0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #580 -: Януари 01, 2012, 21:27:49 pm »
ще ви споделя моя любима рецепта, която е удивителна, особено за ценители на дюли.

Печени дюли с пълнеж

От дюлата се изрязва капак /около 1/3 от цялата/ и се издълбава от семките и още малко. пълни се с предварително накиснати от предната вечер стафиди с ром, орехи, канела, карамфил и по 1 лъжичка мед. дюлата се затваря, завива се във фолио и се пекат за 45 мин. на 220 градуса. приятен апетит  :)
« Последна редакция: Януари 26, 2013, 07:08:58 am от mishanta »
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #581 -: Януари 04, 2012, 16:20:12 pm »
Здравейте момичета! Не намерих специална тема за моя въпрос, затова го задавм към вас. Купих си силиконова форма за кекс и мъфини. До сега не съм използвала такива. Необходимо ли е да се намасляват? Нека ако някой има опит с тези форми да го сподели, а аз после ще споделя моя кулинарен успех или провал  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #582 -: Януари 04, 2012, 17:13:04 pm »
не, не е необходимо
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #583 -: Януари 05, 2012, 08:13:02 am »
не, не е необходимо

Добро утро! Благодаря ти за отговора.
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #584 -: Януари 25, 2012, 12:45:27 pm »
karmen-kosara - с интерес очаквам рецептата, а може и някоя снимка на Мъфините  :lol:
Аз пък си купих много красиви хартийки (кошнички) за Мъфини от Джъмбо и нямам търпение да ги напълня с тесто  :lol:
 

*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #585 -: Януари 25, 2012, 13:09:22 pm »
Аз правя най често Мъфини по тази рецепта.Стават страхотни:

Продукти:

300 г брашно с бакпулвер
35 г какао на прах
75 г захар

125 г шоколад
50 г орехи
60 г разтопено краве масло
125 г лешникова паста тип Нутела или Финети
1 яйце
180 мл прясно мляко
125 мл готварска сметана

Приготвяне:

• Формата за мъфини (12 броя) се намаслява или се застила с хартиени формички.
• Фурната се загрява на 200 С.
• В голяма купа се смесват сухите продукти (брашно, захар, какао) заедно с начупения на малки парченца шоколад и нарязаните на дребно орехи.
• Отделно в средна купа се разбива яйцето и се прибавят охладеното, разтопено масло, млякото, сметаната и Нутелата.
• Разбъркват се и се изливат към сухите продукти.
• Двете смеси се разбъркват около 20 пъти по часовниковата стрелка.
• Формата за мъфини се пълни с тестото на 3/4 от обема й.
« Последна редакция: Януари 25, 2013, 21:11:29 pm от mishanta »

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #586 -: Януари 25, 2012, 13:11:13 pm »
Благодаря за бързия отговор, parsi  :D

*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #587 -: Февруари 19, 2012, 12:43:40 pm »
Ето как се получиха моите мъфини Валентинки  :lol:

http://sunnynevi.snimka.bg/other/nevi.655209.26398305

parsi Не успях да ги направя по твоята рецепта, понеже точно тогава нямахме интернет  :(
Направих ги по рецепта за един сладкиш, който е с пухкаво - кексово тесто и смея да кажа, че се получиха доста добре, просто ми се наложи да импровизирам  :D :D :D


*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #588 -: Февруари 25, 2012, 14:08:13 pm »
Отдавна не съм писала тук рецепти, но днес имам цели две много бързи, лесни и вкусни.

 Тази я пусках и във Фейсбук, но и за останалите момичета тук я пиша. Приготвя се бързо, лесно, семпъл кекс и много приятен на вкус. Можете и да увеличите продуктите, но от тези се получава около 4 пръста дебел кекс, добре си е и така.

"Мадейра кейк"

Продукти:

250 гр масло (разтопено)
4 яйца
1 ч.ч. захар
кората на 1 портокал (настъргана на ситно)
сокът на 1 портокал (ако не е много сочен, може и сока от 2 портокала, но кората да е само от 1)
кората на  лимон (настъргана на ситно)
сокът на 1 лимон
1 ч.л. сода
1 ч.л. бакпулвер
щипка сол
1.5 ч.ч. брашно

Брашното се пресява със солта, содата, бакпулвера. Маслото се разтопява и се разбърква се добре със захарта. Добавят се яйцата, а после корите от портокала и лимона. Добавят се и двата вида сок. Слага се и брашното. По рецепта беше 1 ч.ч. брашно, но ми се видя, че стана доста течно и добавих още половин.

