0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    блага

Нередовен цикъл
« -: Април 20, 2005, 12:22:55 pm »
Здравейте!

Имам следния проблем.

От малка  имах проблеми с цикъла - беше ми нередовен. Но последните години стана още по-!
Като ученичка пих прогестерон и временно като че ли имаше резултат. Но после спрях да се занмивам.

Например  дойде ми 02 февруари, после чак на 10 април. и т.н. Винаги цикъла ми е бил с малко по-голяма периодичност над 30 дни.

Лошото е че от  5 години съм омъжена, от 3 не се пазим, и не съм забременяла.  А съм вече на 36. Нямам време и все отлагах да ходя на лекар, защото се надявах просто така да забременея.

Въпросът ми е - от толкова голямо значение ли е цикълът да е редовен и защо? Ние сме опитвали по всякакво време, с изключение на седмицата, когато съм неразположена /естествено/.

Какво бихте ме посъветвали?

Благодаря ви за отговорите.
*

    Anonymous

Нередовен цикъл
« Отговор #1 -: Април 20, 2005, 12:26:56 pm »
Учудена съм защо чак сега се сещаш за причината да нямате деца. Разбира се, че редовната менструация е необходимо условие - това означава, че функциите на репродуктивната система са добри. Би трябвало да следиш дали имаш уволация, но незнам като няма цикъл дали изобщо може де има уволация. Правят се и хормонални изследвания. Според мен крайно несериозно си подходила към големият ти проблем!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Нередовен цикъл
« Отговор #2 -: Април 20, 2005, 12:27:49 pm »
Блага, изобщо не отлагай.
1. Спермограма.
2. Хормони на теб
3. Фоликуметрия
4. Цветна снимка.
В този ред, предполагам, че при хормоните ще е проблема. Успех.
И започни от днес.
*

    gost 2

Нередовен цикъл
« Отговор #3 -: Април 20, 2005, 13:40:02 pm »
Учудвам се на спокойствието ти... 3 години за тази възрастова група са много. И тъй като си загубила вече много време, най-добре ще е да се обърнеш към специалист по репродуктивна медицина. След като 3 години не е станало, значи има проблем и не е пресилено да отидеш при специалист. Обикновените гинеколози от поликлиниката само ще ти загубят още повече време.

Не е нужно да чакаш спермограмата за да си пуснеш хормонални изследвания. Изследвайте се ти и мъжът ти едновременно за да спестите време за диагностика. И незабавно започни да си мериш температурата за да провериш дали овулираш. При такъв нередовен и дълъг цикъл е много вероятно да нямаш овулация и затова е много важно да мериш температурата.Има момичета при които хормоните са в нормите, но не овулират, така че не разчитай само на хормоналните изследвания.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Нередовен цикъл
« Отговор #4 -: Април 20, 2005, 13:42:47 pm »
Спермограмата става за два часа.
*

    Anonymous

Нередовен цикъл
« Отговор #5 -: Април 20, 2005, 14:29:54 pm »
И какво като става за 2 часа? При такъв нередовен цикъл хормоните са абсолютно задължителни, независимо от спермограмата! Освен това спермограмата може и да става за 2 часа, но въздържанието е 4-5 дена. Още няколко дни отиват докато идеш на лекар да ти разясни резултатите и ако всичко това се е паднало в началото на цикъла, си го изпуснала. И ако следващия се появи след 3 месеца, жената е загубила 3 месеца защото спермограмата ставала за 2 часа... 8O
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Нередовен цикъл
« Отговор #6 -: Април 20, 2005, 16:56:12 pm »
Цитат на: Anonymous
И какво като става за 2 часа? При такъв нередовен цикъл хормоните са абсолютно задължителни, независимо от спермограмата! Освен това спермограмата може и да става за 2 часа, но въздържанието е 4-5 дена. Още няколко дни отиват докато идеш на лекар да ти разясни резултатите и ако всичко това се е паднало в началото на цикъла, си го изпуснала. И ако следващия се появи след 3 месеца, жената е загубила 3 месеца защото спермограмата ставала за 2 часа... 8O


