0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
От какво се формира цената на Инвитро
« -: Ноември 24, 2006, 12:12:23 pm »
Здравейте,
искам да попитам момичета преминали по този път,а имено заплащането на Инвитро от самите тях.Интересува ме цената на процедурата от какво се формира,ясна ли е сумата договорена между вас и лекара или в зависимост от стимулацията цената по време на процедурата може и да варира.
Благодаря ви за отговорите.
Re: От какво се формира цената на Инвитро
« Отговор #1 -: Ноември 24, 2006, 12:15:58 pm »
Всяка клиника би трябвало да има ценоразпис. Тази цена (таксата) е твърда. За лекарствата вече отделно се заплаща според какви, колко и т.н.
*
Re: От какво се формира цената на Инвитро
« Отговор #2 -: Ноември 24, 2006, 12:43:05 pm »
Цената на самата процедура- проследяването на фоликулите, пункцията, трансфера за всяка клиника е твърда сума, разликите идват от това колко време ще се наложи да продължи стимулацията и с какви лекарства.
*
Re: От какво се формира цената на Инвитро
« Отговор #3 -: Ноември 24, 2006, 13:12:02 pm »
Няма да споменавам клиниката, но там където питах не ми обясниха и не ми казаха твърда цена, а такава дето варира от...до.....Когато попитах как се определя тази цена нищо не ми отговориха.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: От какво се формира цената на Инвитро
« Отговор #4 -: Ноември 24, 2006, 13:15:29 pm »
Възможно е да не си попитала правилния човек. В една клиника работят много хора, част от тях не се занимават с плащания. Само предполагам.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: От какво се формира цената на Инвитро
« Отговор #5 -: Ноември 25, 2006, 18:24:13 pm »
Asi73, всяка клиника има определена цена за самата процедура ин витро или ИКСИ. Що се отнася за лекарствата за стимулация, е невъзможно при започнване на процедурата да се знае какво количество лекарства ще ти трябват, за да се даде точна цена за тях. Примерно, аз реагирах много лошо на стимулацията и се наложи да използваме големи дози лекарства и това оскъпи крайната цена.
*

    didi_788

  • **
  • 64
  • Няма невъзможни неща..винаги има решение
Re: От какво се формира цената на Инвитро
« Отговор #6 -: Ноември 26, 2006, 16:33:28 pm »
 :)Всяка клиника има свой ценоразпис.Права си ;че зависи от метода на ин-витрото и от вида на стимулацията.Аз досега съм правила един опит ин-витро  на спонтанен цикъл.Платихме около 1300лв.Като сложим и пътните до София ни излезна около 1500лв.Предстои ми януари месец ин-витро;втори опит но ще ме стимулират и цената тосега ни казаха ;че е 2300лв.Т.е.с хиляда лв. повече от първия път.казаха ни обаче ;че в хода на ин-витрото може да стигнем до 300лв.Това пак зависи от медик.;които се приблагат.Коректни са по отношение на цените както са посочени в ценоразписа!
didi_788
*
Re: От какво се формира цената на Инвитро
« Отговор #7 -: Ноември 26, 2006, 18:52:05 pm »

Здравей,Диди ако не те притеснява би ли ми казала къде цената и такава на Инвитро.Ако искаш пиши ми на лични.
*
Re: От какво се формира цената на Инвитро
« Отговор #8 -: Ноември 26, 2006, 18:56:25 pm »
Наистина е така, всяка клиника си има цена. На мен ми искат 1600 лв. само да ми го направят. А отделно си купувам лекарствата. Те ще ми излязат някъде около 1700 , може и повече, зависи на каква цена ще ги купя.
*

    didi_788

  • **
  • 64
  • Няма невъзможни неща..винаги има решение
Re: От какво се формира цената на Инвитро
« Отговор #9 -: Ноември 26, 2006, 22:00:54 pm »
 :)да;мила няма проблем да споделя.Аз посещавам МЦ"Репродуктивно здраве"-Клиниката на Доц.Щерев.По точно-Д-р Таня Тимева.
didi_788
Re: От какво се формира цената на Инвитро
« Отговор #10 -: Ноември 27, 2006, 17:12:00 pm »
Здравейте! Цената на процедурата инвитро ме интересува и мен. Аз съмс еориентирала към д-р Александров (Варна) и доколкото знам там излиза около 5000-6000лв. Тук цените, които цитирате (1700-3000) лв ме изненадват! Разбира се, всяка стимулация е различна.
Имам възможност да си закупя лекарствата от роднини, които имат аптека. Знае ли някой дали 'складовите цени' са по-ниски или не си заслужава да занимавам хората.
*
Re: От какво се формира цената на Инвитро
« Отговор #11 -: Декември 03, 2006, 21:04:53 pm »
Здравей Dindin! Незнам със сигурност, но би трябвало да са по- ниски. А пък все пак ти имаш роднини и те не могат ли да ти ги дадат с отстъпка.
Re: От какво се формира цената на Инвитро
« Отговор #12 -: Декември 04, 2006, 15:48:30 pm »
Като се говори за цена тябва да се уточни какво включва и за какво точно става въпрос. Всички, които са минали през инвитро и стймулация знаят , че самото инвитро стандартно или ИКСИ варира от 1500 до 2000 лв. в различните клиники в БГ , а то съответно включва поетапно пункция, процеса на оплождане и делене на ембриона до някяква фаза и самия ЕТ-ембрионален трансфер. Самата стимулация не е фиксирана като цена никъде и варира доста, защото не се знае предварително колко време ще продължи и какви лекарства ще са нужни. Това се разбира през самия процес на стимулацията. Обикновено варира от 1000 лв. ако е с по-евтини лекарства или с по-малко количество и може да стигне до 4000 лв. Като в тази цена включвам и допълнителните изследвания и фуликулометрия за проследяването на процеса. Разбивката ми е сложна да я направя, пък и не виждам смисъл , защото всичко е много индивидуално.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание