0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #140 -: Октомври 29, 2010, 21:32:47 pm »
А в Турция има ли ограни4ение за в'зрастта при арт,както е при нас?
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #141 -: Октомври 30, 2010, 10:45:43 am »
Да , има няколко ограничения : възраст 45години , сключен граждански брак, не работят с донорски материал. За пациентки , които не отговарят на тези изисквания имат вариант за клиника в Северен Кипър , ще кача линк към нея , където през 2006г.година жена на 64 год. роди след ин витро с донорска яйцеклетка.
http://www.cyprusivf.com/default.asp?iID=JDKEK
http://www.visitandcare.com/infertility-treatment-abroad/hospitals-clinics/cyprus/nicosia/north-cyprus-ivf
Тези работят в сътрудничество с Германската болница в Истанбул, която се оказа до сами апартамента който ще наема , така че и нея ще я проверя.
Аз съм много впечатлена от вчерашната си среща с Мустафа мениджъра на Анадолския медицински център за България. Професорът с който работят е Prof. Dr.  Aydin Arici, който е Йеилски професор и пряката му насоченост е Ендокринология и ин фертилитет, в Истанбул е внесъл през лятото един апарат за спектрален анализ на качеството на емрионите, като   този метод намалява необходимостта и риска от многоплодна бременност, а увеличава шансовете за успех на инвитрото. Методът се нарича metobolomix.
« Последна редакция: Октомври 30, 2010, 11:31:00 am от Pitia »
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #142 -: Октомври 30, 2010, 16:32:17 pm »
Благодаря ти,мила за информацията.А кога 6те си там и 6те разбере6 пове4е подробности?
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #143 -: Октомври 30, 2010, 23:04:06 pm »
Цикълът ми нещо се бави , а от него зависи. :D Явно нещо се пренавих тия дни , а не ми се бута с хормони. Плануваме 16-18 ноември да сме там.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #144 -: Октомври 31, 2010, 12:02:03 pm »
Pitia,много се радвам ,че при вас нещата са придобили вече реални очертания.Нека всичко да протече така ,както сте го планилали с дългоочаквания щастлив карй!

Чудесно е че ни споделяш информацията и въобше всичко, което предприемате.
Имам приятелка , която е насочена от д-р Тюфекчиева към турска клиника Feminem , така и не можахме да намерим ,каквато и да е инфомация за клиниката в нета.Смятам да я насоча към Мустафа,ще и препратя и координатите.
Успех, стискаме палци и пиши.

п.с
Доктор Тюфекчиева имала вече две пациентки на по 44 години забременели успешно във въпросната клиника.Аз избягвам да споделям подобна непотвърдена информациа щото не се знае,кой с какъв проблем ,дали не е донорски материала(вече разбрахме че в турция е забранено донорството на Я. и Сп.)дали са износили бремеността и много други въпроси без отговор.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #145 -: Ноември 02, 2010, 21:03:08 pm »
Да, има няколко ограничения : възраст 45години,

Pitia, сигурна ли си за това ограничение?? Аз (не знам защо) съм останала с впечатление, че е до 48 години.
Изискването за граждански брак някои клиники не го спазват за чужди граждани (по-рано в тази тема беше коментирано).

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #146 -: Ноември 02, 2010, 21:15:04 pm »
според данните, които аз съм намерила, в Турция няма законово ограничение за възраст при инвитро.
може конкретна клиника да си е приела свои медицински критерии за възраст, но няма обща законова забрана.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #147 -: Ноември 02, 2010, 21:38:27 pm »
Много ти благодаря за бързия отговор Jам!!  :thankyousign:
Тази вечер нещо съм се сдухала и ми беше особено необходимо да знам, че не губя поне тази възможност.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #148 -: Ноември 02, 2010, 21:42:58 pm »
в Гърция е до 50 г. утре ще публикуваме на сайта обширна информация за кръглата маса, там сме привели данни за възрастовите ограничения по света. общо взето, от страните с развита АРТ, само във Франция има такова ниско ограничение като нашето.

