0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #80 -: Октомври 10, 2010, 15:05:56 pm »
New love за Тексен 4амлибел съм 4увала хубави работи,4есто го дават по телевизора и за Севал Та6демир-тя работи в;fertijin;
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #81 -: Октомври 10, 2010, 17:51:22 pm »
Здравейте искам да ви съобщя една прекрасна новина, след икси и микротесе съм БРЕМЕНА  :bfp: Благодарение на екипа в МЕМОРИАЛ!!! :bighug: Пожелавам успех на всички.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #82 -: Октомври 11, 2010, 00:10:55 am »
sev_sev леле мила, мислех, че със сълзите за днес съм приключила...ама нищо де ,поплаках, че да ти върви по вода! Браво! Браво! При проф. Кахраман ли, айде когато можеш напиши подробности - Благодаря! Честито да ви е !
...и да се пазиш!
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #83 -: Октомври 11, 2010, 20:13:32 pm »
sev_sev ,  честитоооо
можеш ли да кажеш каква сума плати за процедурата и микротесето?
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #84 -: Октомври 11, 2010, 21:58:39 pm »
Здравейте искам да ви съобщя една прекрасна новина, след икси и микротесе съм БРЕМЕНА  :bfp: Благодарение на екипа в МЕМОРИАЛ!!! :bighug: Пожелавам успех на всички.
Честито, мила! Ако имаш време и желание, разкажи ни малко по-подробно как протече цялата процедура при теб в дни, лекарства и цифри. Желая ти лека и успешна бременност!

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #85 -: Октомври 12, 2010, 19:52:14 pm »
Благадаря Ви и пожелавам успех на всички. По принцип около 15 дни е цялата процедура. Микротесето е 800евро, а искито е 1900евро, лекарствата излизат около 1000-1500TL.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #86 -: Октомври 12, 2010, 21:01:47 pm »
sev_sev - може ли да се каже, че с престоя и пътя сте похарчили около 10 000лв или са повече. Извинявай, че така задълбавам във финансовия въпрос, но искам да съм наясно за какви пари реално говорим. Ако се решим на вашата стъпка ще теглим заем и ми се ще да знаем в каква сума да се целим. Благодаря ти още веднъж, да си жива и здрава и да се пазиш! Целувки!
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #87 -: Октомври 13, 2010, 11:29:52 am »
Здравейте,
От известно време и аз се замислям за ходене в Истамбул.

Макар да реагирам добре на стимулации и изследванията ми да са все още в норма .... аз съм си на години , след 3 месеца навършвам 42.Насочена съм към донорска програма , беше ми обяснено че шанаса ми с донорска Я. е 50% а с моя 10%.

В бг мама,прочетох и това ми направи силно впечатление , че там разполагат с много силен микроскоп , който  дава възможност да се направи изключително добра преценка на качеството, както на яйцеклетките така и на сперматозоидите а от там и подбора им.Предвид това ,че неуспехите при напреднала възраст са свързани пряко с качеството на ембриона това с техниката някак си ме кара да си мисля , че шанс има.

Аз също се интересувам от подробности по отношение на контакт , как протича процедурата и не на последно място колко ще ни струва.
Предварително благодаря на всеки който си направи труда да сподели подробности.

На Sev_Sev лека и безоблачна бременност а на всички останали късмет!!!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #88 -: Октомври 13, 2010, 16:39:49 pm »
Ised наистина е така при нас нямаше нито 1 сперматозоид и при биопсията, но с този микроскоп откриха сперматозоиди, голям късмет :D
New Love на нас ни излезе доста скъпо около 11 500 защото ни се наложи да повторим някои изследвания и ме оперираха от киста. Но ако си направиш изследванията тука може би по евтино ще ви излезе.
Ако имате въпроси питайте не се притеснявайте.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #89 -: Октомври 13, 2010, 17:39:15 pm »
до колкото знам изследванията без сперматограмата се признават, поне, когато мислех да ходя в Истанбул такава информация бях чела, който е ходил нека каже как е на 100%.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #90 -: Октомври 13, 2010, 19:34:30 pm »
Да признават се стига, да са преведени на английски или на турски език :D
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #91 -: Октомври 14, 2010, 11:02:35 am »
Sev_Sev,
11500.00, това какво е , в каква валута - долари или лева? Както ги изчислявам ...... предполагам в левове :ask:
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #92 -: Октомври 14, 2010, 20:03:58 pm »
В лв :D
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #93 -: Октомври 15, 2010, 16:12:17 pm »
sev_sev - притеснявам се да не съм досадна, моля да ме извиниш, но се сетих да те попитам - ще ти е възможно ли да ни напишеш парите по разбивки .
Например - за предварителни изследвания ....лв
           за операцията ...лв
           за инвитрото ...лв
           за хотел....лв
           за пътуване....лв (като уточниш поне от северна или южна България, ако
                                 ти е неудобно да напишеш града)
           за храна....лв

Така ще придобием по-пълна представа за финансовия разход и всеки ще може да си направи вярна сметка - Благодаря ти и извинявай, че в такива подробности, но наистина ми е мн. важно!
Всичко най-прекрасно!Целувки!
           
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #94 -: Октомври 16, 2010, 09:22:26 am »
И аз дано не ставам досадна, че се повтарям, но да помоля sev_sev, когато намери време и желание да напише подробностите около процедурата в лева, да я опише и в дни. Момичета, мисля, че освен парите, ще ви интересуват и колко дни, н-р, трябва да отделите за самата процедура, дали трябва през цялото време да сте там, как протича стимулацията и т.н. Предварително благодаря!

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #95 -: Октомври 16, 2010, 14:54:58 pm »
Здравейте,записвам се и аз да следя темата,защото другата година ни предстои процедура в Мемориал. Пациентка съм на д-р Тимева в Щерев,имам 4 неуспешни инсета и 4 опита ин-витро- с две имплантации, биохимична и ранен аборт в седма седмица през август/видяхме точица,но не стигнахме до сърчице/.Въпреки,че съм на 37,реагирам добре на стимулации,всички възможни изследвания са ми в норми,нямаме проблеми с цитогенетичните изследвания-хромозомите и при двамата са наред. Според лекарите в клиниката,единственото нещо,което ни остава да направим е ПИД в Истамбул.Коментирахме,да направим стимулацията тук и да заминем за пункцията и трансфера-декември ще уточним и подробностите.
sev_sev ,честито! пожелавам ти много късмет и успешен финал
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #96 -: Октомври 16, 2010, 15:31:19 pm »
Hristina21 , късмет в начинанието,дано новата клиника ти донесе успешно забременяване!!!

Аз също съм с 4 инсета и 4 иксита но съм вече почти на 42.
Би ли споделила, каква е причината за стерилитета при вас , имате ли мъжки фактор?

Предполагам ,че сте изследвали всички останали причини ,които пречаат на забременяването щом сте насочени към ПИД.

Още веднъж успех!
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #97 -: Октомври 16, 2010, 16:26:49 pm »
ised,благодаря ти. Дано на всички ни донесе късмет тази дестинация. С неизяснен сме  :(,но клоним към мъжки фактор.  Спермограмата ни като бройка и подвижност е много добра,Крюгер -10 %, DNA тестът му,обаче, е с 33 % фрагментации. При първия опит имах 20 яйцеклетки,от които оплодиха 15 с ИКСИ и 5 ин-витро. На втори ден всички 15 бяха спрели да се развиват,до трансфер стигнах с ин-витрото. Разбрахме се с лекарката ми и ембриолозите,че няма да правим повече ИКСИ,защото,реално,изборът на сперматозоид е напълно случаен,но при третия опит пак бяха оставили 3 за ИКСИ и,отново ми трансферираха тези,от ин-витро. Четвъртият ми опит беше на ЕЦ- 1 яйцеклетка, ин-витро и 1 много добър ембрион /при него изкарах до точицата/. Още след втория опит,д-р Тимева мислеше,че проблемът ни е в качеството на ембрионите,което си мислех и аз,след всичко прочетено и предвид възрастта ни -над 30,когато нещата много често се скапват именно в тази насока.  След последния неуспех и според доц. Щерев,при мен нямало проблем със забременяването, проблемът бил в самите ембриони,затова ни предложиха да пробваме с диагностиката.Просто вече няма какво повече да изследваме  :(
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #98 -: Октомври 16, 2010, 18:41:48 pm »
           за предварителни изследвания ....лв на този въпрос няма да мога да отговоря, защото половината ги имахме, а сама моите изследвания направихме там и платихме около 600лв
           за операцията микротесе 800евро
           за инвитрото 1900евро
           за хотел нищо не платихме, защото имами приятели там и останахме у тях Но имаше още две семейства от България, които оставаха в различни хотели едното плащаше 75 евро на стая, а другото 40 евро. Имаче и към болницата има хотел, обаче 120 евро на вечер много скъпо излиза
           за пътуване- пътувахме с кола 400км от нас е Истанбул, пак няма да мога да отговоря за разхода, защото всеки ден пътувахме до Истанбул от един друг град понеже оставахме там 130км от Истанбул,всеки ден зареждахме за 50лв гориво. Между другото горивото там е много скъпо 3лв е дизела
           за храна- много малко пари изхарчихме за храна, там където оставахме ни готвиха иначе и храната им е скъпа.

Ние 25 дни бяхме там, защото се появиха неочаквани неща, оперираха ме от киста за което платихме 500лв.
Иначе другото семейство остана 18 дни По принцим стимулацията е различно при всеки  (от 8 до 15 дни). За трансфера чакат до последно повечето на 5 ден връщат ембрионите.
Ако имате други въпроси питайте :D :lol: :D
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #99 -: Октомври 16, 2010, 20:41:18 pm »
Сев благодаря за информацията от първа ръка,всъшност става ясно , че страничните разходи вдигат сумата, иначе процедурите не са по-скъпи оттук.Това си е сериозено и трябва добре да се обмисли.
ако се сетиш за нещо друго.... давай , пиши и ама да не се преуморяваш , пази се :D

Хрис , ние също се водим с неизяснен.Стартирах ме с мъжки фактор , после неизяснен ,после-напреднала възраст.При мъжа ми резултатите са доста колебливи , един път добре друг път зле.

Аз пак с този микроскоп ама .....,върти ми се в главата ,че ако се изолират няколко добри спермита с помоща на високотехнологичен метод и се случи поне едно хубаво яйчице може и да стане, в това ми е надеждата и на там летят мислите ми.

Късмет на всички и докато се надяваме на високите технологии може пък природата и господ да помогнат на някй от тез хубавци да догонят най сетне избраната Я. :pleasantry: