0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #40 -: Февруари 13, 2007, 09:58:52 am »
Вчера между другото за пръв път изследвам FT4 - 0.79 /0.71-1.85/;  FT3 - 2.99/1.4-4.2/. На пръв поглед всичко изглежда нормално, но вече не съм сигурна в нищо. ТСХ-то уж беше в референтни стойности, но се смятало, че трябва да се държи около 2, над 2,5 се смята за високо. Да не би да има някаква зависимост и при тези хормони?

Има, да. Доколкото чрез ТСХ се контролира дейността на щитовидната жлеза. ТСХ е хормон на хипофизата, който се произвежда, когато щитовидната не произвежда достатъчно хормони (Т3 и Т4). В този смисъл ТСХ и Т3/Т4 са обратно пропорционални. Високо ТСХ = ниски Т3 и Т4 (понижена функция на щитовидната). Ниско ТСХ = високи Т3 и Т4 (повишена функция).

При мен ТСХ също беше в рефернтни стойности, но над 2. В клиника по репродоктивна медицина ми обясниха, че при бременост трябва да е между 0.5 и 1.5 и затова съм на Л-Тироксин.
« Последна редакция: Февруари 13, 2007, 10:01:02 am от jul4e »
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #41 -: Февруари 13, 2007, 10:14:38 am »
Аз още не съм ги коментирала с док., днес ще ходя. Общо взето принципа го разбирам и като гледам щом съм намалила стойностите на ТСХ /сега ми е 2,035 /0,49-4,67// май и FT3 и FT4 са си добре.
*
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #42 -: Февруари 13, 2007, 11:28:20 am »
Те са ти в референтните стойности, FT4 е в долната граница.
*
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #43 -: Февруари 13, 2007, 15:46:40 pm »
Мога само да ви кажа, че всичко свързано с щитовидната жлеза е страшна магия. На мен ми откриха хашимото съвсем случайно преди 2 години. Смених трима лекари докато намеря лекаря, който да ми помогне. От хипер функция ме предозираха с прописил и отидох в хипо функция. При хашимотото много трудно се напипва точната доза и трябва да се правят контролни изледвания почти всяка седмица. Те струват доста пари, а касата покрива само 1 път на 3 месеца :x Накрая лекарката, която ме вкара в ремисия просто ми спря всички лекарства! Каза, че жлезата сама ще се регулира. И стана точно така! От 1,5 години вече съм в ремисия! Д-р Тодорова я потвърди сега. Предписа ми само по 1 таблетка селен дневно, която пия вече от 3 месеца! Така, че понякога не само пиенето на лекарства помага! А забравих да ви кажа, когато ми откриха хашимото започнах да ходя на йога, страшно много помага за вътрешната хармония, която е важна за щитовидната жлеза!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #44 -: Февруари 23, 2007, 22:44:44 pm »
здравейте отново
искам да споделя с вас че моят лекар ми каза че точно това искал да постигне с тироксина, с тези ниски стойности тя щяла да спре  да функционира и да си почине няколко месеца, след което ще спра хапчетата и да се надяваме да се е "възстановила" както каза той.
На мен лично не ми стана много ясно за какво е всичко това, понеже в началото стойностите на TSH ми бяха в граници-около 2,2
Вие какво мислите по въпроса, дали лекаря е прав?
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #45 -: Февруари 24, 2007, 15:03:41 pm »
Привет ,момичета,
изследванията ,които направих на TSH и Anti-TPO направо ме втрещиха:
                TSH - 3.04 mlU/ml       при  реф.стойности     0.35-5.50
                Anti-TPO - 474.5 lU/ml      при реф. стойности      0-34
Никога досега не съм правила хормонални изследвания.Назначиха ми още LH,FSH,Testosteron,Estradiol,Prolactin....те са в норма.
Ще посетя ендокринолог,това е ясно,но на какво според Вас се дължи това огромно завишаване на антителата ? И още един въпрос ...имам киста,която лекувам от доста време....възможно ли е тя да оказва влияние на резултата?
« Последна редакция: Февруари 24, 2007, 16:29:25 pm от juli4ka »
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #46 -: Февруари 24, 2007, 15:43:11 pm »
Аз ще те посъветвам да повториш, ТСХ, заедно с FT4, ТАТ и МАТ /отново/.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #47 -: Февруари 24, 2007, 19:23:22 pm »
Привет ,момичета,
изследванията ,които направих на TSH и Anti-TPO направо ме втрещиха:
                TSH - 3.04 mlU/ml       при  реф.стойности     0.35-5.50
                Anti-TPO - 474.5 lU/ml      при реф. стойности      0-34
Никога досега не съм правила хормонални изследвания.Назначиха ми още LH,FSH,Testosteron,Estradiol,Prolactin....те са в норма.
Ще посетя ендокринолог,това е ясно,но на какво според Вас се дължи това огромно завишаване на антителата ? И още един въпрос ...имам киста,която лекувам от доста време....възможно ли е тя да оказва влияние на резултата?

Най- вероятно се касае за автоимунно заболяване.
И моите антитела са завишени в пъти. Диагнозата ми е Хашимото.
Задължително се консултирай с ендокринолог.

