0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Въпрос към правилите инсеминация
« -: Ноември 27, 2006, 00:22:52 am »
Здравейте на всички отново и аз за най-голямо съжаление се записах в групата на първото неуспешно инсе. Та въпросът ми е понеже 14-тият ден се пада в неделя, (а това беше денят ми на овулация миналия месец) дали док. ще ме извика да направим инсето тогава или ще го направим на другият ден, от което естествено шансът намалява. Докторът ми е Владимиров, така че ако има негови пациентки, с подобен случай да споделят. И вторият въпрос-при първоначален разговор, докторът ми каза, че в цената са включени 3 инсеминации, а ние направихме само една на неспукан фоликул, докторът ме извика на последващия ден, фоликулът вече се беше спукал и каза ами това сега ще чакаме резултати. Чудя се дали не ме претупа, все пак доста хора имаше newsm78. Надявам се че не.
Малко дългичко стана, дано сте разбрали нещо.


Re: Въпрос към правилите инсеминация
« Отговор #1 -: Ноември 27, 2006, 08:02:10 am »
Не те е претупал, сперматозоидите живеят до три дни в женското тяло, инсеменация един ден преди овулация е съвсем навременна интервенция. А ако се наложи да направиш инсе в неделя, д-р Владимиров ще е там, въпреки почивния ден.
Пожелавам ти успех следващия път!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Въпрос към правилите инсеминация
« Отговор #2 -: Ноември 27, 2006, 08:48:47 am »
При две от инсеминациите ми се наложи повторение, защото един от фоликулите не беше се спукал. Обикновено, ако фолкула/фоликулите/ са се спукали не се прави повторение, защото все пак животът на яйцеклетката е 12 часа, а пък е най-добра за оплождане първите осем часа.
Лекарят ще прецени кога да те извика. Няма значение събота, неделя, работен ден. Зависи от растежа на фоликула.
Специално за Владимиров съм забелязала, че обикновено мълчи.
Обаче ако му задаваш въпроси се оживява и отговаря охотно.
Не смятам, че претупва. Просто той не може да знае точно какво те интересува, за да ти говори. Репродукцията е толкова широка материя.
Затова следващият път - питай!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Въпрос към правилите инсеминация
« Отговор #3 -: Ноември 27, 2006, 11:16:30 am »
Само да спомена, че спермато3оидите след обработка живеят сравнително по кратко от нормалното.

http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=217
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Въпрос към правилите инсеминация
« Отговор #4 -: Ноември 27, 2006, 12:40:52 pm »
Привет момичета, да се включа и аз след 2 неуспешни инсета и бъдеща трета надяваме се успешна !
Аз също ходя при д-р Владимиров и на въпроса : не те е претупал, защото означава че и мен е претупал, а и доста момичета също. Просто няма какво да ти каже, той не е от тези доктори, където фамилярничат, поне така изглежда, не говори много, но пък смятам че си разбира от работата ДАНО !!!  :D Според мен по-голям шанс за забременяване има когато се прави инсе преди да се е спукал или най-добре ако се е спукал няколко часа преди инсето, но за съжаление не може да се предвиди със сигурност!
Успех на всички
*
Re: Въпрос към правилите инсеминация
« Отговор #5 -: Ноември 27, 2006, 14:41:07 pm »
Благодаря на всички за скорострелните отговори. Утре съм пак при него с нови сили и този месец доколкото разбрах ще е със стимулация. Дай боже успех за мен и всички Вас


Re: Въпрос към правилите инсеминация
« Отговор #6 -: Ноември 28, 2006, 08:05:20 am »
Привет момичета, да се включа и аз след 2 неуспешни инсета и бъдеща трета надяваме се успешна !

Хранди, съжалявам, че и втория път не се е получило. Дано третата да е щастливата!!! Поздрави!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    didi_788

