиша какво е станало. Ох дано има добри новини...
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #27 -: Декември 08, 2006, 11:14:01 am »
Кришка с теб сме и стискаме яко палци  :D
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #28 -: Декември 08, 2006, 11:19:37 am »
Аз бях с отрицателен тест и после се оказа че съм бременна, макар че при мен беше за кратко. Така че не го мисли, а почакай да си покаже когато му дойде времето. 8)


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #29 -: Декември 08, 2006, 12:44:20 pm »
Аз бях с отрицателен тест и после се оказа че съм бременна, макар че при мен беше за кратко. Така че не го мисли, а почакай да си покаже когато му дойде времето. 8)
Много съжалявам за теб,миличка,(дано следващия път да е за дълго),ама не я тревожи сега с лоши перспективи.
Крис,тръпнем в очакване! yahoo_17
*
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #30 -: Декември 08, 2006, 16:26:12 pm »
криска, какво стана днес на прегледа - видя ли се нещо
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #31 -: Декември 08, 2006, 17:26:41 pm »
Не е задължително да се вижда още - има време доколкото разбирам.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #32 -: Декември 08, 2006, 17:46:10 pm »
Ее страхотни сте с подкрепата която ми давате!  :bighug:

За съжаление ехографа се отложи за утре сутринта в 8:30. Тръпна в очакване и вече едвам издържам на напрежението. Утре ще ми е 12 де закъснение и се надявам вече да се види каквото има(дано да е бебче)!

Веднага като се върна от док ще пиша какво става, а дотогава ми стискайте палци - разбрах че по коледа ставали чудеса и дано това да е едно от тях...
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #33 -: Декември 08, 2006, 17:51:16 pm »
Стискам и а3 палци :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #34 -: Декември 08, 2006, 19:55:57 pm »
Хайде,добре-до утре! :crossfingers:
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #35 -: Декември 08, 2006, 20:12:51 pm »
le    :bighug:
*
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #36 -: Декември 08, 2006, 22:27:03 pm »
Ее страхотни сте с подкрепата която ми давате!  :bighug:

... по коледа ставали чудеса и дано това да е едно от тях...
наистина по коледа стават чудеса!
трябва да вярваш! аз вярвам, че това е твоята коледа
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #37 -: Декември 09, 2006, 11:26:42 am »
 :( чудото ще бъде при някой друг. Пак съм образувала някаква киста и дори самият доктор се учуди как толкова бързо  8O
Януари ще правиме лапароскопия заради тръбите и лапаротомия за да ми обелят яйчниците. Жалко че коледа не дойде по-рано, но майната му. Ще има и следващ път! Пожелавам на всички вас много чудесна и положителни събития.
Весели празници  :bighug:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #38 -: Декември 09, 2006, 11:31:41 am »
Не се тревожи, Крис! Дано след лапарото, нещата да са по-добре и скоро след това да получиш едно огроооомно закъснение от 9 месеца!!! Кураж!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #39 -: Декември 09, 2006, 11:34:33 am »
миличка ,съжалява,че този път не се е случило,но стискам палци скоро да стане.
 Успех на лапароскопията!А защо,ще правят и лапаротомия-аз съм чувала,че забелването е остарял и вреден метод.Аз също имам лапароскопия и при нея ,така да се каже "надупчиха" яйчниците,което е много по-щадящо и поне при мен имаше ефект.
<br />
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #40 -: Декември 09, 2006, 11:42:49 am »
миличка ,съжалява,че този път не се е случило,но стискам палци скоро да стане.
 Успех на лапароскопията!А защо,ще правят и лапаротомия-аз съм чувала,че забелването е остарял и вреден метод.Аз също имам лапароскопия и при нея ,така да се каже "надупчиха" яйчниците,което е много по-щадящо и поне при мен имаше ефект.


