0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #360 -: Септември 03, 2007, 23:09:32 pm »
Аааа, ама чакайте сега - топено сиренце и крема сиренце не са ли различни неща???
Аз мислех, че чийзкейка се прави с крема сирене...
Пък за Филаделфия щот за пръв път чувам, затва питах.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #361 -: Септември 04, 2007, 08:06:36 am »
мммда грешката е моя- крема е сиренето Филаделфия
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #362 -: Септември 05, 2007, 16:51:52 pm »

:balk_122: По молба на една група форумки-сладокуснички :balk_53:

публикувам рецептата на "Домашен крем-Ванилия!"

Рецептата ми бе предоставена от една симпатична  :flower: Дама,
майстор на сладкиши, разни и вкусни!


"Домашен крем-Ванилия"

Продукти:

1л. сварено, топло прясно мляко,
1 яйце (може и с повече 2,3 или 4),
6 пълни с.лъжици брашно,
9 пълни с.лъжици захар,
1 пак. ванилия
бучка масло

Смесват се жълтъците, захарта и брашното с малко студено мляко или вода
до получаването на гъста, гладка кашица.
Тази микстура се добавя към топлото мляко на котлона
и се бърка до сгъстяването на крема!
Две минути преди свалянето му от котлона се добавят ванилията и маслото!
Преди да разпределите крема в подходящи купички
( с размер според апетита на хапващите :eat:)
към него се добавя разбития на сняг белтък!

/аз не разделям жълтъци от белтъци,
предпочитам яйцата да бъдат термично обработени,
това никак не пречи на вкуса на крема и пухкавостта му/

:eating: Приятно похапване!

« Последна редакция: Ноември 05, 2013, 15:32:35 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #363 -: Септември 05, 2007, 16:59:47 pm »
Преди да разпределите крема в подходящи купички
( с размер според апетита на хапващите :eat:)
към него се добавя рабития на сняг белтък!

Това обаче не става за бременни! (заради суровия белтък)


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #364 -: Септември 05, 2007, 17:01:55 pm »
Привет и от мен.
Преди няколко дни ми казаха рецепта за хрупкави пилешки крилца , може и с бутчета. Крилцата или бутчетата (разделете ги на две) се посоляват и се оставят 1/5 час да се овкусят и оцедят. След това се намазват  с майонеза и се отупват с галета и сусам. Пекат се в тава, без мазнина и вода. Така добиват страхотна коричка от всички страни. Немога да им се наситя  ... :oops:



Скъпички, правих тази рецепта и с крилца, и с бутчета, и наистина става много вкусно! Даже съм я препоръчала на приятелки.
Само че аз малко импровизирах /никога не готвя точно по рецепта, винаги добавям или отнемам нещо от себе си/.
Мариновах пилешкото за няколко часа в марината от - "унисос" на Maggi /ако не сте го ползвали, няма да съжалявате ако си вземете/, балсамов оцет, олио, малко вода, червен пипер, подправка за пиле /универсална/, куркума, бял пипер, сол, или каквито искате подправки по вкус.

Благодяря ти Петя за чудесната рецепта!



Мале, това изглежда много вкусно.А не залепва ли по тавичката щом няма мазнина?Аз нямам тефлонова тава, а алпака. :oops:
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #365 -: Септември 05, 2007, 17:08:52 pm »
Мише, ти първо ни покани у вас на проба, пък ако харесаме тогава ще се пробваме и да си го направим.  :lol:

А пък това със суровите белтъци не ме плаши. Просто ще отложим гостито за след месец два :lol: :lol: :lol:
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #366 -: Септември 30, 2007, 18:48:04 pm »
Момичета, повече от сигурна съм, че този вариант на печената тиква ви е познат и го правите! Ако е така, приемете тази рецепта, като едно напомняне, че есента дойде и е време за печената тиква.  :D Аз правих тази рецепта за първи път тези дни и много ни хареса.

Печена тиква (но и още нещо!)

Продукти:

тиква, прясно мляко, яйца, захар, канела, смлени на ситно орехи. Броят на яйцата и количеството на млякото зависят от това колко ви е голяма тавата.

Приготвяне:

Обелваме тиквата, нарязваме я на парчета с големина, която да не позволи да се разкашка тиквата, след като се опече. Редят се парчетата в тавичка, слага се вода, поръсва се със захар и отгоре тавата се покрива с фолио. Когато омекне тиквата, махате фолиото, за да се запече. Междувременно приготвяте смес от: прясно мляко (толкова, че да се запълни тавичката догоре) + 5 яйца + канела + захар. Затопляте млякото, разтваряте в него захарта, добавяте разбитите яйца и канелата. С тази смес заливате изпечената тиква и  връщате отново във фурната, за да се стегне яйчно-млечната смес. Вади се от фурната, когато се стегне всичко, но не да изгори. Като се извади, се поръсва със смлени орехи. Най-вкусна е студена, ако можете да издържите дотогава! Получава се един много фин, лек тиквен десерт! Да ви е сладко!


*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #367 -: Октомври 01, 2007, 18:19:29 pm »
Една бърза рецепта за работещи до късно хора.
На дъното на тефлонов тиган, по възможност по-дълбок, се сипва малко зехтин или олио.Върху зехтина се нареждат плътно едно до друго кръгчета домати. Може да се поръси нарязан на ситно чесън.Аз поръсвам и малко босилек.Върху доматите се слагат плочки сирене, а по желание върху сиренето бекон или шунка /на мен лично без тях ми харесва повече /. Най-отгоре се счупват няколко яйца - 5 или 6.Захлупва се с капак и се слага на котлона. Когато се забулят яйцата поръсвам малко кашкавал и държа с капака на котлона докато се разтопи. Става много бързо, а и вкусно. Наподобява сирене по шопски. По-късно ще кача снимка.
     
