0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ИН-ВИТРО,ИКСИ в Гърция
« Отговор #40 -: Декември 29, 2006, 23:23:44 pm »
Момичета, имам предложение! Ако никой не обръща внимание на забележките на Перла за правописа, ако ги игнорираме и се съсредоточим в/у темата която ни вълнува, със сигурност ще прекратим този глупав спор. Моля Албена да не се сърди на нито една от нас! Ще сме благодарни ако продължава да се включва и да ни помага.  :balk_5:
*

    Инак

Re: ИН-ВИТРО,ИКСИ в Гърция
« Отговор #41 -: Декември 30, 2006, 13:27:26 pm »
Разбира се, че темата е за инвитрото в Гърция. Опитах се да прочета какво казва въпросната Албена, е Бога ми много трудно се разбира. Не обвинявайте Перла. Аз и тя сме две различни лица.
*

    гост

Re: ИН-ВИТРО,ИКСИ в Гърция
« Отговор #42 -: Декември 30, 2006, 14:57:26 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА !
НА ВСИЧКИ ПОЖЕЛАВАМ ПЪРВО- ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !

...........
Редактирано от Лали



 ОСНОВНА БЪЛГАРСКА ЧЕРТА -МОЖЕ ДА НЕ МОЖЕМ ДА ПОМОГНЕМ, НО ЗАЩО ПЪК ДА НЕ ПРЕЧИМ.
 ИЗВОДИТЕ СА ВАШИ.
СЪЖАЛЯВАМ, ЧЕ МИ СЕ НАЛАГА ДА  ПИША ВСИЧКО ТОВА, ЗА ТЕЗИ КОЙТО ИМАТ НАИСТИНА НУЖДА ОТ МЕН ,МОГАТ  ДА БЪДАТ СИГУРНИ,ЧЕ ЩЕ ГИ ПОДКРЕПЯ И ВИНАГИ С КАКВОТО МОГА ЩЕ ПОМОГНА.
АЛБЕНА

« Последна редакция: Декември 30, 2006, 22:00:58 pm от Lali »
*
Re: ИН-ВИТРО,ИКСИ в Гърция
« Отговор #43 -: Декември 30, 2006, 15:22:37 pm »
Благодаря ти Албена за всичко което правиш за нас!!! :thankyousign:
 ornaico1 Весело прекарване на Новогодишните празници! С пожелание за много здраве и късмет!
*
Re: ИН-ВИТРО,ИКСИ в Гърция
« Отговор #44 -: Декември 30, 2006, 16:44:58 pm »
Не обвинявайте Перла. Аз и тя сме две различни лица.
Цитат
  A стига бе,сериозно ли говориш? :lol:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: ИН-ВИТРО,ИКСИ в Гърция
« Отговор #45 -: Декември 30, 2006, 21:58:56 pm »
Инак и Перла са две различни лица. Етиката на модератора не ми позволява да цитирам кой е под ника ИнаК.
Така че повече не коментирайте тази тема.

Когато една българка, с образование, независимо че изглежда добронамерена, пише толкова неграмотно аз лично бих се замислила дали да и доверя здравето си.

Перла отдавна пише във форума и е изключително толерантен човек. Правейки забележки се опитва да ви предупреди да не сте много доверчиви към всичко, което се предлага в интернет.

Албена, като искаш помагай, но чакай да получиш благодарност, а не се хвали сама.
Съсредоточи се към конкретни съвети само, не нападай момичетата, защото ще приема всичко само като реклама и търговия.
« Последна редакция: Декември 30, 2006, 22:02:10 pm от Lali »
*

    Inak

Re: ИН-ВИТРО,ИКСИ в Гърция
« Отговор #46 -: Декември 30, 2006, 22:10:33 pm »
Албена, ето че можете да пишете грамотно и разбираемо. Благодаря за което. Също така благодаря, че си правите труда за разлика от много други професионалисти да описвате подробно относно практиките на клиниката в сайта. Уверявам ви, че забележката ми към вас, макар и по-остра бе наистина добронамерена. Писането в интернет, за разлика от живото общуване има своите ограничения, затова когато човек чете нещо написано от професионалист на родния му език очаква ако не друго, то поне да може да схване смисъла. Съжалявам много, но аз не успях от първо четене. Наложи да го прочета неколкократно за да схвана смисъла.
Грамотното писане (не говоря само за правописните грешки, които всеки може да допусне) показва, ако не друго, то едно уважение към читателите. В този бизнес, ние се нуждаем толкова от вас, колкото и вие от нас, така че малко повече взаимно уважение, няма да ни е излишно. Така, прикл\чвам с темата "правопис".

Лоана и Океан, преди да бързате да обвинявате Перла, вземете и помолете модовета да проверят дали пишем от едно айпи. Ако не, то считам че е редно да и се извините. Всеки има право на своите особености и да я наричате "всеки луд с номера си" е обидно. Едно е да направиш забележка на човек с претенции, че пише неграмотно при това основателно, друго е да обидиш редовен потребител с това, че е луд.

Прикл\чвам и с това дали аз и Перла сме едно и също лице.

Конкретно по темата:

Албена, какво се дава в клиниката ви за поддържане на лутеалната фаза?
Освен ЧХГ, прави ли се изледване на други показатели след трансфера?

Благодаря.
*
Re: ИН-ВИТРО,ИКСИ в Гърция
« Отговор #47 -: Декември 30, 2006, 22:39:37 pm »


Лоана и Океан, преди да бързате да обвинявате Перла, вземете и помолете модовета да проверят дали пишем от едно айпи. Ако не, то считам че е редно да и се извините. Всеки има право на своите особености и да я наричате "всеки луд с номера си" е обидно. Едно е да направиш забележка на човек с претенции, че пише неграмотно при това основателно, друго е да обидиш редовен потребител с това, че е луд.

