0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #40 -: Ноември 21, 2006, 16:54:58 pm »
Наде, акта за раждане по принцип се издава в общината по лична карта на майката. А иначе ако пътувате с кола не е чак такъв проблем. Ние сме идвали чак до Бурга си по празниците вероятно пак ще дойдем.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #41 -: Ноември 21, 2006, 17:29:42 pm »
Здравейте в новата седмица и от нас. В четвъртък ще се гледаме, надявам се да ми кажат колко е беба, че вече много взе да ми тежи тумбака, бая е пораснал- 91 санта ми е обиколката по линията на пъпа. Бие вече яки шутчета почти през целия ден, сутрин към 6 още ме буди. Имам въпросче към мамите- кога е нормално да почнат да се мерят тоновете на бебето, защото на мен още не са ги мерили?
Имам и едно предложение- да направим една закована тема за всичко което ще ни е необходимо преди появата на бебето, та да сме подготвени и да не купуваме излишни неща- кажете и вашето мнение мами с бебоци вкъщи, вашия опит ще е много полезен на тези като мен.
Целувки на всички бебончета и на хубавите тумбачета.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #42 -: Ноември 21, 2006, 17:40:29 pm »
Мини, в четвъртък и ние сме на лекар.За тоновете - аз като ходих в началото на този месец, лекарката се опита да ги чуе, но бебо беше застанал така, че нищо не стана :lol:Защо не попиташ директно док кога ще ти измери?
Хайде успех в четвъртък  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #43 -: Ноември 21, 2006, 18:02:27 pm »
mini, тонове на бебето, ако имаш предвид това, дето слагат една ултразвукова слушалка на корема на майката и правят половин час запис на сърдечните тонове на плода - това се прави като влезеш в 9-тия месец.

много добра идея за покупките - списъци в интернет има много, но са пълни с доста излишни неща. ще пусна темичка, но по-късно тази вечер.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #44 -: Ноември 21, 2006, 18:06:34 pm »
Jam, благодаря за инфото. Гинеколозите ме карат да го спирам в началото на 9-тия, ама някои от тях от мен чуха за този синдром...

На мен тоновете ми ги мерят от самото начало - видеозона си има такава функция. Отделно утре ще ходя на Доплер да проследим и кръвотока - не, че някой ме кара, ама пусти страх да не пропусна нещо
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #45 -: Ноември 21, 2006, 18:08:41 pm »
Mini аз си бях разпечатала списък с най необходимите неща за бебчо от www.pakostnik.com има и подобен списък в www.bg-mamma.com. Що се отнася за тоновете, ние  правихме записи в 9 месец. През останалото време следяхме сърдечната дейност и всичко останало на ехографа и доплера.

П.П. Моят доктор ми беше назначил фраксипарин след раждането, но така и неможах да си го сложа. Оказа се че в Бургас трудно се намира и е по предварителна заявка, отделно паниката която ме беше обвзела в самото начало ме извади извън равновесие поради което станах малко немърлива към себе си. Иначе аз аспирин пиех до самото раждане.
« Последна редакция: Ноември 21, 2006, 18:21:00 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #46 -: Ноември 21, 2006, 18:18:40 pm »
Абе какво става с Манхатънчето, взе да ми липсва нещо  :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #47 -: Ноември 21, 2006, 18:28:52 pm »
Добре са, растът и дебелеят :D Тя няма много време да влиза, затова не се е разписвала скоро.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #48 -: Ноември 21, 2006, 19:30:01 pm »
На мен тоновете ми ги мерят от самото начало - видеозона си има такава функция.

това е различно от "запис на тонове". това, което ти имаш предвид, е измерване на пулса на бебето и там някакви други али-бали на артериите, снабдяващи плацентата.
то се прави еднократно.
а запис на тоновете означава нещо като кардиограмата при възрастните, само че не лежиш 1-2 минути, а поне 30 минути и следят ритъма на сърцето - освен какъв е пулсът моментно, как се променя според състоянието на плода и майката - спи/не спи, контракции, т.н.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #49 -: Ноември 21, 2006, 20:12:32 pm »
Цитат
Публикувана от: bori_st
Вмъкни Цитат
Лиде, то не останало Smile. Ще стискам палци всичко да е наред и да мине нормално! 
Цитат
Публикувана от: kassi
Вмъкни Цитат
Лидка, времето лети страшно бързо, в това се убеждавам и аз, изобщо всички май. И аз си спомням темата ти, когато забременя, а вече бебанка е на път да се появи.  bighug те силно. касси
Публикувано на: Н

Бори и Каси много целувки и така се моля за празниците да получите по един прекрасен подарък :bighug:
Ние сме добре, бебка е с главата надолу вече, лекарката ми е за нормално раждане, според нея няма показания за секцио. Това разбира се , може само да ме зарадва :D.

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #50 -: Ноември 22, 2006, 08:41:13 am »
Хора, пак сме болни и не съм влизала скоро! Изчетох ви и се надявам всичко да ви е наред! ние отиваме днес на лекар - хомеопат, защото това често боледваме с подобни признаци не ми харесва!
Наде, влизай в Кю, моля те! Имаш кърма, давай на бебо да суче колкото иска - явно е лакум и трябва да се възползваш от това!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #51 -: Ноември 22, 2006, 08:53:45 am »
Вени кю нямам вкъщи имам скайп, нещо ми се беше прецакал компа от кюто и реших да го деинсталирам.
Мила ми Вени, защо така при вас с бебчо се получава, защо е болен какво му е? Какво казва педиатърът? Оправяйте се бързо.
А кърмата ми е малко и това си е. Сутрин се изцеждам и вечер му давам да цоцка. Гледам че сега ми е разранил зърната и ще трябва само да се цедя. Абе аз и не ям като хората, несмогвам (съвсем сама съм) Извинявам се на другите мами, че пак пиша за моята кърма, но вече е за последно.
Ние посреднощ пък ревахме цели 3 часа и половина, ама какви са тия колики по никое време в книжките пише от 17 до 20 ч. :) :) :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #52 -: Ноември 22, 2006, 09:54:40 am »
мислиш ли, че сте ревали от колики - да не е от глад! Виж, ако искаш пробвай да му даваш само да суче и ако успееш да издържиш на едно безразборно сучене начесто, ще увеличиш кърмата за 2-3 дни! Но трябва да си упорита!
Матей - 1.04.2006 г
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #53 -: Ноември 22, 2006, 10:02:29 am »
Да попитам и аз. От два дни имам разни болежки в дъното на таза. Болката е за секунда и изчезва. Това се получава, когато бебка се намества, разбирам че и е тесно, но чак така да ме срязва това нормално ли е? Имам чувството, че ще се покаже някой лакът :lol:, то така лесно да ставаше де :lol:. Какво ще кажете, при вас имаше ли ги тези болки.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #54 -: Ноември 22, 2006, 11:48:06 am »
Габи, давай по малко панадол. Успокоява и ще помогне хем по-лесно да понесе ваксината, хем и за зъбките. Тук продават едно лекарство, хомеопатично за зъбите - Dentinox gel. Провери по аптеките - ако го има - доста помага за успокоение на венците. Мажеш съвсем леко венеца и успокоява.

Благодаря, Гане, за съвета. Непременно ще пробвам щото Панадол и дадох преди два дена и помогна ама не мога всеки ден да и го давам докато и поникнат всички зъби. Ми то първия може да се покаже чак след два месеца, че и повече. Иначе за ваксината няма нужда. Тя не вдигна температура, даже не беше и поспалива като предния път, само леко и се зачерви мястото, където и я биха и се е образувала малка бучица та сега съм и направила риванолов компрес.

Перде, не вярвай на всичко, което пише по книжките. Нашите колики бяха по всяко време на денонощието, но наистина вечер бяха направо убийствени. Иначе и аз имах две денонощия, които мъжа ми беше командировка и ми се събраха о/о 6 ч сън общо. По принцип след храненето в 10 ч вечерта се разнасяхме до към един, послед към 3-4 пак ядене и пак носене ама тогава не заспа чак до следващото ядене в 7. Хубавата новина е, че коликите спират по някое време.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #55 -: Ноември 22, 2006, 12:10:45 pm »
Хихи, Габи, спират, ама почват зъбите :lol: Няма спасение. Питах моята приятелка педиатърката за крема за подсичане. Ако намерите аптека, в която да се приготвя, ето ви съставките:
lanolini }
Vaselini }
Aq. calcis } aa 50,0
vit A 100000E
Vit D 300000E
MDS външно за мазане
Трите скоби се четат като една права черта. Просто не знам как да я направя тук. С това списъче може да си поръчате кремчето и да ви го направят. Надявам се, че ще помогне на мамите, които имат проблем с подсичане.
Лиде, понякога контракциите може да са малко по-силни. Ние по принцип и без да се намествахме си предизвиквахме такива болежки. А и той като риташе болеше много повече от колкото в началото. Аз малко преди да родя не се отдалечавах от вкъщи на повече от 5 метра, че не можех да се прибера от болки.
Вени, защо така? педиатърът не казва ли от какво е? Дано се оправите бързо.
Наде, пий много прясно мляко. Друго и да не ядеш като хората - прясно мляко изпивай в големи количества. Също ще помогне. А ревовете може и да са от глад. Като почне да плаче слагай го да суче и ще разбереш дали е от това или е от колики. А и ти като се притесняваш и шашкаш ще намалее от стреса. Трябва да си спокойна. Знам че е трудно, ама се налага :)
П.С. Това е само за подсечено дупе. Не се ползва за друго.
« Последна редакция: Ноември 22, 2006, 12:32:52 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #56 -: Ноември 22, 2006, 12:27:21 pm »
Ganka, аз за млякото като се кърми не съм много сигурна, но съм чела че даже последните месеци от бременността не е препоръчително да се пие повече от една чаша на ден, че има вероятност да довете до алергия  8O, та предполагам че ще е същото и при кърменето.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #57 -: Ноември 22, 2006, 12:36:04 pm »
Васи, това къде го чете? Аз пия мляко непрекъснато. Изпивах по 1 литър. Само че пия с ниска масленост мляко. Освен всичко друго ние сме и двамата наследствено обременени с алергия, но специално за прясното мляко никъде нищо не се казва. На бебето не се дава прясно мляко поне до 9 месеца, но ти можеш да си пиеш. Надявам се не е цитат от бг-мамата?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #58 -: Ноември 22, 2006, 12:49:36 pm »
Ganka, аз за млякото като се кърми не съм много сигурна, но съм чела че даже последните месеци от бременността не е препоръчително да се пие повече от една чаша на ден, че има вероятност да довете до алергия  8O, та предполагам че ще е същото и при кърменето.
И аз го четох това. :?
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #59 -: Ноември 22, 2006, 12:52:21 pm »
За прясното мляко.
Това е първият продукт, на който се спира консумацията при колики на бебето. Млечните молекули преминават в кърмата и не могат да се разградят от стомахчюето на бебчо.
От друга страна пък, аз пих мляко като за световно, защото ми идваше кърмата от него, но искам да подчертая, че Александър не е имал колики.
Ако спрете млякото, а коликите продължават, тогава се изключват от храната: кашкавал и други млечни продукти. И така нататък. Но прясното мляко е високо рисков продукт за колики и за алергии.