0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Сперматозоидите имат носове ?!?!
« -: Април 14, 2005, 09:51:46 am »
Сп. "Сианс"
Превод от френски д-р Христо Одисеев

публикувано във в. "Лечител" - брой 15 (655), година XIV. 14-20 април 2005 г.


  Човешките сперматозоиди имат на повърхонстта си обонятелен рецептор (приемник), чиято функция досега беше мистериозна. Немски и американски биолози изолираха този рецептор и го поставиха в течност, в която прибавиха синтетични благоуханни молекули с нежните имена "люляк" и "теменужка". Последните не само активираха рецептора, но когато бяха добавени цели сперматозоиди, те ги привлякоха към себе си.
  Дали женската яйциклетка отделя подобни чувствителни молекули, за да привлече към себе си сперматозоидите?
  Изследователите са убедени, че такива молекули съществуват и работят върху установяването им. А може би тук се крие още една причина за женското безплодие, един генетично обусловен дефект - липса на способност на яйциклетката да изгражда подобни молекули.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Сперматозоидите имат носове ?!?!
« Отговор #1 -: Април 14, 2005, 10:27:44 am »
Възможно е, всичко е възможно.
*

    Rommi

Re: Сперматозоидите имат носове ?!?!
« Отговор #2 -: Април 14, 2005, 10:30:04 am »
Цитат на: wassilena

  Дали женската яйциклетка отделя подобни чувствителни молекули, за да привлече към себе си сперматозоидите?
  Изследователите са убедени, че такива молекули съществуват и работят върху установяването им. А може би тук се крие още една причина за женското безплодие, един генетично обусловен дефект - липса на способност на яйциклетката да изгражда подобни молекули.


Интересна и любопитна статия.

Може яйцеклетката да не отделя тези молекули на `люляк` и `теменужка`.
ама.... също така може носовете на сперматозоидите :wink:  :wink:
да са запушени.... и просто те да се объркват на къде да плуват... и докато се чу-у-у-удят ...то...вземе че мине момента.

Аз пък съм чела нещо от сорта...че яйцеклетката има някакъв поляритет.. с който привличала спермотозоидите. Нещо като яйцеклетката е `+`, а сперматозоидите са `-`....
При всички случаи зачеването крие в себе си много не разкрити тайнства. :eggsperm:
Сперматозоидите имат носове ?!?!
« Отговор #3 -: Април 14, 2005, 10:52:23 am »
Мацки, това за миризмата съм го чела някъде. Даже наскоро зададох на един д-р тъпия въпрос "да не би моите яйцеклетки да не миришат като яйцеклетки и заради това да не забременявам"  :lol:  :lol:  :lol:
Сперматозоидите имат носове ?!?!
« Отговор #4 -: Април 14, 2005, 10:59:54 am »
И доктора, какво ти отговори  ???  :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Сперматозоидите имат носове ?!?!
« Отговор #5 -: Април 14, 2005, 11:11:49 am »
Нищо, пропусна си въпроса покрай ушите. Въпросът ми е тъп, Васи, никой д-р не може да каже как ми миришат яйцеклетките.
Сперматозоидите имат носове ?!?!
« Отговор #6 -: Април 15, 2005, 09:11:22 am »
В скоро време на пазара очаквайте новия революционен препарат за отпушване на носове на сперматозоиди! Вашите сперматозоиди имат хрема! Не могат да намерят пътя към яйцеклетката! Вече има решение на проблема ви - новия Низорал-сперма ще отпуши нослетата за секунди! Много нови бебета с новия революционен Низорал - сперма!
От понеделник в аптеките в цялата страна!
Матей - 1.04.2006 г
Сперматозоидите имат носове ?!?!
« Отговор #7 -: Април 15, 2005, 10:35:13 am »
:lol:  :lol:  :lol:
Сперматозоидите имат носове ?!?!
« Отговор #8 -: Април 15, 2005, 11:30:54 am »
:lol:  хихи

:sperm2:   :sperm:
:00001754:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Сперматозоидите имат носове ?!?!
« Отговор #9 -: Април 21, 2005, 18:10:24 pm »
не знам дали сам се логнала, тъй че Лейди 11 съм. Вижте кво писание на Щерев открих в учебник за гинекология по въпроса с ароматите:
"Стероидогенезата се осъществява под директното въздействие на  ФСХ, ЛХ и пролактина, произвеждани от хипофизната жлеза. Предимно под влияние на ЛХ в клетките на theca interna /слой клетки, произлезли от стромата на яйчника/ се произвеждат С-19 - стероиди или андрогени, КОИТО СЕ АРАМОТИЗИРАТ в гранулозните клетки на фоликула предимно под въздействието на ФСХ"
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Сперматозоидите имат носове ?!?!
« Отговор #10 -: Април 21, 2005, 18:20:33 pm »
Исках да напиша АРОМАТИЗИРАТ,извинете