Прикл\чвам и с това дали аз и Перла сме едно и също лице.

Конкретно по темата:

Албена, какво се дава в клиниката ви за поддържане на лутеалната фаза?
Освен ЧХГ, прави ли се изледване на други показатели след трансфера?

Благодаря.

InaK, аз лично не съм обвинявала никой, че пише под един ник 8O Мисля, че ти трябва да се извиниш :)
*

    InaK

Re: ИН-ВИТРО,ИКСИ в Гърция
« Отговор #48 -: Декември 30, 2006, 23:55:13 pm »
Извинявай Океан. :) Извинявам се и на Албена, ако съм я засегнала. Моля я наистина за в бъдеще да пише по- разбираемо. Ако нещо не разбирам, ще помоля Лоана да ми преведе. ;)

Най-добре е да се върнем към темата и към празничното настроение.
*
Re: ИН-ВИТРО,ИКСИ в Гърция
« Отговор #49 -: Декември 31, 2006, 09:52:17 am »
Момичета  :grouphug2:
Весело прекарване на Новогодишната нощ! Много здраве и късмет ! :occasion10:
*

    abby77

Re: ИН-ВИТРО,ИКСИ в Гърция
« Отговор #50 -: Март 05, 2007, 17:28:37 pm »
Здравейте!Аз също ходих скоро в Гърция-Атина и започвам процедура по Ин-витро.Сега на 21 ден започвам едни инжекции DARONDA /подкожни/по 20mg.до 12-15 дни трябва да се върна там и да започна втория етап с много други лекарства и инжекции.Дадоха ми 50% и уверението че до 45 дни ще съм  preggo .Лекарствата ми струват 1050 евро,а самото ин-витро 2500 евро.Честито на майките и много успех на всички!
*
Инвитро/ИКСИ в Гърция
« Отговор #51 -: Март 05, 2007, 22:50:13 pm »
Здравейте!Аз също ходих скоро в Гърция-Атина и започвам процедура по Ин-витро.Сега на 21 ден започвам едни инжекции DARONDA /подкожни/по 20mg.до 12-15 дни трябва да се върна там и да започна втория етап с много други лекарства и инжекции.Дадоха ми 50% и уверението че до 45 дни ще съм  preggo .Лекарствата ми струват 1050 евро,а самото ин-витро 2500 евро.Честито на майките и много успех на всички!

Шансът винаги е 50/50. Или ще забременееш или няма.
Успех, мила! :crossfingers: Чакаме да се похвалиш скоро! :)
« Последна редакция: Март 05, 2007, 23:03:19 pm от galli »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ИН-ВИТРО,ИКСИ в Гърция
« Отговор #52 -: Март 05, 2007, 23:00:55 pm »
galli, редактирай си заглавието  :lol: :lol: :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: ИН-ВИТРО,ИКСИ в Гърция
« Отговор #53 -: Март 05, 2007, 23:04:20 pm »
galli, редактирай си заглавието  :lol: :lol: :lol:

Нещо съм сгафила в бързината, sorry!  :oops: :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ИН-ВИТРО,ИКСИ в Гърция
« Отговор #54 -: Март 05, 2007, 23:06:20 pm »
galli, редактирай си заглавието  :lol: :lol: :lol:

Нещо съм сгафила в бързината, sorry!  :oops: :D
:balk_21:
abby77, успех мила! :crossfingers: yahoo_17 stork-boy

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: ИН-ВИТРО,ИКСИ в Гърция
« Отговор #55 -: Март 05, 2007, 23:47:44 pm »

  abby,късмет и стискам палци!
*
Re: ИН-ВИТРО,ИКСИ в Гърция
« Отговор #56 -: Март 07, 2007, 00:52:09 am »
 Успех мила, аbby !!!   :balk_5:
http://www.vocalicious.com/empty_arms/empty_arms_mod.html

We we waited for 33 entire months our marvel and passed from all these stages.
Wishes the Virgin Mary she gives in all of you the child that so much lahtarate and you wait for.
Re: ИН-ВИТРО,ИКСИ в Гърция
« Отговор #57 -: Октомври 30, 2007, 09:03:43 am »
Здравейте, бих искала да попитам какво точно е ИКСИ?
Аз също живея в Гърция и от 3 години все неуспешни опити за зачеване :(
Консултации с много лекари и всички до един искат да ти вземат парите и нищо повече от това, малко съм обезверена и отчаяна  :(
Та след , като прочетох статията на Сами във форума реших да попитам как се стига до въпросното ИКСИ, от къде се минава, през ИКА ли става или на частно?
Благодаря
Re: ИН-ВИТРО,ИКСИ в Гърция
« Отговор #58 -: Октомври 30, 2007, 19:24:06 pm »
zlati22 - мога да ти отговоря само по първата част - що е то ИКСИ.

ИКСИ е Интра цитоплазмена спермална инжекция. Иначе казано, ако при класическото инвитро около яйцеклетката се пускат да плуват сперматозоиди (грубо казано) и те трябва да я оплодят, то при ИКСИ-то всяка яйцеклетка се опложда по отделно с по един сперматозоид.
Има различни показания за приложение, като например много лоша спермограма или пък изчерпан яйчников резерв при жената...

Колкото до втората част от въпроса ти, дано да има момичета от Гърция, които да се включат...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: ИН-ВИТРО,ИКСИ в Гърция
« Отговор #59 -: Ноември 04, 2007, 09:37:54 am »
Правят STOP при липса на яйцеклетки в деня на пункцията и на втория ден при липса на ембриони.



Здравей Албена.Можеш ли да обясниш какво означава липса на ембриони на втория ден, че не са се оплодили, че на са почнали да се делят или че нещо не е наред с тях.