извинете за офф-топика.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #149 -: Ноември 03, 2010, 03:22:35 am »
И в двете клиники , Мемориал и Анадолския Медицински център ми поискаха преведен актът за граждански брак , дори за Мемориал ми поискаха скорошни снимки на мен и съпруга ми. За възрастта пак от тях го знам. Не познавам турското законодателство, но това са клиники ,с които съм осъществила реален контакт и останах с впечатление, че това е стандартът.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #150 -: Ноември 03, 2010, 19:34:58 pm »
Pitia, ти сега сериозно ме притесни :?
В тази тема (нямам време да я прегледам назад) или може би на лични, едно от момичетата ми беше писало, че прави процедура в Турция и няма сключен брак. Аз се интересувах точно за Мемориал и мисля, че за нея коментирахме... не съм сигурна вече..
Бракът някак ще го уредим, той не е проблем. Но годините не мога да си променя :(  Ако е политика на клиниките да ограничават до 45, дори да не е ограничение в законодателството, нещата за мен стават много безнадеждни...

Момичета, ако някоя от вас също е питала за ограниченията по възраст в турските клиники, моля да сподели!

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #151 -: Ноември 03, 2010, 20:35:38 pm »
plumeria, виж това:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34683.msg598275#msg598275

най-добре е да се пише до клиниките и да се пита.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #152 -: Ноември 04, 2010, 11:48:19 am »
Да, Jam, аз този пост съм го виждала, но не е ясно дали важи за всички клиники. Може клиниките да определят, всяка за себе си, някакви ограничения.

най-добре е да се пише до клиниките и да се пита.

До сега не ми беше удобно да притеснявам координаторката, защото не съм готова да започна процедура при тях, но май наистина с този конкретен въпрос е най-добре да пиша.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #153 -: Ноември 09, 2010, 12:10:10 pm »
Бих искала да се включа и аз в тази тема.
Направих запитване да Kubra относно възрастта за процедури в Мемориал - аз съм навършила 44 през септември т.г.,като изрично съм питала,но за възрастово ограничение тя не пише в отговора си. Позволявам си да копирам нейният отговор,ако може с това да внеса малко повече информация в темата.
" First of all the percentage of getting pregnant is very low after 40-42 years old like 5-10%

But you can come to a consultation in case you want.

We need marital status certification

All previous tests, trials,analysis done

I can arrange you hotel or flat near by (the prices changes from 60-70-75 euro daily)

You can bring your documents when you’ll be her efor consultation.

The visit price is around 150 euro

The ICSI procedure is 2100 euro+medications around 750-1000 euro

There is a nurse in here speaking bulgarian "
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #154 -: Ноември 09, 2010, 13:40:24 pm »
Здравейте момичета аз съм правила инвитро в истанбул при про. леми ергин ибрахамоглу лекаря е препоръчан от д-р табакова след два неуспешни опита при нея
горещо препоръчвам самата манипулация по изваждане на яцата и трансфеса струва около 1800 долара . оставям ви телефона на доктора можете да говорите с него на английски. такива гарантирани от доктора както пишете- ЗАБРАВЕТЕ. просто това е един отличен лекар.+00905322312552
в неговата клиника има сестра която говори на български език ето ви и нейния тел
Айнур- 00905363638488
мисля, че нее необходимо да казвам за условия , отношение, хигиена и технологии:)успех  и бог да ви пази

Благодаря ти от все сърце, че сподели информацията в този форум! Взех координатите на професора точно от твоя пост преди 8 месеца след неуспешен опит у нас. Вече не желая да се сещам за преживяното в България, а когато видя светилата на родната асистирана репродукция по телевизията просто сменям канала. Надявам се все повече жени да осъзнаят, че само на 600 км от София напр. имат алтернатива на светлинни години, от това, което ни се предлага тук. Както каза ти - и като условия, и като отношение, хигиена, технологии. Аз бих добавила - и като лекарска компетентност и морал.

