0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте всички , които се борите с мъжкия фактор. Бързам да ви пиша за нашето подобрение. Току що мъжа ми съобщи резултатите по телефона (полудях от притеснение в продължение на 1 час). Ще ви дам само броят в мл и общият брой, които запомних, а когато имам и самата спермограма ще я добавя в детайли. След направена операция от варикоцеле в края на февруари тази г. сега броят на сперматозоидите е 6,5 мил в мл. и общ брой 16 и нещо мил. в мл.
За сравнение преди операцията имахме общ брой 600 000 броя. - не съм се объркала, да, бяха общо 600 000 броя. Днес се молех да са се увеличили поне наполовина и на това щях да се радвам  :).Дори имаме 2 спермограми със заключение азооспермия - при наличието на единични сперматозоиди. :?:  Морфологията и преди и сега е 5%,
Мисля оттук нататък да вървим все нагоре :o и пожелавам на всички успех и най-вече се настройте положително и подкрепяйте половинките.
*
Re: И ние имаме подобрение след операция от варикоцеле
« Отговор #1 -: Ноември 27, 2006, 16:30:02 pm »
Честито за подобрението! И ние започнахме от хиляди, а след направената операция стигнахме до 8 млн/мл. За съжаление не бяха достатъчни при нас да се получи естествено забременяване. В даден момент от лечението аз се разочаровах и спряхме добавките и витамините, което беше последвано от спад в резултатите. Искам да ти кажа да не правиш моята грешка и дори да решите да пристъпите към АРТ , да не спира да пие това, което му е предписано.
Късмет!
Re: И ние имаме подобрение след операция от варикоцеле
« Отговор #2 -: Ноември 27, 2006, 17:01:18 pm »
Браво! Дано продължавате в същия дух! Успех!
  09.11.2007
*
Re: И ние имаме подобрение след операция от варикоцеле
« Отговор #3 -: Ноември 27, 2006, 19:17:47 pm »
Всяко подобрение, каквото и да е е голям късмет! Желая Ви успех!
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: И ние имаме подобрение след операция от варикоцеле
« Отговор #4 -: Ноември 28, 2006, 10:07:09 am »
Страхотна новина - дано все нагоре да вървят резултатите! И един от милионите плувци хване твое яйчице :eggsperm: Вдъхна ми надежда, че и при нас след няколко месеца ще има подобрение и  :bfp:
:balk_21:


Re: И ние имаме подобрение след операция от варикоцеле
« Отговор #5 -: Декември 12, 2006, 12:09:52 pm »
Благодаря ви много за милите пожелания и .....да ви се връщат! :)
Извинявам се че не успях досега да напиша както бях обещала детайлно резултатите, всъщност ги написах, но нещо стана даде ми грешка и всичко се загуби и оттогава нямах възможност. И така в скобите са резултатите от предишната спермограма -и 2те правени при д-р Стаменов.

въздържание 5 (3)
обем 2,5 (3)
цвят - нормален (жълт, бистър)
вискозитет - повишен (норм)
Рн - 8,5 (8)
конц. - 6,5 млн мл. (0,2)
общ бр. - 16,25 млн мл. (0,6)
клетки - 0,9 млн мл. (1,2)
левкоцити - не (не)
акт. подвижни - 10 % ( не)
подвижни - 15% (не)
бавно подвижни - 5% (не)
неподвижни - 70% (почти 100%)
аглутинация - не
морфология - 5% ( 5% )
заключение от 1вата спермограма: тежки олигоспермия, некроспермия и тератозооспермия. След центрофугиране на предметно стъкло са наблюдавани 2 подвижни сперматозоида с лоша морфология.
Заключение от 2та спермограма: олигоастенозооспермия , вероятна тератозооспермия (според мен си е точно тератозооспермия, а не вероятна).
За първата спермограма д-р Стаменов каза, че с нея нищо не е можело да се направи( имам предвид и ИКСИ не е можело)

През 8-те месеца от операцията мъжът ми не е пил абсолютно нищо. Кацаров не му изписа нищо.
Сега по мое предписание ще пие 3м. чай от бабини зъби и после февруари ще направим пак контрола и ще се стягаме за ИКСИ, макар че си тая мъничка надежда да отидем до инсеминация, ама е много малко вероятно, знам...
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: И ние имаме подобрение след операция от варикоцеле
« Отговор #6 -: Декември 12, 2006, 15:31:37 pm »
Браво на твоето момче и на д-ра :) Дано пък до февруари станат още повече плувците! Успех!


Re: И ние имаме подобрение след операция от варикоцеле
« Отговор #7 -: Декември 12, 2006, 16:14:15 pm »
Благодаря ти бебче за пожеланията!!!!
Без да те познавам лично ми се струваш много позитивен и добър човек, а с такава нагласа няма начин да не успеете.  :D  много много ви стискам палци :balk_602:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: И ние имаме подобрение след операция от варикоцеле
« Отговор #8 -: Декември 12, 2006, 20:54:00 pm »
Браво, отлично подобрение!  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: И ние имаме подобрение след операция от варикоцеле
« Отговор #9 -: Декември 13, 2006, 10:13:56 am »
Благодаря ти бебче за пожеланията!!!!
Без да те познавам лично ми се струваш много позитивен и добър човек, а с такава нагласа няма начин да не успеете.  :D  много много ви стискам палци :balk_602:
Благодаря :balk_21:


Re: И ние имаме подобрение след операция от варикоцеле
« Отговор #10 -: Декември 13, 2006, 12:00:24 pm »
Илиана, браво за подобрението :)

Аз искам да кажа на всички във форума, че понеже и на моя мъж Кацаров не изписа абсолютно нищо след операцията, сега се чувствам ужасно, че по мое настояване пиеше витамини, минерали и л-карнитин.


Re: И ние имаме подобрение след операция от варикоцеле
« Отговор #11 -: Декември 13, 2006, 12:58:53 pm »
Благодаря ти Синеочке!
Не мога да разбера защо ще се чувстваш виновна. Мисля че Кацаров смята, че не са решаващи за подобрението, когато е имало голямо варикоцеле. Според мен няма лошо от витамини и др. добавки стига да се подхожда разумно и да се спазват дозите. Че то и аз си пия витаминчета. Организмът не може да си ги набави сам особено през зимата. Пък моят мъж яде само зеленчуци дето растат на "кокал"  :D
Не се притеснявай няма да му навредят.
Аз така бях предписала на мъжа ми разни добавки и вит, но преди операцията и му казах да спомене на Кацаров преди операцията , да не би пък нещо да имат значение. Той му казал, че няма смисъл да ги пие, но не че са вредни.