0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #820 -: Март 10, 2014, 12:07:59 pm »
Друго имах предвид  :D
В България има клиники, чиито цени (без да смятаме път и престой), са аналогични на турските, когато в тях е включен пътя и престоя. Един вид излиза по-евтино в Истанбул.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #821 -: Март 10, 2014, 12:36:14 pm »
О, да, аз те разбрах за какво говориш.  Като ударя и този път гредата ще трябва да се отправам на юг, а Турция е толкова вълнуваща за други поводи.
Тук работим, плащаме осигуровки, за какво ли...



Стоека, лека и успешна до края!
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #822 -: Март 10, 2014, 12:51:42 pm »
Аз все още не осъзнавам, че ми се случва чудото след 12 години ходене по лекари и болници.
 В Мемориал се почуствах като у дома, такова внимание, никакво чакане за поредния преглед, самостоятелна стая за теб и семейството ти след пункцията и тансфера. Стаята в болницата отговаряше на 5 звезден хотел. След пукцията носят закуска в такова количество, че и съпругът ми закуси стабилно :D
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #823 -: Март 10, 2014, 13:10:05 pm »
Момичета, здравейте,

ще се представя накратко, тъй като моят път не е никак кратък и безболезнен.
Имам 5 стимулирани опита ин витро + 1 с донорска яйцеклетка и 1 на естествен цикъл, правени са в клиника "Надежда", няколко инсеминации, цветна снимка, лапароскопия. Общо взето няма нещо, което да не е правено през всичките тези години.

Моя приятелка ме насочи към клиника Мемориал в Турция.
Тъй като последното решение на доктора беше, че ембрионите не са качествени, тъй като яйцеклетките ми не са добри, дали там работят с донорски яйцеклетки?

Като моето мнение е, че реално до този момент никога не е настъпвала имплантация и по-скоро не проблема е в яйцеклетките и ембрионите, а нещо което пречи на имплантацията, което още не е открито.
Отделно съм с ЛУФ синдром, високи НК клетки, тромбофилия и някакви фактори при имплантирането, които вече тотално забравих какви са.
Предполагам след като разгледат изследванията и ако преценят, че съм директно за донорска, ще ме посъветват какъв е пътят оттук нататък.

Вече се боря повече от 10 години :/

Благодаря ви предварително за съветите.
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #824 -: Март 10, 2014, 14:17:49 pm »
Дарилка направи си една консултация.Разликата е огромна.Може да не ти трябва донорска програма.
На територията на Турция не се извършват процедури с донорски материал. Клиниките имат филиали в турски Кипър и по този начин са уредили този вид услуги.
Ако имаш въпроси пиши.На мен много ми помогна Stoeka 71.В навечерито на Нова година прочетох за нея и много бързо си отворих очите, за което и благодаря!


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #825 -: Март 10, 2014, 14:31:37 pm »
Дарилка, Десинка е права.
Направи си една консултация, преди да мислиш за донорство.
При нас водещ е мъжкият фактор, но при последният ни опит в България имах само 3 яйцеклетки след много силна стимулация, от която едва едната ставаше за нещо и в клиниката ми предложиха донорство за мен 8O и за мъжът ми! Казахаа, че затова ембрионите не ставали добри заради качеството на мойте яйцеклетки. После в Истанбул имах 19 яйцеклетки, вече с година по възрастна и от тях 13 качествени ембриона.
Прочети моите постове по назад и ще разбереш.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #826 -: Март 10, 2014, 16:48:02 pm »
Благодаря за имейла момичета ... :)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #827 -: Март 11, 2014, 09:46:57 am »
Такава съм си аз - нетърпелива, като Зайо. Писах на д-р М Онал, ще чакам отговор :) Отново ви благодаря момичета...
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #828 -: Март 11, 2014, 10:24:45 am »
Здравейте момичета,
дълго чета за инвитро в Истанбул тъй като за жалост и ние с годеника ми сме за процедура.От леко занижен а спермограма  при последната ни в "Щерев" сме вече за икси .Нямам особено доверие на тукашните ембриолози ,а в нашия случай много зависи от това да изберат качествен сперматозоид.
Посещаваме за сега д-р Юнакова от клиника"Щерев",тя ми направи добро впечатление,но нещо клиниката като цяло не почувствах особена топлина или връзка не знам как да го нарека.
Смятам ,че Турция е нашата дестинация за сбъдване на мечтата ни.
Ще съм благодарна на всяка,която може да сподели своя опит.
Пожелавам успех на всяка една от вас!:)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #829 -: Март 11, 2014, 10:29:20 am »
Big_hope, пожелавам бързо сбъдване на мечтата ви!
В темата има доста писано как се случват нещата в Турция. Прочети я и ако нещо не е ясно, не се колебай да задаваш конкретни въпроси.
Успех на всички!
« Последна редакция: Март 11, 2014, 10:32:04 am от Ники »

Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #830 -: Март 11, 2014, 10:43:00 am »
Благодаря ти много Ники!Да аз изчетох всичко и ми е ясно вече горе долу как се случват нещата.Ще се свържа още днес с някои клиники,за които чета тук  и ще реша къде да си запиша час за първичен преглед и консултация.Искрено се надявам там да преодолеят мъжкия ни фактор,че за тук имам резерви от много истории на момичетата,които изчетох тук и в други форуми.Затова се насочихме и към Турция.Знам,че 100% гаранция няма в нищо и никъде,но там мисля,че шанса ни е по-голям при нашия проблем.
Благодаря ти още един път и всичко най-хубаво ти пожелавам!:)
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #831 -: Март 11, 2014, 12:23:57 pm »
Страхотни са, радвам се, че писах, защото някои изследвания ми ги искат, за да ги видят на място... Ето и отговора на д-р Мурад Онал.. Вече чувствам, че върша нещо....... :)
Hello Milena

First of all thanks for choosing Istanbul Memorial IVF Center for next IVF attempt.

you have a quite long story. we want you to come here for a visit, we will check you with ultrasound and evaluate your file. and we will decide our further treaments according to this.

before you come here i want to make chromosome tests from both of you.

HSG test form you

and for IVF :

before 09:30am without eating anyting: Prolactin, TSH, FT4, antimüllerian hormon, total blood count, HBsAg, AntiHIV, AntiHCV, Rubella IgG
from your husband: HBsAg, AntiHIV, AntiHCV, Rubella IgG

from you Trombophilia: (if you have absent ones, please check it)
Factor V Leiden mutation
Protrombin gen mutation
MTHFR 677 mutation
MTHFR 1298 mutation
Homosistein
Protein C aktivity
Protein S aktivity
Lupus antikoagulan
Antitrombin III
Anticardiolipin IgG ve IgM
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #832 -: Март 11, 2014, 13:03:09 pm »
Както се казва- честито стартиране. :lol: И още по-успешен финал. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #833 -: Март 11, 2014, 15:14:03 pm »
and for IVF :

before 09:30am without eating anyting: Prolactin, TSH, FT4, antimüllerian hormon, total blood count, HBsAg, AntiHIV, AntiHCV, Rubella IgG
from your husband: HBsAg, AntiHIV, AntiHCV, Rubella IgG

Тези преди да отидеш или на място ще ги пуснеш?
Не ми е ясно на мъжа защо ще изследват Рубеола?
« Последна редакция: Март 11, 2014, 15:19:07 pm от little_rabbit »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #834 -: Март 11, 2014, 15:47:53 pm »
Аз разбирам, че са за самата процедура, но така или иначе съм решила и сега да ги пусна и после... Идея си нямам защо искат и на него Рубеолата...
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #835 -: Март 11, 2014, 16:36:20 pm »
and for IVF :

before 09:30am without eating anyting: Prolactin, TSH, FT4, antimüllerian hormon, total blood count, HBsAg, AntiHIV, AntiHCV, Rubella IgG
from your husband: HBsAg, AntiHIV, AntiHCV, Rubella IgG

Тези преди да отидеш или на място ще ги пуснеш?
Не ми е ясно на мъжа защо ще изследват Рубеола?

Тези изследвания аз ги пратих по мейл, в предходния месец ги пуснах, само антимюлеровия ми беше от 5 месеца назад. Пролактина го пусках 2 пъти, защото единия път беше малко над норма. На съпруга ми рубеола не сме изследвали.
Там мисля, че излизат по-скъпичко изследванията. Но пък признават тукашните.
Мисля, че няма нужда да се правят по няколко пъти всички, защото имат все пак някаква давност. В нашите клиники спин, васерман и хепатит Б и Ц се признават 3 месеца, за там не съм сигурна, но мисля че е 6 месеца. За хормоните нещата са по-динамични
« Последна редакция: Март 11, 2014, 16:43:48 pm от Nyxia »
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #836 -: Март 11, 2014, 17:21:31 pm »
Homosistein- цибалаб
Protein C aktivity
Protein S aktivity
Lupus antikoagulan
Antitrombin III- цибалаб

тези горе не ми говорят нищо, предполагам че ги пускат в стандартните лаборатории

 а за Рубеолата Ig, ако двамата с мъжа ти сте я карали би трябвало да ти е положително(т.е да имаш иминитет) и не би трябвало да е нужно да я пускаш повече от 1 път- нали не бъркам
« Последна редакция: Март 11, 2014, 17:42:41 pm от krem123 »
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #837 -: Март 11, 2014, 19:00:04 pm »

 а за Рубеолата Ig, ако двамата с мъжа ти сте я карали би трябвало да ти е положително(т.е да имаш иминитет) и не би трябвало да е нужно да я пускаш повече от 1 път- нали не бъркам
[/quote]

И аз така мисля.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #838 -: Март 11, 2014, 19:08:27 pm »
Рени имай в предвид че Хепатитите важат 3 месеца да не ги правиш два пъти. Иначе желая Ви успех - мойто бебе е истанбулско. Там правят чудеса.
*
Re: Ин витро в Истанбул
« Отговор #839 -: Март 12, 2014, 01:15:34 am »
Рени, не си ли ваксинирана срещу рубеола като дете?