  • **
  • 64
  • Няма невъзможни неща..винаги има решение
Re: Въпрос към правилите инсеминация
« Отговор #7 -: Ноември 28, 2006, 12:54:43 pm »
 :(Съжалявам ;че не се е получило от първия път но следващият ти желая късмет и ти стискам силно палци!Аз от опита си на 5 неуспешни инсеминации-ще ти кажа;че независимо от деня;в който се пада да отидеш-лекарят ти ще бъде там.Той ще ти каже кога да отидеш и кога ще бъда самата инсеминация.А колкото за  цената ;аз посещавам МЦ"Репродуктивно здраве" и там цената беше 650лв. само за една инсеминация.Това трябва да питаш...може в твоята клиника..да епо-различно.Не съм наясно.Питай каквото друго искаш..дано съм ти полезна;с информация ;която е преживяна. :goodluck: :stroller:Късмет на следващата инсеминация!
didi_788
*
Re: Въпрос към правилите инсеминация
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2006, 14:06:00 pm »
Какво да ви кажа.......направо не знам. Вчера ходих на преглед при Владимиров и той ми вика ами това не е менструален цикъл 8O, при 13мм лигавица, по принцип М трябваше да ми дойде на 29.11 ако инсето е неуспешно. Каза ми ако не ми дойде нормален цикъл, на 1.12 да направя тест, ама на мен все така ми кърви, е не много силно, но си имам всички симптоми-болки в кръста, ниско долу, спазми и т.н. Мисълта че пак трябва да пътувам до София утре......абе лудницата е пълна. И аз не знам какво става. Ако някой е попадал в попадал в подобна ситуация споделете Моля Ви.


Re: Въпрос към правилите инсеминация
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2006, 14:44:43 pm »
Zinaz, а назначи ли те някакви лекарства щом смята, че не е цикъл?
Направи си един тест, ако не можеш да чакаш. Би трябвало да отчете.
Симптомите ги остави - те са различни и приличат на тези при менструация.
Стискам палци!
:goodluck:
*
Re: Въпрос към правилите инсеминация
« Отговор #10 -: Ноември 29, 2006, 15:34:12 pm »
Ами тест правих първия ден, когато си помислих че ми е дошло, т.е. 26.11, беше отрицателен. Не ми назначи никакви лекарства, а и аз забравих да го попитам дали мога да взимам нещо обезболяващо, взех днес едно нош-па за болките и вчера едно, мисля си поне ако има някакви контракции, да ги премахна. Мисля ако продължава така слабо да ми върви и утре, да отида при моята гинеколожка на видеозон, че ако има наистина бременност да не се тантуркам пак до София, все пак това е по-лошо. Вие какво мислите?


Re: Въпрос към правилите инсеминация
« Отговор #11 -: Ноември 29, 2006, 15:57:15 pm »
Днес или утре можеш пак да напишкаш един или да направиш кръвен тест, ако има къде.
Утре ти е втори ден от закъснението нали? Според мен е рано да се види нещо на ехограф...
Течението което имаш от ярко червена кръв ли е или кафява?
Ако имаш силни болки мисля, че можеш да вземаш но шпа.
Ако много се тревожиш обади се на док и го разпитай за всичко, сигурна съм, че ще ти обясни.
Стискам палци!
*
Re: Въпрос към правилите инсеминация
« Отговор #12 -: Ноември 29, 2006, 17:11:25 pm »
И аз мислех утре да направя кръвен тест, не знам за колко време стават готови. Аз не се притеснявам толкова за кървенето или болките, ами да не стане така, че това наистина да е М. и да изтърва датата за стимулация, както стана миналия месец. Понеже при мен явно фоликулите се образуват много рано, миналия месец на 3-тия ден от М вече имах образуван един фоликул и за това правихме инсе на естествен цикъл. А иначе кръвта ту е кафява, ту ярко червена, вечер и сутринта до ок.10.30 е много слабо, почти няма нищо, и следобед се засилва. Абе направо луда работа
Благодря ви за отговорите Успех ви желая


Re: Въпрос към правилите инсеминация
« Отговор #13 -: Ноември 29, 2006, 17:38:16 pm »
направи кръвен тест и ще разбереш какво става.
Не се притеснявай, щом док е казал, че не е М. значи не е (поне тогава все още не е било).
КЪСМЕТ!
:goodluck:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Въпрос към правилите инсеминация
« Отговор #14 -: Ноември 29, 2006, 20:44:54 pm »
Направи кървен тест за по-сигурно!!!!Успех и пиши как са нещата. :D
*
Re: Въпрос към правилите инсеминация
« Отговор #15 -: Ноември 30, 2006, 19:27:07 pm »
Ами вече наистина се обърках. Днес правих тест- отрицателен, ходих на видеозон- лигавицата нараснала на 13.1мм, все още имам кървене. Лекарката не видя бременност-матката е празна. Утре ще направя още един тест на сутрешна урина и ще се обадя на Владимиров. Страхувам се  да не е извънматочна бременност?