0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моля за мнение-хормони
« -: Ноември 20, 2006, 15:17:52 pm »
Здравейте момичета,
Направо за хормоните- всичко друго е ОК.
Преди една год правени в Бодимед на 4 ден от цикъла
LH 4.65   при реф ст-сти -НЯМА
FSH 9.47                       -НЯМА
Естрадиол 65,78            - НЯМА
Пролактин 438,8            -72-511
Тестостерон 3,05           -0,22-2,9
Казват ми че всичко е наред .
Миналият месец в Плевен
Инхибин В   23,94       N>45
LF 6.15                   3-10.8
FSH 11.86               3-12
Диагноза- недостатъчен яичников резерв.
От прочетеното тук разбрах, че е важно съотношението LH/FSH да е около 1.
В моят случай е около 0,5 което май потвърждава диагнозата.Отидох при един ендокринолог ,който каза че се съмнява за поликистоза ,но хормоните нещо си противоречали.Предписа ми Дуфастон ,Бромокриптин и Сиофор ,но само след като направя някакво изследване в МД,за инсулинова резистенност или нещо подобно.На мен ми се струва .че нещо не се разбрахме за LH/FSH.Забравих да напиша, че пролактин и естрадиол са перфектни в дните около овулация когато се виждаха и фоликули.Направо много се обърках...
Ще се свържа пак с ендокринолога да видим дали правилно съм разбрала...
Ако някой може да ми помогне с коментар-благодаря предварително
Знам, че може да не съм прочела достатъчно ,за което предварително се извинявам.
Благодаря че ви има .От вас научих много неща.
Успех с бебоците
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Моля за мнение-хормони
« Отговор #1 -: Ноември 20, 2006, 17:17:18 pm »
lydia, здравей
За първото изследване - имаш висок тестостерон, което не е добре.
ФСХ е висок.
Изследването в Плевен:
ФСХ - пак е висок, а Инхибина е нисък - това наистина потвърждава диагнозата за намален яйчников реезерв. Съжалявам.
Трябва бързо да действате по въпроса и да не губиш повече време.
Не се притеснявай ,все още  има надежда. :D
Няма как ЛХ и ФСХ да са 1, защото при това положение , ниският Инхибин  води до повишаване на ФСХ/ участва в регулацията на ФСХ/.
Обърни се към клиника по репродуктивна медицина, защото само ендокринолог едва ли ще може да ти помогне/мое мнение/, въпреки че добре е предположил СПКЯ.
Хормоните си противоречат, защото при СПКЯ трябва ЛХ да е по-висок от ФСХ.
Но пък СПКЯ, може да има и ако тези хормони са в норма.
От друга страна високият тестостерон, навежда на тази мисъл/ за СПКЯ/. Но за да се потвърди диагнозата- трябват още изследвания/ и едно от тях е за инсулинова резистентност/ .

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Моля за мнение-хормони
« Отговор #2 -: Ноември 20, 2006, 21:02:00 pm »
Не исках да съм многословна,за това ще допълня че ендокринолога не видя въобще високия тестостерон,а при няколко фоликулометрии не се виждат никакви данни за поликистоза.
Аз съм решила да направя изследванията за инсулинова резистенност ,но просто някакси поликистоза и недостатъчен яичников резерв , на база хормонални изследвания, си противоречат.
Между другото едното е мнение на доц.Конова ,която ме прати при д.К ТодоровА от МД и тя предположи поликистоза . Направо не знам какво да мисля ,защото ако е недостатъчен яичников резерв-няма много време за експерименти и отхвърляне на предполагаеми диагнози.
Моля за съвет,кой доктор,според вас би могъл да осмисли всъщност за какво става на въпрос...
Доколкото разбрах Владимиров се занимавал с недостатъчен яичников резерв, и въобще кой може да ми изясни ситуацията?
Благодаря ти много за отзивчивостта
Бъдете здрави и щастливи -така ще направите бъдещите си деца късметлии с такива родители.
От сърце ви го пожелавам!!!!!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Моля за мнение-хормони
« Отговор #3 -: Ноември 20, 2006, 22:54:16 pm »
Скъпа, лидия! желая ти успех и на теб. Мисля че всеки от нас има своите шансове и надежди, своите тревоги и страхове, но всички знаем, колко силно заслужаваме шастието, към което се стремим. Желая ти кураж, за да преодоляваш по-лесно препятствията и много любов за да я отдадеш на своето детенце един ден. Кой ден-само Бог знае.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!