Искат да правят лапаротомия защото тези кисти са удебелили драстично яйчника. Попитах док дали не става с лапароскопия и той обясни че в някои случаи става но с временен ефект за 2 месеца. Честно да ти кажа незнаех за това че обелването е вредно?! Кажи ми нещо повече ако знаеш по този въпрос.
И все пак не се знае дали ще се стигне до там защото имам само една тръба и вече се съмняват че и тя пропуска нормално. На цветната снимка ми казаха че двете са увредени и не дават много шансове, но нека да пробваме...нищо не се знае. Толкова много ми писна от цялата тая история че няма накъде повече. Ходя механично на доктор вече без да се замислям какво правя даже... За сега ще го слушам какво казва и ще се съветвам с вас, пък дано и аз да имам малко късмет в тоя живот
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #41 -: Декември 09, 2006, 12:48:13 pm »
ами не знам подробности,просто моя лекар така ми беше казал.А за ефекта от лапароскопията-на мен ми казаха поне 2г.,а не два месеца.Просто не е логично да е само 2 месеца-все пак то 1м. само се възстановяваш и не ти дават и секс да правиш.Иначе и при мен беше така-ципата беше много удебелена.Аз от както имам цикъл,все съм била с ПКЯ и ми идваше 2-3 пъти в годината,а след лапарото-на 36 дни.
 Стискам палци и ти желая много късмет,а за другата Коледа-да имаш вече едно малко бебче в къщи! :D
<br />
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #42 -: Декември 09, 2006, 12:55:53 pm »
ами не знам подробности,просто моя лекар така ми беше казал.А за ефекта от лапароскопията-на мен ми казаха поне 2г.,а не два месеца.Просто не е логично да е само 2 месеца-все пак то 1м. само се възстановяваш и не ти дават и секс да правиш.Иначе и при мен беше така-ципата беше много удебелена.Аз от както имам цикъл,все съм била с ПКЯ и ми идваше 2-3 пъти в годината,а след лапарото-на 36 дни.
 Стискам палци и ти желая много късмет,а за другата Коледа-да имаш вече едно малко бебче в къщи! :D


z22 а какъв беше ефекта след твоята лапароскопия? Забременя ли и изчезнаха ли ти кистите?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #43 -: Декември 09, 2006, 12:57:11 pm »
и двете :DПратих ти лично съобщение.
« Последна редакция: Декември 09, 2006, 13:01:17 pm от z22 »
<br />
*
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #44 -: Декември 09, 2006, 14:49:08 pm »
Много съжалявам,Криси :(..Така се надявах да е станало...Добре-кистите са си кисти,а това,което се виждало в матката?Нали приличало на бременност?Какво казаха?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #45 -: Декември 09, 2006, 19:37:35 pm »
le откъде да знам и аз какво са видяли?! Беше много учуден как на прегледа не са видяли дори фоликул на тоя яйчник и изведнъж - хоп киста пак и отново. Сега ми даде да пия 3 дни Примолут за да ми предизвика менструацията.
*
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #46 -: Декември 09, 2006, 20:06:12 pm »
Наистина звучи абсурдно...?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #47 -: Декември 09, 2006, 20:15:09 pm »
kriska съжелявам мила :(.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #48 -: Декември 09, 2006, 21:34:43 pm »
Момичета какво да кажа освен "Майната им на тея моменти и смело напред!" Продължаваме да се бориме с всички сили.  :balk_198:
le странно е наистина, но кажи ми какво да си мисля? И аз незнам
*
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #49 -: Декември 09, 2006, 21:42:04 pm »
Ми не ни остава друго,освен да вярваме на докторите,макар че аз известно време мисля да пия билки и да видим дали ще има ефект.
Важното е да си убедена,че взимаш правилното решение! :biglove:
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #50 -: Декември 09, 2006, 21:45:58 pm »
С докторите никога не съм била убедена...  Пробвай с билките наистина, може и да има ефект! От какво са?
*
Re: Отрицателно ЧХГ-Възможна ли е бременност?
« Отговор #51 -: Декември 09, 2006, 22:31:38 pm »
1.турта
2.клинавиче
3.блатен...?..
4.бял равнец
5.петопръстник
6.цариче     :coke: