0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Предполагам,че темата ми е за този раздел,ако не моля да бъде преместена.
Та така,родих през Декември 2010.Малката е вече на 1.7 мес,още я кърмя.
Та вече почвам да се притеснявам за липсата на цикъл толкова време,въпреки ,че кърмя.
Не знам,на организма толкова време не му ли е необходимо пречистване,да не се получи някакво запушване или знам ли и аз.
Преди около 5 мес.,ходих при моя гинеколог,той ми отговори,че докато кърмя е нормално да няма цикъл,но все пак и тук да споделя и попитам за съвет.
Евентуално някакви хормонални изследвания да направя,не знам.
Да кажа и,че преди да забременея имах смущение на цикъла и приемах лекарства,както и за да нормализирам хормоните и да забременея.
Има ли други с подобен "проблем"?


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: почти 2 години без цикъл след раждане,КЪРМЯ
« Отговор #1 -: Юли 05, 2012, 00:00:01 am »
кърмих преслава 17 месеца, дойде ми точно месец, след като я отбих
със Стефания например си ми дойде преди да я отбия- тя беше на 11 месеца
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: почти 2 години без цикъл след раждане,КЪРМЯ
« Отговор #2 -: Юли 05, 2012, 00:20:08 am »
mini,благодаря ти,още първия отговор ме успокоява.
Знам,че при всяка жена е различно все пак.


Re: почти 2 години без цикъл след раждане,КЪРМЯ
« Отговор #3 -: Юли 05, 2012, 03:59:17 am »
Направо ти завиждам.
На мен ми дойде около пет месеца след раждането, с идването на цикъла и децата се отбиха сами. Но аз не съм пример за успешно кърмене.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: почти 2 години без цикъл след раждане,КЪРМЯ
« Отговор #4 -: Юли 05, 2012, 13:43:27 pm »
На мен ми дойде с Георги на 5 месец от раждането/кърмих шест/.
С близнаците ми дойде на шестия месец,кърмих една година.
Първият ден само малко сякъш имаше смущения,но те и моите хубостници и до днес са със смущения.Все са ми криви.Аз оба4е като ходих на един контролен преглед лекаря ми каза,4е скоро ще имам цикъл и позна :lol:.Дойде ми две седмици след това


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: почти 2 години без цикъл след раждане,КЪРМЯ
« Отговор #5 -: Юли 05, 2012, 14:05:27 pm »
Ники, и аз още кърмя. :)

Дойде ми 10 - 11 месеца след раждането. И аз знам, че е нормално да не ти дойде, докато не отбиеш. Не се притеснявай! :) Успех!


Re: почти 2 години без цикъл след раждане,КЪРМЯ
« Отговор #6 -: Юли 05, 2012, 16:36:33 pm »
Кърмим се още непрекъснато, цикъл имам откакто ми свършиха лохиите, пусках пролактин  който беше около 4500, всички ми обясняваха, че е нормално да нямам цикъл докато кърмя редовно и с този пролактин, е оказа се, че и моето е нормално макар и много рядко.
Затова освен да се радваш друго няма какво да ти кажа.
Когато разредиш кърменията може да ти дойде, може и да ти прескочи след това месец, всичко е нормално, след като напълно престанеш да кърмиш отиди на гинеколог и мамолог.

Ето ти една статия по въпроса: http://xedra.wordpress.com/2009/01/16/menstruation/
« Последна редакция: Юли 05, 2012, 18:33:05 pm от Йоанна (speranza sempre) »


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
Re: почти 2 години без цикъл след раждане,КЪРМЯ
« Отговор #7 -: Юли 05, 2012, 17:35:47 pm »
не съм специалист, но ми се струва малко прекалено. не може ли да се пуснат някакви изследвания? на тази възраст надали имате 6-8 кърмения на ден.
при мен цикълът дойде на втория месец след раждането, кърмих година и 3м.
*
Re: почти 2 години без цикъл след раждане,КЪРМЯ
« Отговор #8 -: Юли 06, 2012, 00:26:56 am »
Благодаря на всички ви,наистина ,вече започвам да забравям какво е да имам цикъл,макар и моя винаги да е бил супер оскъден и безболезнен,мога и с ежедневни превръзки да си изкара 3-4 дни цикъл.Е казват,че след раждането се променял.
Дано си се възвърне пак като преди.
Иначе се кърмим на поискване и основно се гушкаме само ,може и да не суче,а само да ме смуче леко като биберон и час ако я държа ще стои,залъгалки не иска.
Благодаря за статията,и преди съм попадала на нея или подобна.


Re: почти 2 години без цикъл след раждане,КЪРМЯ
« Отговор #9 -: Юли 06, 2012, 19:08:39 pm »
Кърмих 3 години близнаци. На вашата възраст все още се кърмехме активно и на поискване и цикъл нямах.  :lol: Дойде ми чак като тръгнах на работа и разредихме рязко кърменията. Цикъл ми дойде чак 2 години след раждането.  :wink:
  09.11.2007
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: почти 2 години без цикъл след раждане,КЪРМЯ
« Отговор #10 -: Юли 07, 2012, 10:33:02 am »
Жаб4е ,браво.
Ти се герой да кърмиш 3 години близнаци.
Сори за спама :oops:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: почти 2 години без цикъл след раждане,КЪРМЯ
« Отговор #11 -: Юли 08, 2012, 17:29:11 pm »
Жабче и от мен поздравления,толкова време и то с 2"висулки" на теб.


Re: почти 2 години без цикъл след раждане,КЪРМЯ
« Отговор #12 -: Юли 08, 2012, 20:33:09 pm »
И аз все още кърмя ( на 1г и 9 месеца е бебето), цикълът ми се възстанови 1 г и 3 месеца след раждането, като в началото беше на 40- 35 дни. Всички гинеколози, които съм питала казват, че е нормално да няма цикъл дори до окончателното отбиване при някои жени.
Поздрави.