0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Предстои ми да направя доста изследвания назначени ми от Доц.Конова във връзка с причината за стерилитет.Преди доста време бях прочела правила за провеждане на изсл. или по точно дните, в които се правят/някой от тях /в зависимост от МЦ.Моля,кажете вашето мнение,защото съм затруднена с намирането във форума обяснението по темата.-FSH,LH,ESTRADIOL,PROLAKTIN,TESTOSTERON,FT4,TSH,TAT,MAT,PROGESTERON,IgA
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: ИЗСЛЕДВАНИЯ ВЪВ ВРЪЗКА НЕУТОЧНЕН СТЕРИЛИТЕТ
« Отговор #1 -: Ноември 25, 2006, 06:28:22 am »
На 3 ден от МЦ - ФСХ,ЛХ и Естрадиол
на 7 ден след доказана овулация -Прогестерон
за тироидните хормони/FT4,TSH / - на гладно, да не си пила кафе
за Пролактина - да не са пипани гърдите/поне 2-3 дена/ и да се даде кръв при спокойно състояние.
за другите няма значение кои дни, за предпочитане сутрин.
Само IgA ли ти пусна и за какво? /За общата имунна защита на лигавиците или за някакви специфични антителата?.Напр.за Хламидия?/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: ИЗСЛЕДВАНИЯ ВЪВ ВРЪЗКА НЕУТОЧНЕН СТЕРИЛИТЕТ
« Отговор #2 -: Ноември 25, 2006, 19:05:56 pm »
IgA пускам контролно да се отчете липсата на хламидия.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: ИЗСЛЕДВАНИЯ ВЪВ ВРЪЗКА НЕУТОЧНЕН СТЕРИЛИТЕТ
« Отговор #3 -: Ноември 26, 2006, 08:37:43 am »
IgA пускам контролно да се отчете липсата на хламидия.
Д-р Конова ли ти пусна само IgA?
Задължително се пряват Ig.A и Ig.G, може и само Ig.G,но след време той трабва да се повтори.
IgA - това са антитела, които показват ранна инфекция./Те имат важна роля в имунната защита на лигавиците/
Ако резултатът е (+) - това означава че имаш ранна или разгърната фаза на инфекцията.
Ако резултатът е (-) -това означава, че нямаш в момента инфекция, но това не означава, че не си имала  преди време.
Ако е попаднал в теб антиген на хламидията - задължително трябва лечение с антибиотик. Към Хламидията не се създава имунитет - колкото пъти попадне в тялото - толкова пъти се провежда лечение.
След попадане на микроорганизма в тялото - веднага започват да се образуват антитела./ Ig./Първо се образуват  IgА и  IgМ , по късно се образуват и  IgG.
От съотношението на тези антитела се преценява какво е положението в момента.
Ако има само IgА /  IgМ / -ранна фаза на инфекцията
Ако има IgА /  IgМ / и  IgG-  разгърната  фаза,
Ако има само IgG - напреднала или хронифизирана инфекция.



Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: ИЗСЛЕДВАНИЯ ВЪВ ВРЪЗКА НЕУТОЧНЕН СТЕРИЛИТЕТ
« Отговор #4 -: Ноември 27, 2006, 10:44:41 am »
DENIS, благодаря ти за отговора и вниманието.Да Доц.Конова предписа изследванията, след като ме попита дали някога съм имала положителен резултата за хламидия/не съм имала,нито аз нито съпруга ми/.Все пак аз ще взема под внимание това, което си ми написала и ще си направя и ост. параметри.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: ИЗСЛЕДВАНИЯ ВЪВ ВРЪЗКА НЕУТОЧНЕН СТЕРИЛИТЕТ
« Отговор #5 -: Ноември 27, 2006, 23:18:26 pm »
Ако има само IgG - напреднала или хронифизирана инфекция.

Да добавя само, че освен тези две неща завишените IgG показват и преминала такава инфекция. Така че ако наистина досега не си имала прекарана хламидиална инфекция, а си си правила изследвания и преди за наличието на такава просто д-р Конова е преценила да не те товари излишно финансово и да изследва само показаталят който отразява текуща инфекция който в случаят е IgA.[/b][/i][/color]
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: ИЗСЛЕДВАНИЯ ВЪВ ВРЪЗКА НЕУТОЧНЕН СТЕРИЛИТЕТ
« Отговор #6 -: Декември 01, 2006, 12:09:28 pm »
Тъкмо щях да попитам за това, защото в моите изследвания за хламидии преди време излезе резултат , че е имало стара изкарана инфекция преди много време, която е преминала и при тази ситуация явно остават някакви тела може би по които се разпознава. Не разбирам, но така ми го обясниха. И друго не ми стана ясно - как може аз да съм я изкарала тази инфекция пък мъжа ми да не е - при него нямаше нищо. Та нали двамата правим секс а излиза , че не съм му я предала инфекцията , която съм изкарала без да разбера.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: ИЗСЛЕДВАНИЯ ВЪВ ВРЪЗКА НЕУТОЧНЕН СТЕРИЛИТЕТ
« Отговор #7 -: Декември 01, 2006, 13:32:32 pm »
Може да си я изкарала преди да срещнеш мъжа си.
Какви изследвания правихте?

ПП. За да се развие инфекциозен процес има много фактори, които оказват влияние:
- начина на инфектиране
- зависи от степента на вирулентност на щама/ при щам с по-голяма вирулентност са необходими малко количество микроорганизми за да започне инф. процес/
- възприемчивостта на макроорганизма
- особеностите на самите клетки гостоприемник/лигавиците/
- условията на самото размножаване на микроорганизма и т.н

 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум