0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

момичета помагайте..
« -: Декември 01, 2006, 14:08:04 pm »
момичета помагайте появи ми се някъква слуз като белтък - вече 2,3 дена, а инъче не се чувствам дискомфорно, трябва ли да посетя лекар? Може ли да е настинка или възпаление...на някой случвало ли мусе е подобно нещо?
10х.
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: момичета помагайте..
« Отговор #1 -: Декември 01, 2006, 15:31:30 pm »
Може да е възпаление, а може и да е по-обилна ц.с., особено ако в момента си около овулация :D.
Ние тук можем само да гадаем :?. Лекар ще ти каже най-добре!
Намерихме нашето синче.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: момичета помагайте..
« Отговор #2 -: Декември 01, 2006, 15:39:41 pm »
Колко е средната продължителност на МЦ при теб и кой ден от МЦ   започна да се отделя тази по-обилна ЦС.
Може би си в овулация  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: момичета помагайте..
« Отговор #3 -: Декември 01, 2006, 16:05:52 pm »
В началото и аз си помислих за това (18ден ми е) - защото всеки месец наблюдавам такова, само че сега е по-обилно от друг път. Незнам защо продължавам да мисля за това, доказано е че нямам овулация и изобщо няма начин да забременея-поне засега :(
Благодаря ви все пак, ако продължи ще си запиша час за лекар.
*
Re: момичета помагайте..
« Отговор #4 -: Декември 02, 2006, 09:44:32 am »
  Как докахте, че нямаш никаква овулация? И какво означава това, че няма да забременееш никога. Пиши по-подробно, ако наистина търсиш помощ. Какви изследвания си правила до сега и какви са резултатите от тях.
Re: момичета помагайте..
« Отговор #5 -: Декември 02, 2006, 13:55:41 pm »
Аз имах много обилна слуз - белтъкообразна именно в ановулаторен цикъл, проследен на УЗ. При мен изтичане се наблюдава и в дни доста далечни от овулацията, а имам правени микробиологии и множество прегледи. Не мисли за най-лошото, по добре се прегледай!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: момичета помагайте..
« Отговор #6 -: Декември 02, 2006, 17:51:57 pm »
Увеличената ЦС може да се дължи на високи нива на  общите естрогени. При СПКЯ те са високи, както и при някои други състояния.
Може би е по-добре консултация с гинеколог.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: момичета помагайте..
« Отговор #7 -: Декември 02, 2006, 20:46:25 pm »
И при мен понякога ми се случва обилна ЦС.Микробиология ми е чиста,няма въспаление........док каза ,че явно имам понякога по-обилна ЦС. :D
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: момичета помагайте..
« Отговор #8 -: Декември 03, 2006, 21:55:27 pm »
На мен доктора ми е казвал,че когато имам такова
течение,означава че имам овулация.


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Re: момичета помагайте..
« Отговор #9 -: Декември 04, 2006, 13:09:22 pm »
Благодаря на всички за отговорите, извинявам се за глупавия въпрос но бих искала да запитам наличието на ЦС свързано ли е с поява на овулация  или може да се появи без  да има ову.?
Абсолютно сигурно е че нямам ову.,правих 3 пъти изследвания през 2месеца-за жалост резултата е висок FSH. Докторката каза че медицината не може да направи нищо. След 6м ще изследвам пак хормони :(
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: момичета помагайте..
« Отговор #10 -: Декември 04, 2006, 13:18:05 pm »
Белтъкоподобната ЦС  е характерна за фертилните дни, 3-4 /това е индивидуално, броят им/ в един от тези дни е овулацията.
Това е, ако няма проблеми.
Ако има хормонални проблеми / и няма О./ такава ЦС може да се появи няколко пъти през МЦ - дължи се на по-високото ниво на естрогените.
 Смени докторката.
И защо, че чакаш 6 месеца - ако не се предприеме нищо, няма как да се оправят нещата.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: момичета помагайте..
« Отговор #11 -: Декември 04, 2006, 13:52:43 pm »
Благодаря ти за бързия отговор, а на какво се дължи високото ниво на естрогени?
Питам защото в момента пия хомеопатични продукти-уж за регулиране на хормоните, и според хомепоатичната докторка са напълно безопасни. Що се отнася до гинеколожката ми - добра е, при мен пробва с хормонална терапия, ампули алое.....и изобщо май всичко но промяната е към по-зле.
Имам уговорка с док.на този цикъл да повторя хормоните да видим дали ми действат хомеопатичните.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: момичета помагайте..
« Отговор #12 -: Декември 04, 2006, 15:31:05 pm »
Някои заболявания, стрес, ниско телесно тегло или затлъстяване,  проблеми от страна на яйчниците, проблеми от страна на матката и т.н , но това преценява лекар.
Дано изследванията да са добри    :D
на 3  ден  от МЦ:  Е2+ФСХ+ЛХ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум