0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #420 -: Април 10, 2011, 22:59:32 pm »
Много се вълнувам вече и с нетърпение чакам да дойде време да пътуваме! Благодаря ви момичета, покрай вас и аз се престраших да направя тази стъпка и съм убедена, че няма да съжалявам!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #421 -: Април 14, 2011, 17:35:53 pm »
margopetrova, стиснати палци и от мен!!
На хубав ден ще ви е прегледа, дано е добър знак :)


После си поискайте от Кюбра бележка, за да не го плащате.А ако отидете за процедура направо ще ви дадат една карта за целия престой за влизане и излизане от паркинга

mozzi, чувствам се много тъпа :? Ние всеки път си плащахме паркинга. Не съм подозирала, че има карти...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #422 -: Април 14, 2011, 21:48:59 pm »
plumeria , ами ние като бяхме беше така-Кюбра ни даде някаква бележка, на която пишеше, че ще сме пациенти на клиниката за определен период и после на паркинга срещу тази бележка и 10 или 20 ТЛ(изобщо не помня колко точно беше) депозит, който ни върнаха на края, ни дадоха една магнитна карта, с която влизахме и излизахме без проблем
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #423 -: Април 14, 2011, 23:02:58 pm »
Пак помагате с важна информация!! Всеки път, влизайки в темата и виждам, че нещо ново и полезно сте написали!!  :bighug: :bighug: :bighug:
Вече съм подготвена за много детайли около пътуването!!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #424 -: Април 20, 2011, 14:44:59 pm »
Здравейте отново от мен! Днес написах e-mail на Кубра Бурназ да ми потвърди, че ще има кой да ми превежда от английски и останах изненадана като ми отговори следното : Dear Margarita,

We can find someone that speaks Bulgarian but I can not promise you because they are nurses ,they can not help you as I can because this is my job my primary job.

Can you bring someone that speaks Bulgarian to help you?
 А в предишните e- mail-и ме уверяваше, че ще има сестра!! Взех да се притеснявам вече дали ще можем да се разберем. Ще обмисля вариант някой да дойде с мен, но вече е малко късно, защото всеки си е направил плановете за празниците! Искрено се надявам да не се окажа без човек на прегледа говорещ езика! Моля ,споделете как е било при вас?!!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #425 -: Април 20, 2011, 15:42:55 pm »
margopetrova , ти изобщо ли не говориш английски?
Кюбра ми обясни преди известно време, че в клиниката има сестра от български произход, но тя няма възможност да е всеки ден в клиниката и да превежда постоянно
Сега като чета това, което ти е написала си мисля, че може и вече да не работи в клиниката osi_10

някакъв друг език говориш ли?Кюбра се справя макар и малко трудно на френски, говори и италиански доколкото знам
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #426 -: Април 20, 2011, 17:15:02 pm »
Mozzi, говоря много малко английски- имам второ ниво от курс по английски, но те не ми е достатъчно ,за да комуникирам спокойно! Сега Кубра Бурназ ми написа да не се притеснявам, така че се надявам всичко да бъде ок!  Въобще аз от постингите останах с впечатление, че има такава сестра , а и Кубра ми беше написала че има и си бях спокойна, но днес като си разменихме e-mail и нещата се оказаха малко по-различни! Сега ,като ми отговори да не се притеснявам се надявам да се намери решение! А аз самата вече започнах да търся и някой, който да дойде с мен, но вече времето ме притиска!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #427 -: Април 20, 2011, 17:56:21 pm »
margopetrova , не се тревожи, според мен Кюбра е имала предвид това, което каза и на мен-има такава сестра, но просто не е сигурно, че е непрекъснато в клиниката.Кюбра наистина прави всичко възможно да ни улесни, така че съм сигурна, че ще се справите :)

Успех, да пишеш как е минало :wink:
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #428 -: Април 20, 2011, 17:56:38 pm »
Аз знам само за една сесрта там която говори БГ.Но тя тогава беше на 4етаж. Незнам дали дава там постоянно смени или се мести ,контактувах с нея само веднъж през ноември миналата година. Като се слезне от асансиора на 4 етаж срещу теб е рецепцията
попитай там за нея.

Виж мисля да не се притесняваш толкова много ,защото ти като нищо не разбираш ,трябва да намерят начин да си кажете поне 2изречения.
Освен това с елементарен англииски ,направи така . Ако можеш напиши си всички въпроси по-най-простичкият начин и ги помоли да ти отговарят по същият начин.
Много ли е сложна ситуацията при теб или за това което трябва да им обясниш.

Там най-общо ще те питат.Отколко време сте женени
Отколко време правите опити.Естествени или с инвитро тук в БГ.
Някакви иследвания ако имаш.Или установен вече проблем.
И на финала те ще ти кажат кога да започнете ,ако всичко там е наред и не се налага допулнително  лечение.

И аз не съм с много добр англ,ама криво ляво с мъжът ми се справих ме.
« Последна редакция: Април 20, 2011, 18:01:13 pm от zarina »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #429 -: Април 20, 2011, 18:06:03 pm »
Това което тя ти е написала е съвсем елементарно.
Тя те пита накрая дали можеш ти да вземеш някой със себе си,който да говори БГ.
Ами ти и напиши че нямаш такъв човек..Защото по-горе тя ти е написала че сестрите не биха могли да ти помогната така както тя и всъщност това е нейната работа.
« Последна редакция: Април 20, 2011, 18:09:06 pm от zarina »
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #430 -: Април 20, 2011, 18:41:11 pm »
Не, не е толкова сложен моят случай, но има детайли , на който ще трябва да наблегна! Това е добра идея да си напиша на английски предварително някои неща от БГ с чужда помощ! Благодаря ти Zarina!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #431 -: Април 20, 2011, 18:42:45 pm »
Това което тя ти е написала е съвсем елементарно.
Тя те пита накрая дали можеш ти да вземеш някой със себе си,който да говори БГ.
Ами ти и напиши че нямаш такъв човек..Защото по-горе тя ти е написала че сестрите не биха могли да ти помогната така както тя и всъщност това е нейната работа.
Аз вече й написах, че не мога и тя отговори да не се безпокоя!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #432 -: Април 20, 2011, 19:06:49 pm »
Това което тя ти е написала е съвсем елементарно.
Тя те пита накрая дали можеш ти да вземеш някой със себе си,който да говори БГ.
Ами ти и напиши че нямаш такъв човек..Защото по-горе тя ти е написала че сестрите не биха могли да ти помогната така както тя и всъщност това е нейната работа.
Аз вече й написах, че не мога и тя отговори да не се безпокоя!
Бях сигурна че това ще ти напише.
Когато ти помага някой с англ.и го знае много добре го помоли да ти преведе въпросите по най-елементарния начин за да са разбираеми и за теб,Освен това така и на нея ще и стане ясно че има сериозна езикова бариера.
Пишати това не случайно ,защото и аз го знам малко но ми се случи на моменти да кажа 2,3 по-кратки изречения добре на англ и тя се отпуска и започва да ти говори на по-високо ниво.От което се налагаше да и казвам че не разбирам .Малко такива конфузни ситуации. Но това да не те притеснява всичко минава много леко. Ако нещо не си разбрала ,питая я пак,колкото пъти трябва.
Знам че когато човек мине по еднапътека после му е лесно да каже на друг "не се притеснявай" .Но ще видиш че е наистина така.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #433 -: Април 20, 2011, 20:15:29 pm »
[Знам че когато човек мине по еднапътека после му е лесно да каже на друг "не се притеснявай" .Но ще видиш че е наистина така.
[/quote]
Дано да си права!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #434 -: Април 26, 2011, 11:47:23 am »
Здравейте от мен! Завърнах се късно вчера вечерта от Мемориал Хоспитал! Смаяна съм от размерите, организацията и отношението в болницата! Иначе и те си закъсняха малко с часовете за преглед, но ми отделиха много време за преглед, Запознах се с една българка от Варна, тя беше на стимулации. Тя ме успокои ,че съм на правилното място и тъй като ми закъсняваше прегледа ми обясни, че за първият преглед и при нея така се е случило. После нещата си вървели по график. Запознах се и с акушерката, която говори български- Сабрие. Присъстваше на прегледа при проф. Кахраман. Но, ако не си водих преводач на турски с мен определено щях много трудно да комуникирам с др. Гювенч. Сабрие не е винаги на разположение и нека това да го знаят всички българки, които решат да ходят там. Ако не знаете турски или английски по-добре си водете преводач. Сабрие ми сподели, че я викат от време на време и я отделят от основните й задължения. Тя е много усмихната, както и всички в клиниката. При мен се налага да направя оперативно лапароскопия, защото имам хидросалпингс и ще я правя в България, защото цената в Турция поне за мен е направо космическа. След това можем след около месец да започнем IMSI. В България не знам в кой клиники се прави IMSI-намерих само за Селена, но може и в др. да се прилага. Пускам ви този линк за повече информация : http://agselena.com/frm/index.php?topic=222.30.
Др. Гювенч  ми обясни , че при ИКСИ увеличението на сперматозоида е 600 пъти , а при ИМСИ е 3000 пъти. Направете си сами изводите!!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #435 -: Април 26, 2011, 18:18:06 pm »
Добре дошла Марги. надявам се написаното от тук да е съвпаднало с действителноста там. Да скъпо е втази клиника ,незнам колко са ти казали за лапарото но по мои предположения около 6000 хил лева.
Радвам се че сте намерили прочината ,сега ти пожелавам да не се бавиш много много а да направиш лапарото и пак така бързо на стартовата лента.
Не се учудвам че там има много чужденци дори и БГ ,клиниката е на едно от първите места в света .

Къде ще правиш лапарото.Добре е лекарят оператор да е и репродуктивен специалист или съвместно с такъв да се направи.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #436 -: Април 26, 2011, 19:02:25 pm »
Дааа, съвпадна напълно с това ,което бях прочела тук! За моята лапароскопия ми поискаха 2850 TL, като ми казаха че ми правят остъпка 1000 TL и ще ми я таксуват като диагностична, не като оперативна. Но за мен това е 1/2 инвитро. Ще я направя в точно в една от водещите клиники в БГ. Не бих се доверила на случайни лекари, защото вече имам една диагностична лапароскопия, без да ми е открит проблема и само ми взеха парите без никаква свършена работа!!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #437 -: Април 27, 2011, 09:46:49 am »
Да ,защото аз съм ги питала колко е оперативната и цената беше толкова около 6000лева но диагностичната е на супер цена и са ти дали добро предложение с добра отстъпка. При кой лекар си се ориентирала тук.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #438 -: Април 27, 2011, 10:47:06 am »
Може би наистина е добра, но аз не мога да си я позволя, защото от една година съм без работа . Напуснах работа, защото не можех да ходя на прегледи и не срещах разбиране от страна на работодатели. Предпочитам парите да ги държа за ИМСИ.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #439 -: Април 27, 2011, 12:35:51 pm »
Момичета искам да питам нещо!!! Някой правил ли е спермограма и как сте си получили резултата от нея? Защо ние направихме такава и ни беше казано, че ще е готова след 3 дни, но не ми стана ясно по E-mail ли ще ме умедомят за резултатите. Ако някой има инфо моля да сподели!! :oops:
« Последна редакция: Април 27, 2011, 12:38:37 pm от margopetrova »