Нямам думи да изразя благодарността си към проф. Леми, екипът му и към теб zla1, за това, че публикува координатите му :bighug: Бъди жива и здрава, всичко най-хубаво на теб и семейството ти! Успех на всички бъдещи майки!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #155 -: Ноември 10, 2010, 13:04:20 pm »
berluskoni ти прави ли опит там защото аз съм решила да правя при него и искам да питам някоя от вас която е била там и има резултат нещо конкретно за него и условията
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #156 -: Ноември 10, 2010, 17:04:56 pm »
КОТКА, да, правих. Бременна съм в 5ти месец и съм изключително доволна, както вече споделих. Стимулацията се провежда в частния му кабинет, или ако искаш в България, но аз предпочетох той да ми направи всичко. Пункцията и трансфера се извършват пак от него, но в Истанбулската хирургическа болница. Тя е много модерна, много близо до кабинета му с изключително професионален екип ембриолози. До нея има два хотела, които предлагат преференциални цени за пациентите на болницата. Прави се само ИКСИ, не рискуват да оставят ценните ни яйцеклетки да се оплождат сами, независимо дали има мъжки фактор. Професорът говори много добър английски. Много е внимателен и позитивен. Обстановката както в кабинета му, така и в болницата са насочени изключително към това жената да се чувства максимално комфортно - приглушена светлина, преди преглед сестра идва и те покрива с еднократни чаршафи (в болницата - дрехи, даже ми стана неубодно, защото спокойно мога да се облека и сама, но тя държеше да ми помогне)така че да не се притесняваш от голотата си. Професора почти винаги вдига мобилния си телефон, а ако не го направи, то винаги се обажда обратно, без значение дали му звъниш от България или Турция. По мои наблюдения е по-добре да му се звъни следобяд, когато е в кабинета си. До обяд или чете лекции в три университета, или оперира в две болници.

Първичният му преглед е малко скъп - 350 ТЛ (горе-долу 350 лв.) Цената на процедурата е около 3500 ТЛ и включва прегледите по време на стимулация, пункция, трансфер и ако останат неизпозвани ембриони - замразаяването им за срок от 5 години. Или за следващото дете, както казва професора :D Лекарствата бяха по-малко от 1000 ТЛ, а в аптеката до болницата правят 20 % отстъпка на издадени от него рецепти.

Ако имаш други въпроси ще ти отговоря с удоволствие. Може да ми пишеш и ЛС.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #157 -: Ноември 12, 2010, 20:11:22 pm »
Здравейте момичета!Не съм писала в тази тема,но се надявам да намеря отговори,ще се върна назад да попрочета още малко и да си изясня нещата.Искам да ви попитам Анадолски медицински център и Мемориал Хоспитал са две различни клиники нали?Благодаря ви предварително!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #158 -: Ноември 15, 2010, 20:56:56 pm »
Момичета, ето и части от моята кореспонденция с Мемориал хоспитал:

- The age is not problem for us you can try in case you desire but you should know that the cahnce is too low 5%
Възрастта ми е (почти) 45, а за процентите... аз и на 1-2 пак бих се надявала :)
 
- For a treatment you should be married

- Yes there is a nurse speaking bulgarian ...... there are other nurses also in other departments that speaks bulgarian


Та така.. изясниха се моите 3 проблема - възраст, брак и език. Сега имам десетина дни да си преведа изследванията, да събудя почти угасналото пламъче надежда и да проуча картата на Истанбул :D
Ще съм благодарна за всякакви съвети и упътвания!!

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #159 -: Ноември 15, 2010, 23:43:53 pm »

Момичета,а това е от мен ,ние се ориентирахме към Истанбул,клиниката на проф.Кахраман,ето какво ми изпрати координаторката Кубра като информация:
Dear Slva,
I am dealing with IVF patient’s coordination.
IVF price is 2100 euro+medications (around 700-800 euro)
You can do some routine tests before coming in Bulgaria. There is not a check up that you should do before coming. They should come to have a visit in here before starting (it will be a gynocological control and consultation and stabilization of treatment protocol)
To be married is requested for an IVF treatment. You should bring a marital status certification in order to be accepted.
The routine tests are listed below:
Woman,
Prolactin (in the morning fasting is required)
Free T4
TSH
Hbs Ag
Anti-Hbs
Anti-HCV
Anti HIV I+II
Rubella IgG
Hemogram
Male;
Hbs Ag
Anti-HIV I+II
Anti-HCV
Here is holiday starting from 16 till 20 november.
In case you want I can arrange you an appointment later with Dr.Kahraman.

 
Благодаря на Мози за отзивчивостта,че ми даде координатите клиниката и за полезната информация,която ми предостави.