0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« -: Ноември 20, 2006, 10:11:59 am »
Добро утро мацки, за някой вече е добър ден де :D
Успешна седмица пожелавам на всички, здрави бебоци, разстящи коремчета и много положителни емоции.
При нас е една и съща, ядем, спим, мрънкаме, дуем се и т.н. :lol:
А сетих се да питам нещо - на биберона на шишето пише 1, това значи ли че този биберон е само за първия месец и трябва да купувам друг, 2 номер например??? То не че пием нещо с шише де, ама веднъж в седмицата да поиска да не се мъчи детето. Между другото шишетата са ми Авент, ако има значение де.
« Последна редакция: Ноември 20, 2006, 10:26:26 am от StefiZ »
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #1 -: Ноември 20, 2006, 10:48:47 am »
Добро утро,само на "авент" ли са хубави,защото видях,че има и български шишенца?
Стеф,ти не  каза нищо за операцията,бързо ли се възстанови,д-р Стаменов е категоричен,не иска да ми прави секцио,без основателна причина.
Нашто бебче е вече кило и половина,ако така расте ,ще стане голям бечо. :lol:
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #2 -: Ноември 20, 2006, 11:09:55 am »
Ами морки, незнам дали само авента са хубави, не, предполагам, сигурно и другите шишета са хубави, но аз такива имам.
Иначе за възстановяването - аз имам опит все пак от предната операция и знаех какво да очаквам, защото разлика нямаше. Зора е 2 и 3 ден, след това нямаш проблеми, важна е все пак мотивацията, нали знаеш :D Като видиш малкото човече и всички болки изчезват. Докато ти махнат конците има едно гадно дърпане, но в никакъв случай не е болка за умиране :P
Не се шашкай, всичко ще е наред, важно е бебето да е добре, да е живичко и здравичко, а ти ще се възстановиш бързо.
« Последна редакция: Ноември 20, 2006, 11:13:29 am от StefiZ »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #3 -: Ноември 20, 2006, 11:28:02 am »
Здравейте и от нас. Ние вече имаме първо зъбче и сега са на почит всички пластмаси, стъклени чаши и тем подобни, защото се тренира чукане по тях :lol: На 1.12. ще ходим на преглед, за да видим колко сме големи. Иначе мама има сериозен проблем - не може да спре остатъците от кърмата и ме болят ужасно гърдите. Няма облекчение никакво :( Малкия вече не иска да суче, а и аз имам много малко кърма. И сега чакам да стане 19.12., че тогава имам преглед за лекар и да видим какво ще ми каже, а дотогава ще се мъча :(
Стефи, според мен тази 1ца означава, че биберона е от 0-6 месеца и чак след 6 месеца трябва да купиш нов. Поне на моите шишета, които са Нук обаче, така пише.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #4 -: Ноември 20, 2006, 11:41:54 am »
Thanks Гане, ще взема да намеря някоя брошура на Авнет да видя дали не пише нещо там :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #5 -: Ноември 20, 2006, 12:24:36 pm »
Биберон за новородени - с една дупка, подходящ за новородени и кърмени бебета
Биберон с бавна струя - с две дупки, за малко по-силна струя. Подходящ за бебета над 1 месец и за кърмени бебета.
От брошурата го преписах, явно ще трябва да се купуват, ние пием чайче от шише и изцедено мляко като се налага да излизам.
Вчера бяхме 4 часа на ръце и нищо не помагаше, най-накрая го сложихме в столчето за кола и заспа на минутата 8O Толкова беше уморен от рев, че следващите две хранения бяха през 5 часа, а не през 3. Поне поспах :lol:
Вчера обикаляхме аптеките, няма от контейнерите с червени капачки, най-големите са по 75 мл и по 40 стотинки, а чашките на авент излизат 2,10 бройката 8O
Дайте други идеи в какво да замразявам кърма :thankyousign:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #6 -: Ноември 20, 2006, 12:33:24 pm »
Ани, аз си ползвах или шишета, от които не пие или тези в които се цедях. Другото, което можеш да ползваш е бурканчета от бебешки храни. Идеални са и удобни. Пробвай с тях.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #7 -: Ноември 20, 2006, 12:35:40 pm »
Дайте други идеи в какво да замразявам кърма :thankyousign:
Защо я замразяваш тая кърма?

Ако искаш, ще ти пратя контейнери от 150 мл, с червени капачки на винт.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #8 -: Ноември 20, 2006, 12:42:45 pm »
Гане, ще пробвам, мерси :D Ама първо трябва да си купя нещо в такива бурканчета, че досега все ги хвърлях :lol:
Мели, замразявам защото така се чувствам по-свободна и сигурна. Мога да излизам като ми се наложи, мога и да си пийна на някой празник, без да тровя детето. Точно за тези контейнери говоря, тях издирвам. Ще щурмувам още няколко аптеки и ако не открия ще се възползвам от предложението, благодаря :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #9 -: Ноември 20, 2006, 12:45:28 pm »
Да, това питах - дали за собствени нужди я замразяваш или я даваш в банката за кърма (всъщност има ли още такова нещо?)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #10 -: Ноември 20, 2006, 12:48:21 pm »
Ох мами как ви завиждам за тази кърма. Толкова много исках да го кърмя детето, но уви... :( Едвам успявам да изцедя за деня 160 мл. и то на ръка. Макар,че вече суче от гърдите незнам какво и дали въобще поглъща нещо, имайки в предвид че почти нищо не мога да изцедя. Сега се чудя какво да правя, да я спирам ли да не я ли.
Моя мъж верно ми много ми помага но все пак готвенето, прането и гладенето няма как да свърши. През останалото време едвам смогвам да хапна да не говорим за излизане. Скоро ще започне да ходи на работа и аз оставам съвсем сама, но като ви чета колко кърма имате ме измъчва мисълта за спирането на кърмата ми и се чувствам виновна и депресирана :( :( :( Незнам откакво зависи количеството кърма, но се опитвам да я стимулирам. Пия чайове и течности, ям макар и на сила, но ефект никакъв.
Иначе ние този уикенд не сме чак толкова ревливи, коликите сякаш си дадоха почивка, това добре но неможем да пресокчим нощното ядене :) много сме лакоми. Правихме и първите разходки и макар че навсякъде пише за по 30-60 минути, ние ги удължихме на по 3 часа.
За дупките на бибероните на Авент и аз съм в чуденка и затова си купих отсега биберони с по 2 дупки , да са ми подръка.
Спокойна и весела седмица на всички.
 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #11 -: Ноември 20, 2006, 12:51:04 pm »
Няма да спираш да кърмиш.

За да разбереш колко изсуква детето, има един прост тест - теглиш детето преди и след кърмене. Имай предвид, че при сукане се отделя повече кърма, отколкото при изцеждане.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #12 -: Ноември 20, 2006, 12:57:43 pm »
Наде бе, ако детето не реве от глад и си се храни на 3-3 1/2 часа, тогава що да я спираш кърмата??? Ако не реве, значи всичко е в ред. Помоли педиатърът да ти помогне да направите едно контролно кърмене както ти е обяснила Мели. Ако тогава се установи, че не яде достатъчно - ще спираш. Ама за сега си карай спокойно на кърма.
Ани, дори и малки бурканчета от сладко пак стават.
Мели, май вече няма банка.
Леле, какви странни са тези биберони на Авент. На Нук са малко по-простички. И си имат за мляко, за чай, за каша. Ама са си все с по 1 дупка. 8O Само големината на дупката е различна.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #13 -: Ноември 20, 2006, 13:10:06 pm »
Абе ние сме на адаптирано мляко Омнио 1, давам да суче от гърдите и той уж суче но след това си изяжда цялата доза мляко. В сряда ще идва педиатърът и ще видим какво ще правим за кърмата. В болницата като парвихме контрола сука 40 минути и беше изял 10 гр.Сега пак го държа по 20 минути на гърда, преди да му дам АМ за да има хъс за сукане, но той дърпа в началото и после заспива. Като го махна от гърдата пищи за манджа и ясно ми показва с уста че иска да яде. Явно от шише е по лесно а гърдите ми ги ползва за залъгалка и успокоение.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #14 -: Ноември 20, 2006, 13:14:25 pm »
МерЦи, явно ще трябва да ходя до магазина да купувам биби.
Аничка, аз замразявам в тези по 75 мл., като ги напълниш до горе събират още 10. Ама незнам защо толкова сктпи си ги намерила, Добромир ги купува по 25 ст.
Наде, в никакъв случай не спирай кърмата, както Гането ти е обяснила щом бебето суче и не реве няма страшно. Като сложиш да суче, гледай му гушката дали гълта, ако не се чува де, защото те преглъщат доста шумно. Пък ако няма, не се чувствай виновна, я колко бебета са пораснали здрави и големи на АМ, хич да не ти пука, важното е детенцето да се чувства добре, а то ще е като е сухичко, нахранено и обичано :D
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #15 -: Ноември 20, 2006, 13:19:38 pm »
Доброо ви утро и от мен :D
Ганке, ние водим първенството със зъбчетата. Още преди месец видях първото, а сега от 2 седмици са набъбнали цели 4 горе. Много го дразнят милото. Мажа го с едно лекарство и му правя масаж на венците. Много му харесва.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #16 -: Ноември 20, 2006, 13:22:54 pm »
Мели, има все още банка за кърма, гледах репортаж по въпроса. Първо ти се правят един куп изследвания, после минават на проверка да видят хигиенните условия, след това изследват и самата кърма. Събира се в съдове от по 1 литър и се замразява от майката. Можеш да я занесеш лично - дават ти 9 лева, или да ги викнеш да я вземат от вас - получаваш 7 лева. После се обработва и се предлага безплатно на бебета с алергии или срещу мин имално заплащане на бебета за дохранване.
Нямам чак толкова, че да съм дарител, а и не искам да провокирам хиперлактация.
Наде, не се отказвай! В болницата Симеон не искаше да суче и трябваше да се цедя. И аз съм с помпа на Авент, и аз не успявах. Ревях от безсилие, че не успявам да направя вакуум. И сега не успявам всеки път, но ще се опитам да обясня как се справям (жалко, че си далече и не мога да ти покажа).
Няма значение дали помпата е мокра, суха, топла или студена. Както са ти казали, бялото пластмасово кръгче се слага отдолу със нарезите нагоре, а гладката му страна да сочи дъното на бутилката. Завиваш бутилката и после слагаш върху помпата силиконовата клапа. По средата й има бял пластмасов държач за ръкохватката. Е там му хванах цаката - първо закачам ръкохватката за държача, леко повдигам напред и нагоре и после щраквам отзад за помпата. След това няколко бързи и плитки натискания, като гърдата трябва да е добре прилепнала. Ако видя, че няма вакуум, откачам ръкохватката и пак закачам докато успея. Чух, че било въпрос на сработване между теб и помпата. Ти може и друг механизъм да намериш, просто не се отказвай. Чудно ми е има ли някой, при който няма проблем и веднага прави вакуум всеки път :?
Надявам се да разбирате кои части на помпата описвам - не знам как се казват официално :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #17 -: Ноември 20, 2006, 13:26:26 pm »
Аничка, аз замразявам в тези по 75 мл., като ги напълниш до горе събират още 10. Ама незнам защо толкова сктпи си ги намерила, Добромир ги купува по 25 ст.
Хм, вчера купих от тях 3 броя от 3 различни аптеки, все по 40 стотинки.
На тази вашата аптека ще й ставам фен :lol:
Поръчай си бибите по нета, що ще се разкарваш?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #18 -: Ноември 20, 2006, 13:37:29 pm »
Хехе, Нинич, честито :D Нашия от 1 седмица е изкарал, сега се борят още 1 долу и май още 1 горе. И е много интересен щото езика му е все там :lol: Иначе и аз мажа с една пастичка специално за това, ама е кошмар нощем :(
Наде, със сигурност е по-лесно с биберона, щото му е по-голяма дупката, а и усилията, които полага са по-малки. Налага се обаче да го мъчиш. Оставяй го по-дълго време да суче, ако трябва го оставяй леко облечен. Поне така ме учеше акушерката, която идваше у нас да помага. Каза, че ако са мързеливи и не искат практикуват потупване по дупето, разсъбличане, а понякога даже и голички ги оставят, за да се учат да сучат. Намали му малко дозата на АМ-а, за да може да си суче повече от теб. Майката му е да се сработите двамцата. Моя се научи сам да суче на 3-ия месец. Не знам от секциото ли е, от нещо друго ли е, просто закъсня. Аз се цедях през това време. Гадно е и е трудно, ама няма как. Пък ако не става - здраве да е :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Седмица 20 - 26.11.2006 г.
« Отговор #19 -: Ноември 20, 2006, 13:41:24 pm »
Ох мами мами, балгодаря ви за куража и съветите :bighug: ви и ви  :balk_21:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!