Успех!!! :)
*
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #48 -: Февруари 26, 2007, 15:49:25 pm »
LH,FSH,Testosteron,Estradiol,Prolactin....те са в норма
И още един въпрос ...имам киста,която лекувам от доста време....възможно ли е тя да оказва влияние на резултата?
Юличка незнам как са ти в норма при условие, че ти самата писа лекуваш киста дълго. Принципно тези хормони е добре да се проследят поне три цикъла, за да се разбере има или няма хормонален дисбаланс.


                TSH - 3.04 mlU/ml       при  реф.стойности     0.35-5.50
                Anti-TPO - 474.5 lU/ml      при реф. стойности      0-34

След акто за първи път изследваш щитовидни хормони и антитела, ще трябва да ти кажа, че тези стойности се повлияват от смяната на сезоните. В смисъл зимно време организма изпитва по голяма необходимост от тириодитни хормони и понякога има леки отклонения в ТСХ-то тоест понижена функция. (ниските стойности говорят за хипер функция и обратното)
Косултация ще ти е необходима по скоро с гинеколог-ендокринолог ако целиш забременяване (предполага се щом пишеш в този сайт). Ние тук не предписваме лекарства и не даваме консултации заместващи прецизните лекарски знания, наблюдения и опит.
Селен и аспирин не лекуват антителата ТАТ и МАТ, само ги парират (блокират). Наличието на щитовидни антитела говори за автоимунен процес, който може да отключи антифосфолипидни антитела (Антифосфолипиден Синдром), които имат роля в имплантирането и износването на плода.Моят съвет е да потърсиш доказаните в тази област специалисти и да се консултираш с тях.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #49 -: Февруари 27, 2007, 07:47:11 am »
Юличка незнам как са ти в норма при условие, че ти самата писа лекуваш киста дълго.
В норма имах предвид,че са границите на референтните стойности.

                Косултация ще ти е необходима по скоро с гинеколог-ендокринолог ако целиш забременяване (предполага се щом пишеш в този сайт). Ние тук не предписваме лекарства и не даваме консултации заместващи прецизните лекарски знания, наблюдения и опит.
Не съм се обърнала към Вас ,за да ми изписвате лекарства нито да се осланям на консултации, които биха заменили лекарските.Ясно съм написала,че ще посетя специалист.Просто исках да разбера вашето мнение,но вероятно съм сгрешила като попитах.Съжалявам!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #50 -: Февруари 27, 2007, 08:19:51 am »
Не съм се обърнала към Вас ,за да ми изписвате лекарства нито да се осланям на консултации, които биха заменили лекарските.Ясно съм написала,че ще посетя специалист.Просто исках да разбера вашето мнение,но вероятно съм сгрешила като попитах.Съжалявам!

Не е нужно да съжаляваш. Просто потърси консултация със специалист и тогава ще правим коментар. Казах ти от едно изследване неможе да се направи заключение или пък да се посатви диагноза. Трябва да се проследи за по голям период от време., например половите хормони е добре да се проследят поне три цикъла, за да се види дали има някакъв проблем. За щитовидните хормони и антитела има доста писано в сайта, потърси с търсачката. Успех и гледай напред.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #51 -: Февруари 27, 2007, 08:34:23 am »
Юличка, случват се такива неща, моите полови хормони също винаги са били в идеални норми, но съм имала кисти, ТАТ и МАТ бяха завишени, сега не са, всичко може да се оправи, трябва да избереш добър специалист, понякога повишението е просто на стресова основа, важно е да се открие проблема и да се лекува.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    stanis

Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #52 -: Март 23, 2007, 19:20:18 pm »
zdravejte, ne mi e i minavalo prez um, 4e 6te pi6a v podoben forum. no eto 4e mi se slu4i. mnogo sym pritesnena, a 4as pri lekar imam edva v ponedelnik. TSH 3.97, a antitela MAT 111,5 IU/ml. pri referenti 0.0 - 12.0. ne sa nikak dobre, nali? lekuwam se Eutyrox 25 ve4e po4ti 6 meseca, predi tova bqh na LTyroxin 100. kajete ne6to otnosno zabremenqvaneto i posledicite za eventualniq plod. najstina li 6te e s uvrejdaniq? tova ve4e ha6imoto li e? blagodarq

Пиши на кирилица
« Последна редакция: Март 23, 2007, 21:25:40 pm от Lali »
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #53 -: Март 23, 2007, 20:08:00 pm »
абе хора, виждате цял сайт и форум, където всичко (почти) е написано на кирилица. е как ви идва отвътре да изплескате латиница, в случая след 3 страници кирилица.
ми не мога да ти помогна дори и да искам защото просто не съм прочела изчекнатото написано. и да знаеш че не съм само аз - много са тия дето не четат маймуница.

ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #54 -: Март 25, 2007, 11:53:05 am »
Аз само ще добавя към Лили, момичета и момчета ползвайте търсачката. Много сме дискутирали проблемите на щитовидната жлеза. Има и интересни статии в сайта, прочетете ги.
Ако се цели забременяване и проблема е доказан щитовиден, има отлични лекари в областта на репродуктивната ендокринология, координатите ще намерите в сайта. Аз съм с Хашимото, но имам успешна бременност след приложена правилна терапия, която е индивидуална.
Хашимото не се лекува или поне не засега!!!
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #55 -: Септември 18, 2009, 20:06:27 pm »
Аз също съм с хипотиреоидизъм и бих искала да те попитам какви лекарства взимаш. Аз пия само Л-тироксин