Разбърква се всичко и се изсипва в намаслена и поръсена с брашно кексова форма с чаша в средата.
Пече се в загрята фурна на 180 градуса, която трябва да включите, щом започнете да смесвате продуктите. 20 минути се пече и после се слага фолио отгоре, за да не изгори и се пече още 20-25 минути.


"Лесен тутманик"

Много е лесен за приготвяне и няма завъртулки при оформянето. Получава се нещо като милинките от павилионите за закуски, но е цяла тава само за вас. В зависимост от тавата можете и да увеличите малко продктите.

Продукти:

1 яйце
1 ч.ч. топла вода
1 ч.л. захар
1 с.л. сол
1 кафена чаша олио
2 пакета суха мая
брашно, колкото поеме (пресява се брашното)

От всички продукти се замесва меко тесто, което се оставя на топло да увеличи обема си за час. После се измесва с малко брашно и от него се късат парченца, които се оформят като топчета с големината на средна ябълка (или каквато си искате големина).

В една голяма купа се смесват кофичка кисело мляко, 300 гр. натрошено сирене, 2 яйца. И тези продукти са ориентировъчни. Разбъркват се добре, но не с миксер.

Вземат се топчетата и се пускат в купата със сместта. Разклаща се купата, за да се облеят добре всички топчета. Захлупва се отгоре с нещо цялата купа и се оставя до 1 час на топло да поемат топчетата от сместта и да втасат отново.

Взема се купата после и се изсипва всичко в намаслена и набрашнена тава. Подреждат се топчетата едно до друго, а сместта с лъжица се разпределя между топчетата и вурху тях да има от нея;прави се, защото при изсипването тя може да се скупчи  на едно място. Отгоре се слагат парченца масло.
Пече се в загрята предварително фурна на 180 градуса за около 40 минути.

« Последна редакция: Февруари 24, 2013, 07:11:27 am от mishanta »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #589 -: Април 17, 2012, 20:45:42 pm »
Ето една рецепта за бисквити от овесени ядки, която от както пробвах преди около месец, вече 3 пъти я правя. Аз правя половината на долното ( само яйцето не деля) и ми стават 9-10 биксвитки.

Продукти:
120г масло
една ч.ч. кафява захар (преполагам и с бяла става, ама кафявата е с по-голями кристали, не знам дали има значение)
едно яйце
ванилия ( тук е една лъжичка течен екстракт, в БГ не знам как се продава)
1 ч.ч. брашно
1/2 ч.л. сода за хляб
1/2 ч.л. сол
3 ч.ч. овесени ядки едно смляни ( може и с фини, но аз лично не обичам)
1 ч.ч. стафиди
По избор( за не ги позлвам тез неща) : 1 ч.ч. изпечени и натрошени орехи, 1/2 ч.л. канела

Разбива се маслото със захарта, прибавят се яйцето и ванилията, после брашното объркано със содата за хляб и накрая овесените ядки и стафидите. За мярка, аз ползвам лъжица за сладолед, но и обикновена лъжица става. Слагат се на предварително намазана с масло тава за печене, на около 5см една от друга и след това се спрелесват с ръка намокрена с вода отгоре, за да придобият форма. Пекат се 13 минути в предваритлено загрята фурна на 180 градуса и се оставят да истинат на тавата. Стават невероятни! Също много хубави става със сушени червени боровинки, вместо стафиди, но не се намират навсякъде.

Ето как изглеждат накрая( не е моя снимката, но така изглеждат)

« Последна редакция: Април 17, 2012, 21:00:37 pm от Bobbie »


  
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #590 -: Април 21, 2012, 15:18:31 pm »
здравейте моми4ета и аз от скоро се вклю4их и бих искала и аз да ви споделя една от моите рецепти аз съм я кръстила Торта Ветрило ето я и рецептата на мен и моето семейство много ни харесва силно се надявам и на вас да ви хареса.                                                                               за тестото:

3бр-яйца        1/2п-масло
1чч-захар       1чл-сода
2сл-мед         брашно колкото поеме-да не е твърдо тестото


   за крема:

2л-пр мляко(може и повече ако искате с повече крем)    
700гр-захар                                                                      5-6бр-яйца                                                                        11/2п-масло                                                                       2-3п-ванилия                                                                      16сл-брашно                                                                       1коф-течен шоколад от 200гр                                                                             начин на приготвяне:                                                                       замесвате тесто от посочените продукти да не е много твърдо,след това го разделяте на 8 или 12 топки,после разто4вате кора,то4исе с пове4ко брашно ако ви се види много набрашнена кората след като я разто4ите го махате със една салфетка и я слагате в тавата,която ще я пе4ете без да мажете тавата с нищо като стане кафеникава кората я изваждате от тавата в/у весник-веднага защото като изстине кората се втвърдявя и така правите вси4ки кори,след като испе4ете корите правите крема.Като направите крема запо4вате да си правите тортата,слагате едната кора,след това слагате крем разпределяте го хубаво на всякъде по кората и слагате другата кора и пак крем и така правите до като стигнете до последната кора.На последната кора слагате по малко крем колкото да омекне кората,след като сложите крема слагате и те4ния шоколад,разпределяте го хубаво навсякъде и после поръсвате с орехите.Ако корите са ви били по големи и са задигнати по стените на тавата това не е проблем,аз го од4упвам и го смилам като орехите,и после го поръсвам в/у тортата.Надявам се да ви хареса не се прави трудно,нищо 4е така изглежда много е хубава купената торта ветрило пасти да яде пред тая                                                      
« Последна редакция: Януари 26, 2013, 07:12:24 am от mishanta »
misheto
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #591 -: Декември 16, 2012, 17:43:35 pm »
По желание на повечето присъстващи на Коледното парти на Зачатие ви представям две рецепти на мой любими бонбони, едните са  "Рафаело", а другите "Шоколадови трюфели".

Шоколадови трюфели

Продукти:
 
50 гр. масло
50гр. пудра захар
2 жълтъка
100 мл. течна готварска сметана
300 гр. готварски шоколад
ванилия

Маслото и захарта се разбиват на пухкав крем, прибавят се един по един жълтъците.През това време на водна баня се разтопяват трите шоколада.Сметаната се кипва и се прибавя към пудрата захар, маслото и жълтъците, прибавя се и ванилията.Всичко се омесва добре до еднородна смес, след което се смесва с разтопения шоколад и се обърква пак много добре.Сместа се оставя в хладилника да се охлади добре и да се втвърди.Аз лично правя сместа едната вечер, а на другата асмите бонбони.Та след като се втвърди сместа, в една чиния, слагам обикновено какао, взимам малко от сместа, правя топче в ръцете си , овалвам в какаото и е готово.

Рафаело

Продукти:
90мл. течна сметана
3 бели шоколада
лешници
50гр. масло
кокосови стърготини

Сметаната се слага на котлона да кипне, слага се и тава с вода, за водна баня.След като сметаната кипне се мести на водната баня и се прибавя начупения шоколад.Като се разтопят се слага маслото и се бърка, докато маслото се разтопи.След това се слага в хладилника да изстина.Оформянето става по подобен начин, но тук в сърцевината се поставя един лешник, около него от сместа и накрая се овалват в кокосови стърготини.

Дописвам: Не правете Рафаелото с шоколади от Лидл, по-меки и мазни са и сместа не се втвърдява добре.Петя извинявай, че чак сега го пиша, но бях забравила за този проблем.

Да ви е сладко!
« Последна редакция: Декември 19, 2012, 12:49:18 pm от magi_st »

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #592 -: Декември 16, 2012, 17:57:53 pm »
Благодаря ти, Маги! Страхотни са, казвам ви го от първа ръка /уста/.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #593 -: Декември 17, 2012, 17:14:47 pm »
По желание на повечето присъстващи на Коледното парти на Зачатие ви представям две рецепти на мой любими бонбони, едните са  "Рафаело", а другите "Шоколадови трюфели".

Шоколадови трюфели

Продукти:
 
50 гр. масло
50гр. пудра захар
2 жълтъка
100 мл. течна готварска сметана
300 гр. готварски шоколад
ванилия

Маслото и захарта се разбиват на пухкав крем, прибавят се един по един жълтъците.През това време на водна баня се разтопяват трите шоколада.Сметаната се кипва и се прибавя към пудрата захар, маслото и жълтъците, прибавя се и ванилията.Всичко се омесва добре до еднородна смес, след което се смесва с разтопения шоколад и се обърква пак много добре.Сместа се оставя в хладилника да се охлади добре и да се втвърди.Аз лично правя сместа едната вечер, а на другата асмите бонбони.Та след като се втвърди сместа, в една чиния, слагам обикновено какао, взимам малко от сместа, правя топче в ръцете си , овалвам в какаото и е готово.

