0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    detka

Моля за съвет!
« -: Ноември 25, 2006, 21:24:56 pm »
Здравейте момичета,

след положителен тест с много бледа втора черта на четвъртия ден от закъснението, ми започна обилно кръвотечение, което си стана направо цикъл. Ходих на лекар веднага, после след края на течението пак ходих на друг лекар - гледаха ме всякак и на вагинален ултразвук и ми казаха, че в матката няма нищо, но вероятно е имало оплождане, но без имплантиране, или кухо яйце. Както и да е, казаха ми че сега било добре да се въздържаме от бебеправене един-два месеца. Моля посъветвайте ме така ли се прави, или да си бебеправим...много съм объркана...
също лекарката ми каза, че яйчниците са ми "леко поликистозни" и че може не всеки месец да настъпва овулация. Какво значи това, моля посъветвайте ме какво да правя...много ми е тъжно, точно се зарадвах, че е станало бебе, и сега нищо :( :(
объркана съм, трябва ли да правя други изследвания, аз съм на 31, и бебеправим от 3-4 месеца...
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Моля за съвет!
« Отговор #1 -: Ноември 25, 2006, 21:28:03 pm »
Няма причина да пропускате цикъл.
*

    detka

Re: Моля за съвет!
« Отговор #2 -: Ноември 25, 2006, 21:32:20 pm »
наистина ли Lali :)А защо лекарката така ме кара, даже ми даде някакво локално противозачатъно...и понеже аз си мисля, че в момента съм около овулация, направо ми се къса сърцето да пропускам цял месец...
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Моля за съвет!
« Отговор #3 -: Ноември 25, 2006, 21:34:18 pm »
Лекарите са длъжни да се презастраховат. Щом нямаш кюртаж, няма причина да отлагаш.
*

    detka

Re: Моля за съвет!
« Отговор #4 -: Ноември 25, 2006, 21:38:47 pm »
а какво има предвид под "леко поликистозни яйчници", това опасно ли е за бебеправенето? т.е. как се преценява дали всеки месец настъпва овулация? чрез мерене на БТ, тест, или фоликуметрия?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Моля за съвет!
« Отговор #5 -: Ноември 25, 2006, 21:41:26 pm »
Хайде сега, правете си любов, ще стане. :lol: