0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пролактин
« -: Март 01, 2005, 08:09:17 am »
Вчера правих изследване за пролактин и резултатът е почти 3000 при норма 511. Някой имал ли е подобен проблем и как се лекува това. Преди около месец пих 4 хапчета дустинекс и спадна рязко но сега пак е висок . Ако някой знае нещо по въпроса нека ми пише
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Пролактин
« Отговор #1 -: Март 01, 2005, 13:51:39 pm »
А защо си спряла лечението? И правено ли ти е изследване на главата?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
prolaktin
« Отговор #2 -: Април 01, 2005, 13:28:32 pm »
Visok prolaktin?
Na kakva vzrast si?
Az imam sastiqt problem i sled kato  doctorite vidqha ,4e s glavi4kata mi vsi4ko e nared ,mi iztaknaha kato pri4ina radiaciata ot 4ernobil.Po tova vreme az bqh na 13 godini.Mnogo jeni ot 2 godini po-malki ot men do 6 godini po-golemi ot men imat sastiq problem.Taka ,4e ne se pritesnqvai-ne si samo ti.
Prolaktina se kontrolira ot hipofiznata zhleza koqto se namira v mozaka.Kato na4alo mojesh da otidesh na skener ili na komputarna tomogrfiq za da ya proverqt dali nqma nqkakvi strani4ni obrazuvania(tumor4e,kista).Sled tova ste slushash doktorite i ste pravish vsi4ko koeto ti kajat bez da si spirash sama lekarstvata.
   Po vsqka veroqtnost ste ti izpishat Parlodel ili Bromkriptin koito se piqt ejednevno.Ako pitash men prepora4vam ti Bromkriptina zastoto e spo-malko stranichni efekti.
   Uspeh.