Рафаело

Продукти:
90мл. течна сметана
3 бели шоколада
лешници
50гр. масло
кокосови стърготини

Сметаната се слага на котлона да кипне, слага се и тава с вода, за водна баня.След като сметаната кипне се мести на водната баня и се прибавя начупения шоколад.Като се разтопят се слага маслото и се бърка, докато маслото се разтопи.След това се слага в хладилника да изстина.Оформянето става по подобен начин, но тук в сърцевината се поставя един лешник, около него от сместа и накрая се овалват в кокосови стърготини.

Да ви е сладко!

А от една доза колко бройки излизат ориентировъчно, и от дветe рецепти
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #594 -: Декември 17, 2012, 18:02:00 pm »
Рецепта за гризини с кашкавал от мен: :)

Продукти:
Топла вода 150 мл
Настърган кашкавал
Ципка сол и захар
мая
Брашно 350 г.
олио ,масло ил маргарин каквото имате

Приготвяне:
В тава се смесват брашното и маята. В средата се прави кладенче, където се излива водата с разтворените в нея захар и сол, олиото или каквото използвате и настърганият кашкавал. Течността внимателно се разбърква с лъжица.
Прехвърля се на набрашнена повърхност и се меси до меко и еластично тесто.
Втасва на топло за 30 минути. Разделя се на 4 части.
От всяка част се оформян 10 пръчици. Редят се в тава с хартия за печене.
Намазнена тава, може да се добави и кимион към тестото, а след като
гризините се опекат могат да се порасят с кимион.

Да ви е сладко, жалко че не ги снимах при първото правене!  :?



*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #595 -: Декември 17, 2012, 18:45:48 pm »
Зависи колко големи топчета правиш, но аз изкарвам по около 50 броя от всеки вид.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #596 -: Декември 17, 2012, 21:14:44 pm »
Маги  :thankyousign:

Ох, направо такава греховност са тези твоите бонбони, думи нямам!
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #597 -: Декември 18, 2012, 09:19:48 am »
Зависи колко големи топчета правиш, но аз изкарвам по около 50 броя от всеки вид.

Благодаря!
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #598 -: Януари 25, 2013, 22:41:35 pm »
Да напиша една от скоро любима рецепта на моето семейство.  :lol:

Сърдити картофки

Наречени са сърдити, защото така ги е нарекла жената, създала рецептата. А ги е нарекла така, заради това, че е съчетала две от любимите гозби на сърдитите си момиченца!
Вземате 10-тина броя картофи, които обелвате и нарязвате на тънки колелца. Поставяте ги в намазнена тавичка и ги поливате с 4-5 с.л. олио и 150 мл вода. Печете в загрята до 250 градуса фурна. 1 пакет гъбена крем-супа разтваряте в 300 мл вода и когато картофките са готови, изсипвате върху тях. Сол не се слага, тъй като супата е доста солена, а и се разтваря в значително по-малко количество вода от обикновено. Ако не обичате гъбена, може да сложите всякакъв друг вид супа. Върху сместа, слагате и 150 грама настърган кашкавал и запичате до златисто. По желание се слага магданоз или копър. Рецептата е много лесна и много вкусна. Децата я обожават. Търпи доста импровизации. Аз я правя от скоро, но вече съм изпробвала и с друг вид супа, а така също и без кашкавал. Може да се сложат вътре и други продукти, н-р месни за силния пол.
Надявам се, че ще ви хареса.
Слагам и линк към оригиналната рецепта.
http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B0/%D1%81%D1%8A%D1%80%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%BE%D1%84%D0%B8
« Последна редакция: Януари 26, 2013, 05:30:39 am от mishanta »

*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #599 -: Февруари 08, 2013, 15:05:49 pm »
Последно време не съм много редовна в сайта и се извинявам, че нахлувам така, но Мишето ме подсети, че съм пропуснала да напиша тук една любима рецепта :)


БЪРЗ СЛАДКИШ С БИШКОТИ


Продукти: бишкоти, кисело мляко и/или заквасена сметана, захар на вкус /аз сложих пудра захар/, ананас от консерва, нарязан на малки кубчета, 1 банан на кръгчета и това е :)
Смесват се киселото мляко и сметаната, захарта, ананаса. Редят се ред бишкоти, ред от сместа, кръгчета банан, ред бишкоти, завършва се с крем. Отгоре може да се настърже шоколад или да се импровизира с каквато украса решите :)
Правила съм сладкиша и със сезонни плодове като ягоди и череши, става също много вкусно
:)