Госте, Лали никъде не е казала, че изследванията се правят едно след друго!!!
Естествено, че е най-добре да се направят колкото се може по-скоро. В развитите страни този списък го изчерпват максимум за 2 месеца!
А Блага наистина трябва да се заеме сериозно с въпроса.
По-конкретно обръщам внимание на следното - не търси какъв да е гинеколог, а специалист по репродуктивна ендокринология и стерилитет!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Нередовен цикъл
« Отговор #7 -: Април 20, 2005, 16:59:35 pm »
Хормоните са задължителни, ама и за тях трябва да се чака началото на цикъла, а това при този нередовен цикъл може да отнеме 50-60 дни.
И като се има предвид, че последният цикъл и е бил на 10 април, значи все пак първо трябва да започне от спермограмата.
И като казвам в този ред, аз по принцип нямам предвид по часове и дни точно в този ред, а да не пренебрегва спермограмата, защото може и там да има проблем, и като оправи своите проблеми, може пак да не става, ако няма спермограма, няма да знае, какво е положението и да загуби много много време.
И като слагам условно спермограмата на първо място имам предвид да приеме правенето на спермограма като ВАЖНО условие, защото е по-трудно изпълнимо от емоционална гледна точка. Мъжете по трудно приемат идеята като цяло, трябва им малко време да го обмислят.
Пък и госте, пиши си някакъв ник, да те наричаме все пак някак си.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Нередовен цикъл
« Отговор #8 -: Април 20, 2005, 19:04:14 pm »
Лейди 11 съм. Към списъка с изследванията бих добавила цитонамазка и микробиология,  кръвни изследвания за полово преносими болести.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Нередовен цикъл
« Отговор #9 -: Април 21, 2005, 09:34:50 am »
Съгласна съм че трябва да се направят всички изследвания, но искам да споделя че имам приятелка която имаше същия проблем с цикъла. Тя също от ученичка и идваше на 3-4 месеца по веднъж а сега има 2 деца. Две къдрокоси синеоки момиченца. Спомням си колко инжекции и биха и колко лекарства изпи с годините а цикълът и си остана все такъв вярно че за първото разбра чак в третия месец но второто си беше планувано така и не разбрах как го направи трябва да я попитам. Така че си мисля че в случая проблемът няма да е в нея тоест от хормонално естество или липса на овулация но все пак трябва да се отиде при лекар специалист и да се разбере. А моят цикъл като е по книгите 28 дни и знам дори с точност до 4-5 часа кога ще ми дойде каква е файдата нямам още нито едно родено и живо бебче  :(
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Нередовен цикъл
« Отговор #10 -: Април 21, 2005, 09:38:12 am »
Защо трябва да 4ака да и доиде zа да си направи хормони. Ами, ако иzобщо не и доиде. По_ добре да отиде на добър специалист, ще и пуснат хормони, ехограф, микробиология,... и така,...
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Нередовен цикъл
« Отговор #11 -: Април 21, 2005, 10:40:27 am »
Аз не съм казала да чака. Казах да започне от днес
Част е репродуктивните хормони се правят 3-5 ден от цикъла. Нали разбирате, че реф. стойности са дадени за тези дни. Няма референтни стойности за 10-я ден, например.
Starlet, разбира се, че може и да не  е проблемът в хормоните. Но трябва всичко да се изследва, това са само предположения.
*

    FreshBreeze

Нередовен цикъл
« Отговор #12 -: Април 21, 2005, 12:39:05 pm »
Здравей Блага!

Чудесни съвети са ти дали писалите до момента (толкова сте ми умни и компетентни :) ).
Искам само да ти пожелая успех! Наистина не бива да си позволяваш да изгубиш повече време - то ни е ценно :)
Нередовен цикъл сам по себе си не означава проблем според мен... обаче 3 години щом не става, явно проблем има!
Дано откриете скоро какъв е той, за да можете да го отстраните и да ви споходи очакваната радост!

Поздрави!
*
Нередовен цикъл
« Отговор #13 -: Април 22, 2005, 17:58:48 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Здравей Блага!

Чудесни съвети са ти дали писалите до момента (толкова сте ми умни и компетентни :) ).
Искам само да ти пожелая успех! Наистина не бива да си позволяваш да изгубиш повече време - то ни е ценно :)
Нередовен цикъл сам по себе си не означава проблем според мен... обаче 3 години щом не става, явно проблем има!
Дано откриете скоро какъв е той, за да можете да го отстраните и да ви споходи очакваната радост!

Поздрави!

и аз го имам този проблем,при мен е ПКЯ.Отиди на лекар.Успех! :kittenyarn:
Вчерашния ден е история!
Утрешния е мистерия!
Днешният е дар от Бога!

