0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Пак щитовидна жлеза
« -: Ноември 13, 2006, 12:46:58 pm »
Моля ви за коментар:
TSH          0.041 uIU/ml   0.49 - 4.67
FT4          1.14ng/dl      0.71 - 1.85
Anti TPO   267.62IU/ml   0 - 12
Anti TG     117.26IU/ml   0 - 34
Не съм и помисляла, че са възможни такива резултати и съм страшно притеснена!!! 8O :(
И възможно ли е TSH наистина да е под нормата, а ТАТ и МАТ да са толкова завишени?
За какво говорят тези резултати?
Ще попречат ли на предстоящото инвитро?
Благодаря предварително за отговорите.
*
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #1 -: Ноември 13, 2006, 19:28:11 pm »
Здравей ТА, аз не съм лекар и незнам какво означават тези стойности, но наистина не са в норма. Трябва задължително да направиш консултация с ендокринолог.
Мисля, че за инвитрото няма да имаш проблем, но би могло да е проблем за задържане, износване на бебето или да се роди със здравословни проблеми.
Това не трябва да те плаши, защото ако се отрегулира проблема навреме ще си родиш хубаво и здраво бебе.

Успех и скоро да се похвалиш с две чертички !  :D

*
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #2 -: Ноември 13, 2006, 19:41:41 pm »
Цитат на: TA
И възможно ли е TSH наистина да е под нормата, а ТАТ и МАТ да са толкова завишени?
Та, отивай на ендокринолог. Завишените антитела водят до разстройство във функцията на жлезата. Стойности на TSH под референтните граници говорят за хиперфункция на щитовидната жлеза. Щом планираш инвитро скоро, добре е първо стойностите на този хормон да влязат в норма. Не се притеснявай, с подходяща терапия и системно наблюдение, всичко ще бъде наред.
Успех!
:balk_21:
*
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #3 -: Ноември 14, 2006, 09:39:22 am »
Да това говори за хиперфункция на щитовидната жлеза и Хашимото /много високи стойности на ТАТ и МАТ/.
Когато TSH е извън норми - няма нормална овулация.
ТАТ и МАТ пък пречат за износването, а има мнения и за МАТ за имплантация.
Моя съвет е консултация с добър ендокринолог и може би няколко месеца хормонални за да влезе TSH в норми./за инвитро незнам дали е нужно, но предполам че може би за добрата връзка хипофиза - хипоталакмус/.
Доц.Конова за високи нива на ТАТ и МАТ препоръчва и 10 дни преди транфер вливане на имуновенин.
Късмет!
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #4 -: Ноември 14, 2006, 10:31:09 am »
Колко пъти си изследвала, ако е за първи, направи повторно следващия месец
*
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #5 -: Ноември 14, 2006, 10:59:57 am »
Благодаря ви, мили момичета, за отговорите.
За първи път правя изследвания на щитовидната и резултатите определено ме озадачиха. Просто в първия момент човек не знае какво става, какво да направи и как да реагира.
Явно ще се ходи в Плевен, но първо в събота ще се посъветвам с доктора какво да направя на първо време.
Уж до момента все съм имала нормална овулация - проблема ми е тубарен...
Явно нещата не са такива, каквито изглеждат...
*

    hriseli

Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #6 -: Януари 10, 2007, 22:50:45 pm »
Да това говори за хиперфункция на щитовидната жлеза и Хашимото /много високи стойности на ТАТ и МАТ/.
Когато TSH е извън норми - няма нормална овулация.
ТАТ и МАТ пък пречат за износването, а има мнения и за МАТ за имплантация.
Моя съвет е консултация с добър ендокринолог и може би няколко месеца хормонални за да влезе TSH в норми./за инвитро незнам дали е нужно, но предполам че може би за добрата връзка хипофиза - хипоталакмус/.
Доц.Конова за високи нива на ТАТ и МАТ препоръчва и 10 дни преди транфер вливане на имуновенин.
Късмет!
[ftp]
zdraveite , za parvi  pat vi pisha, ot pro4etenoto  razbiram  4e  vie  ste nai  kompitentne po vaprosa  za stoinostite  horm.  izsledvaniq.eto  zasto  se  obrastam kam  vas 
TSH   5.5 Mu/l            0.3-4.0
FT3   4.4 pg/ml          2.2-5.5
FH4   12 pg/ml          7.8-19.4
FSH  5.6 mUI/ml         2.5-8.0    vav faza  folikolarna
prolaktin  5.7mUI/ml    3.5-26     vav f. folik.,,
edinstveno  za  pretisnenie   e TSH  e po  visoko  ot  normalnoto,ima  li  nqkakav problem ,i dali  ima seriozno  otnoshenie  v  MZ.
 blagodarq na vsi4ki :thankyousign: , i uspeh vav  vashite  na4inania. :bfp: :stroller:
*
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #7 -: Януари 10, 2007, 22:57:43 pm »
hriseli, TSH - то е малко завишено. Трябва да изследваш ТАТ и МАТ, но първо се консултирай с ендокринолог.

