0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #80 -: Ноември 16, 2006, 23:52:24 pm »
Тук нямаш много право на избор - слагаш каквото ти даде лекаря. Има си оторизирани лица за тая работа и толкоз. Да не говорим, че ми обясниха, че ако аз искам например ваксина за туберкулоза и могат да осъдят лекаря и да му затворят практиката. А и тук всичко е убито. Живи ваксини не се дават. Всеки лекар си има собствено мнение за нещата.
Дони, аз съм ползвала вода на Хип без да я преварявам. Тук навсякъде я дават като бебешка вода. Като правя шишетата обаче, си ползвам чешмяната от много отдавна. Единствено в началото като беше бебе на 1 седмица я взех и не повторих.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #81 -: Ноември 17, 2006, 08:40:00 am »
Дони, не преварявай минерална вода! Вземи Девин - розов етикет и я давай така!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #82 -: Ноември 17, 2006, 09:18:42 am »
Вени, преварих я, колкото да стигне температура на кипене (да заври), не съм я оставила да ври. Едва ли се е качило нивото на минерализация за толкова малка загуба на вода чрез изпарението. Нервирах се,че  купихме 3 шишета минерална пода по 3 лв. и сега ще я пием ние. Колко е допустимата минерализация за бебета? Защо уж е HiPP, а пише под 400 при положение, че Девин е няколко пъти по-малка. А мъжът ми естество купува без да чете нищо по етикетите, добре че поне срока на годност гледа. Всъщност има ли значение кои са минералите, чиято концентрация се следи? Досега винаги съм давала преварена 10 мин. вода от чешмата.
« Последна редакция: Ноември 17, 2006, 09:25:36 am от cygnus »
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #83 -: Ноември 17, 2006, 09:45:18 am »
Ох, незнам, Дони! Ами пийте си я вие, а за децата купи Девин - розов етикет / звучи като уиски, а! :lol:/ и не преварявай - аз така давам вече от един месец поне!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #84 -: Ноември 17, 2006, 09:47:35 am »
Всъщност има ли значение кои са минералите, чиято концентрация се следи? Досега винаги съм давала преварена 10 мин. вода от чешмата.

мисля, че флуор, натрий и калий основно се гледат. бъбреците им са крехки и минералите ги товарят. но нищо няма да им стане от 2-3 дни пиене на нискоминерална Девин. във Франция, например, никой не преварява чешмяна вода - дават им нискоминерализирана на кърмачетата.

пак по темата за пъпките. вчера имахме див екшън в градинката - крещя и рева неистово 1 час по часовник, само на ръце гушнат в мене се успокояваше. не искам да си спомням. като се прибрахме, видях, че му е излязла на гънката на брадичката една пъпка с гнойно бяло връхче - каквито ни излизат и на нас, възрастните, често. явно от триенето в моите дрехи, така си мисля. сега се чудя какво да я правя - да я оставя ли така или да я мацна с Фуксин? много близо до устата е, все пак..
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #85 -: Ноември 17, 2006, 09:51:31 am »
Мацни я с боя.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #86 -: Ноември 17, 2006, 10:31:59 am »
Абе хора,тази "Девин"-розов етикет изобщо не е минерална-това е най-обикновена вода!
« Последна редакция: Ноември 17, 2006, 10:33:47 am от morkovche »
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #87 -: Ноември 17, 2006, 10:37:17 am »
Мислех да ви се карам, че се втелявате, ама кой знае и мен как ще ме ухапе щъркела като родя....
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #88 -: Ноември 17, 2006, 10:40:20 am »
Ох, незнам, Дони! Ами пийте си я вие, а за децата купи Девин - розов етикет / звучи като уиски, а! :lol:/ и не преварявай - аз така давам вече от един месец поне!
Някъде, ама не помня къде-май в книгата на Трифонова беше, тия дни прочетох, че на децата водата трябва да се преварява до 1 г. Аз лично филтрирам чешмяна вода през кана Брита и след това я кипвам.


*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #89 -: Ноември 17, 2006, 11:00:43 am »
Айде и от мен едно тъпо въпросче :?. Подсече ни се дупето, мажа с кремчето на Авент за дупе, но незнам след колко време да търся ефект, за да търся друг лек евентуално. И ние сме с колики от началото на втората седмица.
Силве, Чефи и ние сме в отбора рев до припадък, опъване като струна и т.н. купон, купон ама изнемощях вече от безсъние. Кърмата вместо да се увеличава, намалява и аз между другото загубвам и апетит. Ям насила за кърмата и като виждам, че я нама ми се губи съвсем апетита. Това със цеденето на ръка е ужасна история и предполагам, че немога така да стимуллирам гърдите достатъчно за увеличаването на кърмата. Така и немога да се справя с помпата на Авент. Мисля вече за спиране на кърмата, аз съм самичка и наистина не ми остава необходимото време за цедене. Незнам дали има смисъл да купувам друга помпа, но може би преди спирането ще пробвам и това.

Наде, напълно те разбирам, защото до преди месец и ние бяхме така. Все пак пробвай още малко. Да знаеш, че коликите като спрат ще стане по-лесно. Сега не ми е голям проблем да се изцедя дори да съм сама с малката.  Освен това към 2 или 3 месец бебчо ще се откаже от нощното хране и ще поспиваш повече. А иначе докато траяха коликите мъжа ми активно ми помагаше когато беше в къщи като я държеше след хранене, докато аз се изцедя. Така че настоявай и ти за малко помощ. Иначе като бях сама гледах да се изцедя в паузата м/у храненето и коликите (о/о 20 мин обикновено), но е имало случай да успея да я успокоя в/у коляното си или дори така да я приспя и като не смея да я преместя за да не ревне отново, се цедях така, държейки я с колена.
А за помпата вероятно ти не правиш нещо както трябва. Няма ли някой около теб, който я е ползвал и да ти покаже? Аз например няколко седмици я ползвах без приставката за масаж, защото в началото нещо явно не съм я била сложила добре и помпата не правеше вакум. А аз реших, че е защото гърдите са ми прекалено големи. Преди тази помпа ползвах помпата на Чико дето е с крушата. Развалих я точно за 4 дни през които отгоре на всичко щах да хвана тендовагинит.


*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #90 -: Ноември 17, 2006, 11:01:06 am »
Специално за розовия Девин имаше едно журналистическо разследване с Валя Ахчиева, като основния казус беше надписването на етикета. Тази вода е изворна и от нам колко си метра под земята и е чиста от микроби, в това изобщо не се съмнявам, така че затова я дават, че няма нужда да се преварява. Мен ме смущава самия процес на бутилиране доколко стриктно се спазват санитарно-хиигиенните норми и затова я преварявам. В същото предаване един химик каза, че само при кипване за 1-2 минути не се променя концентрацията на минералите, защото няма голяма загуба чрез изпарение (щото обема на водата намалява, но състава на минералите остава същия, т.е. се повишава концентрацията).

Setakap, вече го осъзнавам, че се втелявам и е така от както ми биха диферелина. Преди известо време обаче не го осъзнавах и спорех като ми се подиграваха познати, че много се престаравам. Определено , колкото по-малко знае човек е по-спокоен и по-щастлив и уверен ама вече е късно ;)

Наде, бе, да не си я сглобила неправилно тая помпа, как така няма да действа?
« Последна редакция: Ноември 17, 2006, 12:00:50 pm от cygnus »
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #91 -: Ноември 17, 2006, 12:27:40 pm »
Наде, момичетата са ти казали за кърмата и моя съвет е да не я спираш, нещата от ден на ден стават все по-нормални, или ние свикваме :D Иначе за помпата и аз в нячалото голям зор виждах, ама й се хваща цаката, трябва да направиш вакум, това е цялата философия.
Иначе за подсеченото поне 2 дни трябва да мажеш и да забележиш ефект, а за 3-4 минава, но ако не забелязваш да заздравява кожичката сменяй крема.
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #92 -: Ноември 17, 2006, 16:20:26 pm »
Наде, помпата има само една част дето се слага отдолу нагоре. Тази малката бяла с ръбчетата. Гладката част да гледа надолу, а ръбчетата да са отгоре. Да не я слагаш обратно?! Че отгоре ако я сложиш пак става ама тогава не прави вакум.


Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #93 -: Ноември 17, 2006, 16:56:39 pm »
Наде и Силви, знам, че сега нещата ви изглеждат ужасно, струвави се, че живеете в нещо като лудница, стихийно и объркано! това е така, защото нито вие, нито бебето сте свикнали с новия живот! Но нещата се оправят към края на първия месец, влизат в руслото си, вие се научаване, бебето се научава, създавате си някакъв ритъм! За цеденето пак ще кажа - най-добре е бебето да свърши тая работа! Ако няма причина то да не суче / да не иска или нещо от тоя сорт/ слагайте го на гърда и го оставете на природния му инстинкт! Колкото и да ви се струва несигурно така, знайте, че бебето си изсуква, колкото му е нужно за този момент и кърма има, независимо, че гърдите ви може да ви се струват меки!
Малко се отплеснах, ама нали знаете - кой какво си знае - туй си бае!
Матей - 1.04.2006 г
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #94 -: Ноември 17, 2006, 17:21:21 pm »
Е, jam, чак пък куку, аз да не съм куку, както и 90% от майките, които не задълбават толкова като нас - всички мои приятелки и колежки (програмисти и инженери), а са послушали педиатрите си. По-споко ;) Истината е, че повечето доктори, както и ХЕИ все още нямат наблюдения върху по-новите ваксини и не смеят да излязат от рамките, в които работят. Аз лично не съжалявам, че я послушах, понесоха им добре.

Донке, не се бутай и ти у навалицата. Ти самата проучва доста въпроса, за ваксините, ако не си забравила.
за новите ваксини не си права. имунизационният календар на България е вече променен и от нова година - няма жива полио ваксина на капки, а за ДТК-то пише - жива ИЛИ убита. тоест, ХЕИ-то вече е наясно и признава световната практика. в целия цивилизован свят слагат полио ваксина убита, с инжекция. ваксина на капки се слага в бедни, мръсни страни.
колкото до ДТК - това, което даваше касата досега е с жива коклюшна ваксина. тя е тази, която дава временните реакции като температура, зачервяване, оток на мястото, плач и др. това в краткосрочен план. пак тя е тази, която отключва алергии - това в дългосрочен план. в целия цивилизован свят отдавна се слага ДТаК - ваксина с убита коклюшна съставка. не е вярно, че лекарите тук не знаят. тези, които четат и мислят - знаят. в София масово препоръчват педиатрите да се купува Инфанрикс, например. говорят, че вероятно ще го отпускат и по каса от догодина.

а ти чукай на дърво, че децата ти понесоха толкова добре живата ваксина. имала си късмет. аз на твое място не бих я сложила.



Здравейте и от мен. Времето лети. Сега установявам, че е минал цял месец, откакто писах последният път. Oще 5 месеца майчинство ми остават :( :( :( :(
За ваксините: при нас слагат само "убити" ваксини. И се води голям дебат в някои среди, относно ефикасността им. Ако ми бяха предложили жива, не бих я разрешила, но в крайна сметка не знам-  нали уж за доброто на детето го правим.
Nie sme 7.500 kg, имаме си зъбче, изключително на кърма сме все още и ни остава месец до захранването. Сега ми гърми главата с информация как да захраня. Треска ме тресе направо. Много ме е страх да не му направя някоя алергия на малкия.
Е, това е отчета от мен.
Как сте вие?
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #95 -: Ноември 19, 2006, 14:30:17 pm »
Ей мами, какво направихте с падналото пъпче на детенце или какво се прави :?:  Чувала съм какви ли не бабини девитини, обаче аз нали не вярвам на такива неща питам пак вас :D
Имам и друг въпрос, кой ще ми издава болничните джи пи то ми или ... Извинете ме за невежеството, но нали досега за мен касата беше "табу" и джипката ми няма да е има до края на декември, та се чудя към кой да се обърна.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #96 -: Ноември 19, 2006, 15:05:38 pm »
Ей мами, какво направихте с падналото пъпче на детенце или какво се прави :?:

Хвърля се.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #97 -: Ноември 19, 2006, 15:17:09 pm »
Наде, джи пи-то ама джи пи -то на детето мисля, попитай пак. Абе някой не я ли замества тая твойта кокона?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #98 -: Ноември 19, 2006, 15:20:31 pm »
след като ти изтече болничния, издаден от болницата, за останалата част от дните болничен ти пуска личният лекар /педиатъра/ на детето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 13.11-19.11.2006г.
« Отговор #99 -: Ноември 19, 2006, 15:36:30 pm »
Абе някой не я ли замества тая твойта кокона?

Абе замества я, още по голяма кокона на която вяра пък съвсем нямам. Иначе аз си записах детето при педиатър д-р Янева, ще попитам нея.Благодаря за бързите отговори  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!