0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Пак за д-р Конова
« -: Ноември 21, 2006, 10:28:56 am »
Момичета, искам да направя имунологични и генетични изследвания, по моя инициатива при д-р Конова в Плевен , но незная какви.
Със мъжки фактор сме и със съмнения за намален яйчников размер при мен.
По въпросът с моят доктор сме на разбични мнения, той твърди че не е необходимо да се правят, ето защо и д-р Конова в отговора си до мен  каза че неиска да се вмесва в кекарска преценка, дори и да не е съгласна с тази позиция.....
Посъветвайте ме какво да направя?
Дали направо да си запазя час при нея с половинката ми? Най - много ме интересува само кръв ли се праща - и на двамата, и дали има значение в кой ден от цикъла се дава кръв? Знаете ли дали в Плевен предлагат "пакет" от изследвания, предназначен за двойки като нас и какво точно включва?
Re: Пак за д-р Конова
« Отговор #1 -: Ноември 21, 2006, 10:37:32 am »
Габи,
мисля че няма "пакет". След консултация с доцент Конова, тя ще определи какво точно трябва да се изследва при Вас. За имунологичните мисля, че няма значение на кой ден от цикъла е. За яйчников резерв се изследва инхибин В, на 3-ти ден от цикъла. Можеш да изпратиш серум по куриер. Останалите хормони се изследват стандартно.
Ако си решила, че искаш да си направите имунологични и генетични, въпреки преценката на твоя доктор, най-добре пиши на доцент Конова и отиди на консултация.
Успех!

lb2f
Re: Пак за д-р Конова
« Отговор #2 -: Ноември 21, 2006, 10:48:03 am »
Gabi, и моят лекар казваше, че няма нужда от имунологични. Въпреки това, ние си записахме час при доц. Конова. Казахме, че искаме консултация с нея по наша инциатива. Доц. Конова ни отдели доста време, запозна се с нашия случай и сама предложи какви изследвания да направим. Кръв дадохме на място, но принципно може и по куриер.

За яйчниковия ререзерв има значение деня на цикъла - 3ти ден. За другите изследвания мисля, че няма.

За всяка двойка, в зависимост от конкретния случай, се препоръчват определен набор от изследвания.  
Re: Пак за д-р Конова
« Отговор #3 -: Ноември 21, 2006, 11:24:37 am »
Имате ли е-маил на доц. Конова , на който мога да и пиша . т.к. и моя доктор казва, че изследвания не са необходими
Животът е такъв, какъвто вярваш, че ще бъде ...
*
Re: Пак за д-р Конова
« Отговор #4 -: Ноември 21, 2006, 11:29:35 am »
 Това е :   eikonova@abv.bg
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Пак за д-р Конова
« Отговор #5 -: Ноември 21, 2006, 11:31:04 am »
Казвате на д-р Конова само, че искате изследнания. Не коментирайте мненията на гинеколозите, защото я поставяте в неудобна позиция.
Re: Пак за д-р Конова
« Отговор #6 -: Ноември 21, 2006, 11:33:19 am »
Добре, шефе !  :balk_103:
Животът е такъв, какъвто вярваш, че ще бъде ...
*
Re: Пак за д-р Конова
« Отговор #7 -: Ноември 21, 2006, 12:10:26 pm »
Казвате на д-р Конова само, че искате изследнания. Не коментирайте мненията на гинеколозите, защото я поставяте в неудобна позиция.
Ами това е и моята грешка, в усърдието си да не пропусна подробност..... трябваше да спестя мнението на доктора.
Сега и написах ново писмо и ще чакам отговор.
Може би е най - удачно да отидем на място.
За какъв период от време стават готови изследванията?
« Последна редакция: Ноември 21, 2006, 12:17:09 pm от gabi »
*
Re: Пак за д-р Конова
« Отговор #8 -: Ноември 21, 2006, 12:44:02 pm »
Ние сме дали кръв на 03.11, миналата седмица /15/ излезнаха имунологичните. Днк ги чакаме днес или утре, но не съм сигурен. Те ще ми се обадят, така ми казаха от Плевен
*
Re: Пак за д-р Конова
« Отговор #9 -: Ноември 21, 2006, 12:55:37 pm »
Имам и още въпроси, след като сами си ги назначаваме тези изследвания, кой може да ни ги разтълкува после :?
*
Re: Пак за д-р Конова
« Отговор #10 -: Ноември 21, 2006, 13:10:04 pm »
След разговора с Конова, тя ни насочи кам д-р К.Тодорова. Жена ми днес има час при нея. Ще те информирам кво е станало
Re: Пак за д-р Конова
« Отговор #11 -: Ноември 21, 2006, 13:18:01 pm »
Имам и още въпроси, след като сами си ги назначаваме тези изследвания, кой може да ни ги разтълкува после :?
Ние решаваме, че искаме имунологични изследвания, но Конова ги назначава и тя ще ги коментира. Ако се налага консултация с друг специалист, тя ще Ви насочи.

lb2f