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #368 -: Октомври 04, 2007, 19:34:45 pm »
Крема е невероятен.Правя го откакто се помня/тоест от дете още/.По принцип това е оригинала на крема за еклери,но и в купичка си е така вкусен разбира се.Понякога правя и бисквитена торта с него.Късно се включвам в темата, но ужасно много обичам да готвя и почти няма рецепта която да не знам и да не съм правила.Ако мога с нещо ще помагам. :wink:
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #369 -: Октомври 08, 2007, 15:09:47 pm »
Привет и от мен.
Преди няколко дни ми казаха рецепта за хрупкави пилешки крилца , може и с бутчета. Крилцата или бутчетата (разделете ги на две) се посоляват и се оставят 1/5 час да се овкусят и оцедят. След това се намазват  с майонеза и се отупват с галета и сусам. Пекат се в тава, без мазнина и вода. Така добиват страхотна коричка от всички страни. Немога да им се наситя  ... :oops:

Скъпички, правих тази рецепта и с крилца, и с бутчета, и наистина става много вкусно! Даже съм я препоръчала на приятелки.
Само че аз малко импровизирах /никога не готвя точно по рецепта, винаги добавям или отнемам нещо от себе си/.
Мариновах пилешкото за няколко часа в марината от - "унисос" на Maggi /ако не сте го ползвали, няма да съжалявате ако си вземете/, балсамов оцет, олио, малко вода, червен пипер, подправка за пиле /универсална/, куркума, бял пипер, сол, или каквито искате подправки по вкус.

Благодяря ти Петя за чудесната рецепта!


Мале, това изглежда много вкусно.А не залепва ли по тавичката щом няма мазнина?Аз нямам тефлонова тава, а алпака. :oops:


Мимка, не залепва, защото майонезата пуска мазнина.
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #370 -: Октомври 09, 2007, 18:09:42 pm »
Моля за помощ!Донесоха ми пуешко месо/направо пуйка -мутант/.Утре за вечеря ще ми идват гости и аз трябва да съм сътворила нещо с това пуешко месо/разфасовано е поради огромния размер на пуйката/.Та понеже аз нямам опит с пуешкото...опирам до вас.В кулинарните сайтове няма нищо интересно. :?
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #371 -: Октомври 09, 2007, 19:09:54 pm »
Жекова, как си с френския ? Не се майтапя, сериозно.... Ако си горе долу добре, виж на този сайт www.isaveurs.com, с ключова дума dinde  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #372 -: Октомври 09, 2007, 19:15:39 pm »
Много съм зле с френския,но благодаря, все пак ти ме подсети ,че имам една книга с френски рецепти/на български :lol:/,сега ще ровя в нея :D

 П.П.Все още обаче очаквам предложения и от вас :D
« Последна редакция: Октомври 09, 2007, 19:18:33 pm от Жекова »
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #373 -: Октомври 10, 2007, 16:34:15 pm »
една рецепта и от мен,дано не се повтарям,че не изчетох всичко:
Пилешки крилца/и с бутчета става, но не толкова добре/ се омазват за 24 часа със следната смес: 1 с.л.кисело мляко,1 ч.л.горчица, 2 с.л.мед, 1 с.л. соев сос, сол.След това се нареждат в тавичката и се поръсват със счукани орехи/само бутчетата поръсвам,крилцата - не/.
Крилцата се пекат бързо, и са по-вкусни,защото там месото поема от маринатата до кост, в буквалния смисъл.Не е желателно месото да се маринова с лимон,защото той "стяга" месото.
Да ви е вкусно  :wink:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #374 -: Октомври 10, 2007, 19:53:41 pm »
току що направих кремчето от мишаната.сега хапвам,много е вкусен :)
аз май малко го поубърках накрая,че белтъците много не бяха на сняг ама е готин

сега пък пека от крилцата с майонеза,галета и сусам :lol:за тях мнение ще дам утре-ама голямо плескане падна с тая майонеза :lol:

само рецепта за салатка не съм намерила
*
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #375 -: Октомври 11, 2007, 13:13:14 pm »
Ааааа, кремчето на Мишето аз си му викам-селски млечен крем.Страшен е, много е на почит в нашата къща!
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #376 -: Октомври 11, 2007, 15:54:40 pm »
ама голямо плескане падна с тая майонеза :lol:
Ако сложиш клирцата в чиста найлонова торбичка, сипеш нужното количество майонеза, затвориш и омажеш качествено, ще имаш чифт чисти ръце и крила за натупване с галета :lol:.
Мога, стига да искам.
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #377 -: Октомври 11, 2007, 19:34:12 pm »
ама голямо плескане падна с тая майонеза :lol:
Ако сложиш клирцата в чиста найлонова торбичка, сипеш нужното количество майонеза, затвориш и омажеш качествено, ще имаш чифт чисти ръце и крила за натупване с галета :lol:.
благодаря за идеята,другия път ще пробвам
иначеее вкусни са! :D
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #378 -: Октомври 12, 2007, 11:53:40 am »
аз само ще си позволя да дам една идея, която Жужка ми припомни.
Когато панирам нещо, слагам брашното в нова кесийка, пускам вътре нещото,и го потупвам отсам-оттам.  :wink: Брашното се напудря върху продукта, и то навсякъде и равномерно.Представете си шайби от риба, стават идеално.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: ВКУСОТИИ
« Отговор #379 -: Октомври 13, 2007, 17:10:55 pm »
Искате ли да ви дам рецептата за панировката на кашкавалчетата от Хепи? Скоро ми я разкри познат който почна работа там в кухнята.