Успех! :)
*

    hriseli

Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #8 -: Януари 10, 2007, 23:46:03 pm »
здравеите, :D
благодаря  за  отговора, но  би ли  ми обяснила  какво еТАТ и МАТ, понеже сам 4ужбина а затова с   термини  сакрастения  ми  трудно да  разбера  за  какво става  вапрос, благодаря  ти много.
 :sleepingbabygirl: :sleepingbabyboy:
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #9 -: Януари 11, 2007, 02:01:23 am »
здравеите, :D
благодаря  за  отговора, но  би ли  ми обяснила  какво еТАТ и МАТ, понеже сам 4ужбина а затова с   термини  сакрастения  ми  трудно да  разбера  за  какво става  вапрос, благодаря  ти много.
 :sleepingbabygirl: :sleepingbabyboy:
:DOK,  galli,
ve4e si dadoh  otgovor  na vaprosa,sled dalgo sarirane  v net, tova zadovoli  moqt  interesza  pove4e informazia
Blagodarq ti   mn. 4e  beshe  taka otziv4iva, i  uspeh. :blowingdust:

 
*
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #10 -: Януари 11, 2007, 04:26:54 am »
Стойност на TSH от 5.5 е високичка и трябва да те види ендокринолог.
TSH е основен индикатор за наличието на хипо и хипер функция на жлезата. Стойности над референтните граници говорят за хипо, а стойности под тези граници - за хиперфункция на щитовидната жлеза. От тук говорим и за Синдром на Хашимото  - автоимунно заболяване на щитовидната жлеза т.е. организмът изработва антитела срещу собствената си щитовидната жлеза, които постепенно започват да я рушат (известни като ТАТ и МАТ). Това от своя страна може да доведе до разстройство във функцията на жлезата и до секретиране на неподходящо количество хормони на щитовидната жлеза.
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #11 -: Януари 11, 2007, 04:55:09 am »
bladarq, beshe mn.  zadovolitelna  s otgovora  si.
 :thankyousign: :balk_102:

 
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #12 -: Януари 11, 2007, 10:08:29 am »
Обръщам се към момичетата с повишени ст-сти на ТАТ и МАТ. Какво препоръчват вашите ендокринолози за понижване на тези антитела?
*
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #13 -: Януари 11, 2007, 12:41:39 pm »
Аспирин и Селен, ама даже и те не помагали, ама и не вредели.
Моята ендокриноложка каза, че могат да се нормализират след известно време, при условие, че се нормализира и ТСХ.
А има ли връзка между приема на Метизол и месечния цикъл? Нещо ми закъснява около 10 дена, но не съм бременна.
*
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #14 -: Януари 11, 2007, 13:34:48 pm »
Момичета пиша за да Ви окуража.Много от Вас знаят, че 10 месеца лекувах хиперфункция на щитовидната жлеза /пиех Пропицил/, както и имах много високи титри /6 пъти/ над нормата ТАТ И МАТ /за тях пиех селен и аспирин/.
Вчера си направих контрола след 2 месечно спиране на хормоналните - резултат TSH чудесна ст-ст, а най-голямата изненада за мен бе ТАТ в граници, а МАТ гранична ст-ст.
Та в този ред на мисли искам да Ви окуража, че наистина сле като TSH се вкара в граници и щитовидната жлеза заработи нормално падат с времето и ст-тите на антителата.
*
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #15 -: Януари 11, 2007, 13:55:08 pm »
Това е добро постижение.Браво,Вкас.
Аз скоро си изследвах ТСХ и резултата беше добър( в референтни стойности).Съжалявам, че не изследвах и антителата.Може и те да са се нормализирали  :?.
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #16 -: Януари 11, 2007, 14:52:23 pm »
Браво, Вкас!
Скоро не сме си писали...
При мен от повишена функция на жлезата, нещата тръгнаха към понижена. Явно съм била малко предозирана. Освен Метизола, ми включиха и Lтироксин и сега пия Метизол по 1 т., Бизогама 1/2 т, Lтироксин 1 т.и Бромокриптин /заради Пролактина/. След месец хормоните влязоха в норма, но продължих хапчетата още 3 мес. /по лекарско предписание/ . Не съм повтаря изследванията на ТАТ и МАТ... Следващата седмица във вторник съм на контролни изследвания в Плевен. Последните дни усщам някакво стягане в областта на шията, което досега не съм забелязвала. Това малко взе да ме притеснява. Дали вместо към подобрение, нещата не се влошават?!
*

    hrisiel

  • **
  • 79
  • non ho persso la fiducia!!!!
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #17 -: Януари 11, 2007, 15:13:28 pm »
:?
blagodarq  vi  momi4eta  za  sega  nemoga  di  vi otgovorq  na mn.  vaprosi, neohodimo  mie    malko vreme, za da  povtorq  izsledvaniq  a  tova  ste e   v  sled.  MZ.   s  tozi m malko  zakasnqh   da  povtorq  vs.  tova, taka  ste  imam  vreme, za  konsult.  sas  spezialist i  t. n.
  Uspehi  na  vsi4ki  i  do  skoro
 :help: :balk_64: :balk_69:

 
*
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #18 -: Януари 11, 2007, 16:44:58 pm »
Доколкото знам понижена функция и антитела е хашимото.
Повишена функция и антитела е базедова болест или?
*
Re: Пак щитовидна жлеза
« Отговор #19 -: Януари 11, 2007, 20:34:35 pm »
Цитат
:DOK,  galli,
ve4e si dadoh  otgovor  na vaprosa,sled dalgo sarirane  v net, tova zadovoli  moqt  interesza  pove4e informazia
Blagodarq ti   mn. 4e  beshe  taka otziv4iva, i  uspeh. :blowingdust:

За нищо, мила!
Успех и на теб.  :)