0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моля за съвет - лоша спермограма
« -: Ноември 14, 2006, 20:08:41 pm »
Здравейте,

Аз вече няколко пъти съм писала по тази тема и затова няма да се повтарям отново. Това, което е новото е,че днес разговарях с клиниката на Щерев - д-р Савова и тя ми каза, че при ниски резултати ./10%/ подвижност няма смисъл да правим разширена спермограма - не се правило  :(. Разширена се правило ако има някакви по-добри показатели, които да бъдат разгледани. Не рзбирам защо, но някой сблъсквал ли се е с подобно нещо??? Притеснява ме това ,че не съм от СОфия и ще трябва да ходим за разширена ако се наложи отново.



Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*
Re: Моля за съвет - лоша спермограма
« Отговор #1 -: Ноември 14, 2006, 22:19:12 pm »
 :help:
Понеже никой не ми отговаря  :( ще се опитам да поясня въпроса си - на някой казвали ли са му да НЕправи разширена сермограма и защо??? 8O

Защото ако е необходимо по-точна спермограма бих направила във Варна /ако някой сподели на коя лаборатория от Врана са близки резултатите до тези в София???/. И тогава ще отида в София за разширена. А ако наистина при 10% няма смисъл да правим разширена то тогава какво следва??? За АРТ не е ли необходимо разширена?

Извинявам се че звуча така, но съм объркана  :?


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

Re: Моля за съвет - лоша спермограма
« Отговор #2 -: Ноември 14, 2006, 23:41:36 pm »
Aз също не виждам идея да се прави разширена спермограма. Ефекта е нулев за съжаление при подвижност 10%. Това е важен показател все пак. Какво ще спечелиш ако получиш информация за разни други неща, при положение че този няма да се промени дори ако се направи разширена спермограма. Ако ти се дават излишни пари - правете я. Но за съжаление лично аз не виждам никакъв смисъл и съм на същото мнение, което са ти казали и хората.
*
Re: Моля за съвет - лоша спермограма
« Отговор #3 -: Ноември 15, 2006, 08:36:19 am »
Когато правихме с-ма в клиниката на Стаменов(за първи път),аз исках да направим разширена,но там категорично ми казаха,че няма смисъл,ако се наложи-тогава.Изобщо не знам какво имат предвид,явно че това си е практика навсякъде-не разбирам...Дано всичко да се оправи при вас! :bighug:
*
Re: Моля за съвет - лоша спермограма
« Отговор #4 -: Ноември 15, 2006, 10:03:10 am »
здравей котана,аз имам колежка,която ходи при стаменов и нейният мъж не е правил разширена спермограма.това много ме учуди,казах и другия път като ходи да попита защо.
аз те съветвам отиди при д-р владимиров и си направи разширена,струва 55 лв.според мен морфологията е много важна,ако няма оплодителна способност за какво говорим въобще?
успех!
Re: Моля за съвет - лоша спермограма
« Отговор #5 -: Ноември 15, 2006, 10:28:31 am »
Moфология си има и в нормалната спермограма. Тя си е основен показател като подвижност, количество и т.н. Поне в нашите си има.
След като има отклонения в тези основни показатели и не са добре, няма смисъл да седават парите за разширена както казах - това няма да промени лошите показатели.
След като вече се знае каква е общата картинка, не виждам защо се искате да давате още пари като можете да си ги спестите.
Re: Моля за съвет - лоша спермограма
« Отговор #6 -: Ноември 15, 2006, 18:07:36 pm »
Рози, а при вас в обикновената спермограма морфологията как е дадена, по Крюгер ли?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Моля за съвет - лоша спермограма
« Отговор #7 -: Ноември 15, 2006, 18:17:59 pm »
По СЗО.
Но за мен лично няма никакво значение по кой метод е.
Няма за какво да правя по Крюгер, защото и това което имам ми показва че положението никак не е розово. И няма да се промени ако направим разширена примерно.
*
Re: Моля за съвет - лоша спермограма
« Отговор #8 -: Ноември 15, 2006, 21:33:30 pm »
Aз също не виждам идея да се прави разширена спермограма. Ефекта е нулев за съжаление при подвижност 10%. Това е важен показател все пак. Какво ще спечелиш ако получиш информация за разни други неща, при положение че този няма да се промени дори ако се направи разширена спермограма. Ако ти се дават излишни пари - правете я. Но за съжаление лично аз не виждам никакъв смисъл и съм на същото мнение, което са ти казали и хората.

Роузи, аз се притеснявам да не загубим време и пари защото не съм от София. А по досегашните 3 спермограми резултатите са 45% подвижност, 35% подвижност и последната 10% подвижност /последната е правена в друга лаборатория - Военна болница - Бургас, а първите 2 в МДЛ Лина/. Като цяло за Б-с се говори във форума а и лекарите казват че не може да се има вярана лабораториите. И се надявам да се окаже грешка на някоя лаборатория - все си мисля че положението не може да е толкова критично  :( - нали знаеш че не трябва да губим надежда. Аз имам едно дете  - станало от раз  :D и не знам какво трябва да се е случило за да станат такива резултатите.

Гледам че си от Варна - били ми препоръчала лаборатория във Варна  на която може да се вярва за нормална спермограма??? В смисъл резултатите ти там да са били близки до тези в София. За да може другата седмица да направим във Варна - нормална, а следващата в София - разширена - ако се налага - ако положението е същото - няма да е разширена  :(.

Иначе морфологията беше 95% :-)))) и 70% /в зависимост в коя лаборатория е правена/. Мисля че е о.к.???
« Последна редакция: Ноември 15, 2006, 21:36:39 pm от kotana »


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Моля за съвет - лоша спермограма
« Отговор #9 -: Ноември 15, 2006, 21:41:04 pm »
Цитат
Иначе морфологията беше 95% ))) и 70%
  8O
Е, те такова животно нема!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Моля за съвет - лоша спермограма
« Отговор #10 -: Ноември 15, 2006, 21:55:18 pm »
Цитат
Иначе морфологията беше 95% ))) и 70%
  8O
Е, те такова животно нема!

И аз така мисля - че нещо не е наред с тези спермограми. Дано в София всичко да е о.к. :D


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Моля за съвет - лоша спермограма
« Отговор #11 -: Ноември 15, 2006, 22:51:25 pm »
За мен лекото объркване в подхода се дължи на неясния термин "разширена". Принципно няма такова понятие в спермалния анализ. Има задължителни, допълнителни и изследователски тестове - Критерии на СЗО за спермален анализ. Различините клиники включват различни тестове в своите видове спермограми и оттам идва различния подход към изследването.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Моля за съвет - лоша спермограма
« Отговор #12 -: Ноември 15, 2006, 23:42:43 pm »
Цитат
Гледам че си от Варна - били ми препоръчала лаборатория във Варна  на която може да се вярва за нормална спермограма??? В смисъл резултатите ти там да са били близки до тези в София. За да може другата седмица да направим във Варна - нормална, а следващата в София - разширена - ако се налага - ако положението е същото - няма да е разширена .
С тези разширени ме убивате. Няма да се излезе на глава с вас :)
Мели е казала, това  което и аз мислех да кажа вече, защото виждам че от доста време тъпчем на едно и също място. Според мен също разликата идва от начина на работа на отделните клиники, а по детайлизираната спермограма незнайно защо се приема за разширена. Аз пак казвам - в една стандартна спермограма се съдържа основната и достатъчна информация, която дава светлина за положението. Допълнителните изследвания се правят ако се налага, но при първоначални не добри показатели не мисля че се налага  :?
Аз не съм правила в СФ за да знам дали се доближават резултатите или не. Нашите и трите са във Варна.
Така че няма как да ти помогна като база за сравнение.
Не ги правим в лаборатории, а в клиника. Ако искаш инфо мога да ти кажа къде сме правили.
За лаборатория не мога да ти дам инфо - може и да има, но аз незнам.