0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
относно миома и киста
« -: Май 31, 2006, 08:35:01 am »

     Момичета,имам един въпрос.На моя позната и откриха миома/около 4см./и киста на десния яйчник/около 5 см./От билковата аптека на Поп Богомил и изпратиха билки за това.Тя ги пие от 4 ден на цикъла,не защото така са и ги предписали,просто тогава ги получи.Но откакто ги пие,кръвотечението вместо да намаля,взе да се увеличава.Така е вече 5 ден.Гинеколога при който ходи и каза,че в нейното положение това е норамално и до утре ако не и намалее трябва да направят кюртаж.Тя е на 41 и не цели забременяване.
   Та въпроса ми е-Увеличава ли се кръвотечението при миома и киста и билките оказват ли някакво влияние върху цикъла?
относно миома и киста
« Отговор #1 -: Май 31, 2006, 10:20:09 am »
Аз съм компетентна донякъде само в частта миома. Да, при миома се получават кръвоизливи, това е най-честото усложнение, което всъщност налага операция.
Билките за 5 дни никак не ми се вярва да са подействали по какъвто и да е начин. Поне 1-2 месеца трябва да се пият, мисля.
Аз лично пих билки 2-3 месеца, но нямаха никакъв резултат върху миомата, след което я махнах с операция, и моята беше 4 см.
Кръвоизливите са опасни, защото могат да доведат до анемия, която се лекува изключително трудно.
Аз като взимах билки все пак цикълът ми сякъш беше не толкова обилен, както обикновено.
Благодаря ти, Бени!







*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
относно миома и киста
« Отговор #2 -: Май 31, 2006, 11:19:14 am »
Благодаря ти Фрешче :)
*
Re: относно миома и киста
« Отговор #3 -: Декември 06, 2006, 09:01:23 am »
Фреши,би ли ми казала как се разбира,че имаш миома,щото и аз съм с чести кръвоизливи,а лекарите нямат логичен отговор от каво са.