*
Хм аз как процедирам...
« Отговор #14 -: Април 23, 2005, 11:47:31 am »
Аз понеже съм със същия проблем – нередовен цикъл да си кажа!
1.   ако не и идва се пият 10 дена 2х1 дуфастон за да и дойде М. Между 2 и 5 ден след това обикновено си идва. Може да се направи 5-6 месеца терапия с дуфстон от 16 ден 2х1 – десет дни. Това предположение де, моята терапия е такава.
2.   Така аз със СПКЯ, нито един хормон в норма и т.н. имам 2 бременности – така, че и да забременееш е възможно! Малко по-трудно се нацелва овулацията.
3.   Стимулация, първата и най-лека терапия след необходимите изследвания...

Идва ми на ум и нещо друго, възможно е да си била бременна, но поради една или друга причина в много ранен етап да си изгубила бебето. На мен ми се случи 2 пъти, не бях бременна по урина тест, но пък имах положителен кръвен. Понякога природата избира вместо нас. Тогава направих и токсоплазмоза, хламидия, цитомегаловирус и рубеола – всичко ми излезе отрицателно, само рубеолота показа, че имам изграден имунитет.
*

    Блага

Благодаря ви!
« Отговор #15 -: Април 23, 2005, 11:49:02 am »
Момичета , благодаря ви много!

Вече си взех час за доц. Маркова, в Майчин дом във Варна.
Но е чак за 17 май, зощото нямаше по-ранни часова.
Междувременно съм си мерила температурата, защото разбрах, че така или иначе ще трябва да го направя. Според беглите ми познания, би следвало да имам овулация, защото в имам 2-3 периода, в които температурата ми се качва над 37 градуса и се задържа за около 5-6-7 дни. Само не съм проследила колко време селд цикъла ми.

Сега аз като отида на лекар да казвам ли какви изследвания искам да ми се направят?
Как да подходя?
*

    Блага

Спермограма
« Отговор #16 -: Април 23, 2005, 11:50:23 am »
А впрочем на какъв лекар се ходи за спермограма?

Трябва ли да водя мъжа ми с мен на преглед за назначаване на спермограма или да ходим на друг лекар - просто не знам как се действа?
*
Gabi32
« Отговор #17 -: Април 23, 2005, 14:12:29 pm »
Блага, за спермограмата трябва да си запише час мъжът , а не ти. Някой жени ходят с мъжете си, но моят например предпочита да е сам. Вероятно  в МД правят спермограми. Разбери в кой кабинет е и дали трябва предварително записан час. Така или иначе се плаща, така че направление от друг лекар не ти трябва.

А от това което казваш за температурата ми се струва, че ти лекарката ти ще те прати на консултация с ендокринолог, той да ти назначи изследвания на хормоните. БТ трябва да е постоянна поне 10 дена след овулацията.


*
Re: Благодаря ви!
« Отговор #18 -: Април 23, 2005, 15:04:47 pm »
Здравей Блага, мъжът ти може да си направи спермограма при д-р Александров, който също е в "Майчин дом".Така или инъче Маркова ще ви изпрати при него.Спермограмата там е 20лв.Аз съм също нейна пациентка, затова ти го казвам от опит.Ние имахме спермограма правена в поликлиника "Европа"с отлични резултати, но въпреки това тя ни прати при Александров.Слава богу резултатите се потвърдиха и поне при мъжа ми всичко е ок.Ако мога с нещо да ти помогна питай.Аз съм от Варна. :)
*

    Блага

Нередовен цикъл
« Отговор #19 -: Април 23, 2005, 17:51:46 pm »
Благодаря ви Пета и Габи.

Пета, Чувала съм много положителни неща за Маркова.
Ти какво ще кажеш. Питам защото малко се притеснявам от всичко, което може би ме очаква.
Може да ви се виждам глезла, но...какво да се прави.
*
Нередовен цикъл
« Отговор #20 -: Април 23, 2005, 18:33:56 pm »
Аз също съм чувала положителни неща за нея и затова след като две години и повече се лутах при разни др. лекари сега най-накрая съм при нея.Поне ти казва нещата такива каквито са-без увъртане, независимо дали това ти харесва или не.Мисля че сама ще се убедиш.И сама ще си прецениш за себе си дали е добра или не.За едни един лекар е добър, за други -друг :)  :)
*

    Блага

Нередовен цикъл
« Отговор #21 -: Април 25, 2005, 11:56:36 am »
Да ,така е.

А има ли опасност да ти казват разни неща и да ти правят разни изследвания само, за да ти вземат повече пари и прочие?
*
Нередовен цикъл
« Отговор #22 -: Април 25, 2005, 12:07:50 pm »
За съжаление не мога да ти отговоря на този въпрос.Иска ми се да не е така, но ........Може само да вярваме че все още има честни хора с добри сърца :)